Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zowi (Zoya)

ZOWI NAŠLA NOVÝ DOMOV 23. 5. 2020 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 8 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?:
Handicapovaný/a?:  
Podmínky:
Další informace:
Zowi na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

26. 4. 2020
Joy, Marilyn a Zowi pocházejí ze stejné množírny jako Adela, Bibi a Bony. Taktéž jsme je přijali od zprostředkovatelky s tím, že jejich původní majitelka omezuje chov, proto už je nepotřebuje. Víc informací jsme nedostali – jedná se o nešťastnice, které už v chovu nelze využít, takže majitelku nezajímají. Zowi je ruská kočička, která k nám přijela 24. 4. 2020 a hned zalezla do skrýše. Ale za chvíli se osmělila, zřejmě po vzoru Joy, která se nebojí vůbec a na kterou je Zowi hodně fixovaná, i když nevíme, zda mezi nimi existuje příbuzenská vazba. Obě ruské kočičky jsou v lepším psychickém stavu než britské, asi měly přeci jen o něco lepší podmínky. Zowi je sice lekavá, ale kontaktní, doufáme, že s ní bude méně „práce“ než s britkami ze stejného zdroje… 

1. 5. 2020
Joy a Zowi dnes také vyrazily na veterinu, bohužel se jim rozjela rýma, což se dalo čekat vzhledem k tomu, že jsou v kontaktu s ostatními kočičkami přijatými z téže množírny. A ostatní kočičky přijely se silnou rýmou. Obě tedy budou také dostávat antibiotika – u Bibi a Bony zabraly dobře, takže doufáme, že i Joy a Zowi budou brzy v pořádku. Zuby mají taky špatné, ale zatím to není taková katastrofa jako v případě britek, takže to nyní může počkat. V uších ale obě mají letitý svrab, zřejmě od malička, krusty briketovité hmoty:( Takže dostaly pipetku Stronghold a budeme muset uši vyplachovat a čistit, abychom nánosy svrabu rozpustili. Nicméně až na tyto „detaily“ se Zowi jeví ve slušné kondici, ale pochopitelně zůstává v léčení.

17. 5. 2020
Zowi děkuje za dárek, který získala v májovém Kočičím přání (5.–20. 5. 2020).

23. 5. 2020
Joy a Zowi dnes odjely do nového společného domova. Jejich společné umístění se jevilo jako jediná alternativa, je to nerozlučná dvojice. Doléčené bohužel ještě nebyla ani jedna. Sanaci tlamičky jsme zvládli ještě u nás, před týdnem absolvovala Zowi čištění zubního kamene. Ouška vyčištěná, svrab pobitý, nějaké to čištění to ale ještě chtít bude. To je to nejmenší. Horší je rýma. Antibiotika zabrala jen na pár dnů, pak se rýma rozjela znovu. Nicméně zájemkyně, která jim nabídla domov, je zkušená kočkařka a tabletky je schopná i ochotná jim podávat, a tak jsme se dohodli na adopci už teď. Zejména s ohledem na jejich psychiku a pohodu. Za nový domov pro obě kočičky děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

6. 6. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, už je to něco málo přes rok, co u mě kočičky bydlí, jsou zdravé, veselé a opravdu velice komunikativní. A obě k smrti milují drbání na bříšku. Posílám pár fotek:) Zdraví MK

29. 11. 2020 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova (text e-mailu k dispozici na Natašině – Joyině profilu, foto je součástí Zoyina – Zowina fotoalba.

17. 9. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, po čase se zase ozývám se zprávami o kočičkách. Vypadá to, že tu rýmu mají chronickou, podle veta mají plíce čisté a je to všechno jen v horních cestách. Měly znova atb, ta ale pomohla zase jenom na chvíli. Mají za sebou první koupel. Nesly to relativně statečně. Nataša má hodně cuckovatou srst a musela jsem jí vystříhat několik dredů, tak je teď trochu hranatá. Na důstojnosti jí to ale neubírá. V kombinaci s intenzivním česáním a nějakým kapáním na lepší srst, co jsme dostaly, už je to její pelichání mnohem lepší a nezůstávají po bytě chomáče chlupů. Zoya má srst mnohem lepší, ale kapání jí na doporučení taky dávám. Mají za sebou taky další dávku Strongholdu. Jsou to zlatíčka a skvěle se snáší i s psí návštěvou, kterou vyloženě milují. Přeji hezký den, M.

13. 7. 2020 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova (text e-mailu k dispozici na Natašině – Joyině profilu, foto je součástí Zoyina – Zowina fotoalba.

1. 6. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, aklimatizační týden je za námi a já myslím, že jsme to zvládly velice dobře. Rýma je úplně pryč, Zoya už se neschovává pod kuchyňskou linku, ale spíš se drží někde v pelíšku nebo v bedně, ale už neutíká, když kolem ní projdu. Sáhnout na sebe nenechá, to utíká, ale občas přijde sama mě zkontrolovat, stoupne si metr ode mě a kouká. Už se i pořádně „rozežraly“, na začátku byly takové váhavější, ale teď už to do sebe hází po kvantech. Ty Hair&skin jsou vážně hitovka. Nataška je hravější, ta si každou chvíli najde něco, s čím může hrát hokej, ale už jsem viděla i Zoyu, jak si jde hrát s Nataškou a jak se spolu kočkují. Jednou večer už Natynka dokonce dostala… já tomu říkám mešugeštunde, zkrátka sprintovala po bytě tam a zpátky. Natašce už se mi dokonce podařilo z kožíšku vyčesat takový ten smrádeček, je jako ze žurnálu. Posílám i nějaké fotky, ta, na které leží na stole, každá způsobně na jednom prostírání… to jsem vyfotila ráno, když jsem vylezla z ložnice, a takhle jsem je tam našla naservírované. Musím říct, že tahle dvojka je opravdu skvělá kočičí partie. Jsou to naprostá zlatíčka a jsem hrozně moc ráda, že je mám. Zdravíme a děkujeme za všechno. M., Nataška a Zoya

23. 5. 2020 jsme dostali první e-mail a foto z nového domova (text e-mailu k dispozici na Natašině – Joyině profilu, foto je součástí Zoyina – Zowina fotoalba.