Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adámek

ADÁMEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 22. 1. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: 3 roky
Kastrovaný?: ano, 2. 8. 2015
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?:  ne
Podmínky: do bytu i do domku s bezpečným výběhem, jako jedináček, případně do společnosti kotěte či nedominantní kočičky, klidná domácnost
Charakteristika: Adámek a Aňuška přišli o svého páníčka. Příbuzní si kočičky nechat nemohli, a ani se jim nepodařilo najít pro ně nový domov, takže putovaly k nám. Adámek i Aňuška žili dosud jen v bytě, takže při příchodu k nám netrpěli žádnými zdravotními problémy, kromě ušního svrabu, který jsme doléčili. Aňuška už našla nový domov, ale s Adámkem to bylo těžší – je totiž hodně plachý, byl takový už u původního majitele. U nás udělal velký pokrok, už na nás nepouští hrůzu, mazlí se, motá se kolem nohou, je zvědavý, u ničeho nesmí chybět… je to stále ještě trochu strašpytel, ale je na nejlepší cestě strach překonat:-) Adámek může být jedináček, případně může být společníkem ke kotěti či nedominantní kočičce – z výraznějších kočičích osobností má respekt. Rozhodně by se ale mělo jednat o klidnou domácnost, zpočátku by byl ideální i menší prostor, ve větším by mohl zmatkovat. Dosud byl zvyklý žít pouze v bytě, kde měl přístup na terasu, takže domek s výběhem by také uvítal, ale není podmínkou – zpočátku bude muset být v uzavřeném prostoru.
Adámek na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

3. 8. 2015
Adámek a Aňuška přišli o svého páníčka. Ten zemřel a příbuzní se sice snažili obě kočičky zaopatřit, ale nepodařilo se… A tak jsou nyní od 30. 7. 2015 u nás, i když i na pobyt u nás čekali řadu týdnů, kdy žili v „osiřelém“ bytě sami (i když je příbuzní chodili ošetřovat a krmit…). Oba tedy dosud žili pouze v bytě, ale měli přístup na terasu, a tak musí projít karanténou, neboť nějaké zdravotní neduhy by se přece jen našly – zejména rozsáhlý ušní svrab, který u Adámka navíc způsobil silný zánět v uších – takže léčíme a čistíme. Adámek je zatím stejně vystresovaný – i v původním domově byl plachý a nekontaktní (jak je ostatně vidět na první fotce pořízené ještě v původním domově…), takže se nelze divit…

26. 8. 2015
Adámek u nás bude už skoro měsíc. Co se týče jeho socializace, bohužel jsme nepokročili ani o píď. Po kastraci dostal soukromý pokojík, chtěli jsme, aby se uklidnil a byl psychicky v pohodě. Ale kdykoliv jsme se objevili, byl napasovaný v tom nejvzdálenějším rohu, skrčený, syčel a vrčel… Bylo evidentní, že tudy cesta nevede, a tak před pár dny nastoupil převýchovný pobyt „v korekci“. Fanfánovi to kupodivu velmi prospělo, uvidíme, co na to Adámek. Jsou mu už tři roky a takhle nespolečenský je prý od útlého věku, byl takový i v původním domově. Takže velkým optimismem nehýříme, ale určitě to ještě nevzdáváme…

14. 9. 2015
Adámek hledá nový domov. Co se jeho „osmělování“ týče, udělali jsme pokrok – už na nás nevrčí, ale mňouká a občas i sám na nás volá. Nechá se hladit, zpočátku jen opatrně po hlavičce, ale teď už se nechá celý rukama podebrat, v náručí se stulí, vrní, ducá hlavou a je naprosto blažený. Ale nesmíme se moc vzdálit od pelíšku. Jak necítí kontakt s pelíškem, začne se kroutit a chce zpátky. Baštu už hltá v naší přítomnosti a obzvlášť velké dobrůtky je ochoten baštit i z ruky:-)

