Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Zlatohlávek

ZLATOHLÁVEK OPUSTIL TENTO SVĚT 10. 11. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca přelom července a srpna 2015
Kastrovaný/a?: ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky:  do kočičí party, ideálně s Bleškou
Charakteristika: Zlatohlávek a jeho sestřičky Bleška a Chroust byli nalezeni na hromadě posekané trávy na kompostě  v jedné opuštěné zahradě nedaleko Mnichovic. Jestli je tam dovedla jejich maminka a pak zmizela, nebo jestli je tam někdo hodil přes plot, to už nezjistíme. Naštěstí se sousedům koťátek zželelo, a tak se dostala k nám. Kromě obvyklých neduhů (vnitřní a vnější paraziti, slzící oči) se naštěstí nic zásadnějšího neprojevilo. Na tom všem jsme zapracovali, a tak je Zlatohlávek zdravé koťátko připravené hledat nový domov. Jen srst je stále ještě nekvalitní, nicméně to spraví dobrá strava. Když k nám Zlatohlávek a jeho sestřičky dorazili, bylo jasné, že nejsou zvyklí na lidskou ruku. I když jsme určité pokroky udělali, stále ještě je Zlatohlávek ze všeho vyjukaný a nejraději ukrytý. Bude potřebovat trpělivé a klidné majitele, pak se z něj stane temperamentní domácí kocourek. Jako každé kotě by v novém domově uvítal kamaráda či kamarádku přiměřeného věku a temperamentu, ideálně může odejít do nového domova s Bleškou.
Zlatohlávek na Facebooku

 
CHRONOLOGICKY

4. 10. 2015
Sourozenci Bleška, Chroust a Zlatohlávek žili v hromadě posekané trávy na kompostě v jedné opuštěné zahradě nedaleko Mnichovic. Jestli je tam dovedla jejich maminka a pak zmizela beze stopy, nebo je do zahrady někdo hodil přes plot a koťátka si našla úkryt v trávě, to se už nedozvíme. Ale sousedům se koťat zželelo a pochytali je, a tak k nám 3. 10. 2015 dorazila Bleška a Chroust, 4. 10. 2015 pak i poslední Zlatohlávek. Koťata jsou vyděšená, evidentně nejsou zvyklá na lidskou ruku… Všichni tři jsou samozřejmě v karanténě, až se trochu uklidní, bude nezbytná návštěva veteriny.

25. 10. 2015
Zlatohlávek hledá nový domov.

31. 10. 2015
Po náhlém úmrtí sestřičky Chrousta jsou Bleška i Zlatohlávek dočasně staženi z nabídky. Nevykazují vůbec žádné známky diskomfortu, ale pro jistotu budou nějakou chvíli pod bedlivým dohledem. Oba Chroustova smrt hodně ovlivnila, byli na sebe zjevně velmi fixovaní.

10. 11. 2015
Zlatohlávek nás opustil, resp. byl uspán. Stal se tak druhou obětí letošní epidemie panleukopenie. Onemocněl dva dny po smrti své sestřičky Chrousta, bojoval tedy o život týden. Zpočátku reagoval na léčbu docela slušně, držel se, ale posledních pár dnů se jeho stav přes veškerou péči zhoršoval. Dnes už byl jeho stav takový, že po konzultaci s naším panem doktorem jsme se rozhodli pro milosrdnou eutanazii. Ze tří sourozenců tedý zbývá jen Bleška, to je velká bojovnice – má za sebou pár opravdu kritických dnů, ale dnes večer sama poprvé maličko jedla… Snad tu hrůzu přežije aspoň ona.