5. 10. 2015
Tak Adámkův profil musíme opět revidovat – z Adámka se stává mazel! Mazlí se mimo svůj pelíšek, dokonce si pro pomazlení přijde! I když je to stále velký strašpytel a jistě svádí těžké vnitřní boje, zda má lidem věřit, či ne, je to obrovský pokrok. Chovat se zatím nenechá, ale když ho přepadne „mazlivá“, motá se kolem nohou, válí se, chytá se nohavic, ducá hlavičkou… Také musíme opravit jeho vztah k ostatním kočkám – Aňušku, se kterou žil v jedné domácnosti, snášel bez problémů. Dosud pobýval v pokojíku s Rozárkou a Žužu – těm je vzorným otcem. A tak jsme doufali, že nebude mít problém ani s dalšími, to ale byl omyl – Amy, Ivana a Nugetky se Adámek moc bojí… Ačkoliv mu nijak neubližují (Amy a Nugetka ho dokonce úplně ignorují), Adámek na ně syčí a pouští hrůzu… Nepere se, neútočí, jen se před nimi schovává a preventivně dává najevo, že se nemají přibižovat… Takže Adámek bude spíše jedináček, případně může být společníkem kotěti či nedominantní kočičce.

21. 11. 2015
Tak se po dlouhé době dostáváme k aktualizaci Adámkova profilu – z Adámka se stal velký mazel, který je navíc zvědavý a u všeho musí být. Prostě dohání to, co zatím v životě zanedbal:-) Dokázal se už skamarádit i s Amy a Ivanem, nejradši má ale koťata, s těmi se kamarádí nejraději:-)

25. 12. 2015
Adámek děkuje za dárek, který získal v rámci vánočního Kočičího přání konaného 15. 12. 2015–6. 1. 2016.

22. 1. 2015
Adámek našel nový domov spolu s Kalafunou (nyní Ťapkou). Minulý týden přijeli k nám do azylu vybírat dvojici domácích kočiček mladí manželé z obce severozápadně od Prahy – Kalafuna byla horkým favoritem už podle fotek a popisu, kamaráda k ní plánovali vybrat až na místě. Kandidátů bylo více, nicméně oproti všem očekáváním nejvíc zabodoval jindy plachý Adámek – chvilku se bál, ale pak se přimotal k paničce a nechal se hladit, ducal hlavičkou a prostě se rozhodl, že už je čas, aby odešel do nového domova:-) Sympatie naštěstí byly vzájemné, a tak spolu s Kalafunou našel nový domov i Adámek. Stěhování připadlo na dnešek. Zatím se oba budou zdržovat jen doma, ale až se zabydlí, bude jim k dispozici i zahrádka. Za prima domov pro Adámka i Kalafunu děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

31. 12. 2021 jsme na WhatsApp našli další fotografii a pozdrav z nového domova.
Aktuálně nejoblíbenější činnost Adámka a Ťapinky, sledování ptáčků u krmítka. Přejeme vše nejlepší do nového roku, hlavně zdravíčko a samé spokojené kočičky. Ať se vše daří!

7. 11. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, omlouvám se, že jsem se delší dobu neozvala. Adámek a Ťapinka se mají dobře, posílají srdečné pozdravy do Kocourkova. Letošní rok nám přinesl ještě jeden významný přírůstek, narodil se nám syn. Adámek se rázem přesunul z prvního místa ve smečce na nižší příčku, měla jsem z toho obavy, ale kupodivu mu to výrazně svědčí. Je víc samostatný, už si nevykousává chlupy na břiše, nikde nečůrá (klepu klepu), hraje si s Ťapkou, a když se chce pomazlit, tak večer skočí na manžela, protože já většinou nemám volné ruce. Ťapka i Adámek po čase přijali syna do své smečky, po úvodním seznámení jsem je nechala, ať se nás straní, ale po pár týdnech to nevydrželi a teď mi skáčou na klín, i když mám v ruce synka:-) Držím palce, ať se Vám vše daří. Viděla jsem, že máte spoustu nových koťátek, pošlu jim malý pozdrav (na účet :-). Přeji hezký den, E. L.

1. 1. 2019 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova. Text e-mailu i fotografie jsou k dispozici na Ťapčině (Kalafunině) profilu.

3. 4. 2018 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova. Text e-mailu i fotografie jsou k dispozici na Ťapčině (Kalafunině) profilu.

19. 12. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, posíláme vánoční pozdravy do Kocourkova, Adámek s Ťapkou se mají moc dobře, viz ilustrační foto – vánoční leháro. Na zimu mají pořádné kožíšky, Ťapka se i dost vykrmila, ale venku jsou většinou jen chvilku a už za dveřmi mňoukají, ať je pustíme domů. Adámek je stále velký mazlíček, občas se rozdovádí a lítá jak koťátko, škrábe křeslo a všechno, co mu přijde pod tlapky, to je pak celkem představení… Ťapka je hrozně upovídaná, až uječená, na všechno má vlastní názor a neustále má potřebu ho sdělovat okolí. Jinak už se také hodně mazlí. Jak je smečková, tak venku si vyhlídla cizí kočku, za kterou vyloženě dolejzá. Kočka s ní nechce mít nic moc společného, když se venku potkají, tak strašně řve a bolestně mňouká, ale ani to Ťapku neodradí a nehne se od ní… Adámek pro jistotu vše sleduje zpovzdálí… Rádi jsme přispěli do Kočičího přání. Zdravíme všechny svěřence, ať brzo najdou nový domov. Krásné Vánoce a všechno nejlepší do nového roku!  E.

22. 5. 2017 jsme dostali e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Ťapčině (Kalafunině) profilu.

16. 4. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, spolu s Adámkem a Ťapkou posíláme velikonoční pozdravy! Kočičáci se mají dobře, chodí ven na zahradu na vycházky, dokonce jsem je přistihla, že jako záchod venku používají záhonky, což je teď velmi oblíbená kratochvíle. Adámka to občas chytne a běhá po zahradě s ocasem na stranu, honí Ťapku, no divočina. Adámek se venčí také rád ve sklepě, když zrovna dlouho nejde, tak je jasné, že rozjímá ve sklepě. Adam byl pěkně naštvaný z velikonočních návštěv, vlezl si do skříně a měl naprosto nasr… výraz, je neuvěřitelné, jakou má mimiku…, naštěstí ho to večer přešlo. Ťapka je hrozně ujetá na provázky, tkaničky a nitě, které chce hned lovit. Včera jsem přišívala kus koberce na místo na gauči, které mají jako oblíbené škrabadlo (kočičí škrabadlo je hned vedle, ale to používají spíš na schovku) a Ťapka asistovala, vše z blízka sledovala a v nestřežený okamžik hned lovila nit. Běžné je, že loví i tkaničky, když si zavazujeme boty, nosí domu provázky co najde venku (či ukouše z pergoly s vínem). V příloze posílám pár ilustračních fotek, Adámek se tentokrát nechtěl moc fotit, ale pak nakonec zapózoval. Mějte se hezky a zdravíme osazenstvo, E.

2. 1. 2017 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Ťapčině (Kalafunině) profilu, fotografie je součástí Adámkova fotoalba.

7. 9. 2016 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Ťapčině (Kalafunině) profilu, fotografie je součástí Adámkova fotoalba.

17. 6. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Adámek a Ťapinka posílají velké pozdravy. Chlupatci se mají moc dobře, chodí na pravidelné vycházky (viz ilustrační foto). Dokonce už i byli na procházce bez kšírů, naštěstí z toho byly tak překvapení, že se chovali způsobně a chodili vedle mně. Zatím jsou venčeni hlavně samostatně. Pohromadě byli asi dvakrát, Ťapka z toho byla nervózní, ale Adámek se předváděl jaký je borec… Venku se jim moc líbí, chtěli ven i včera večer, když pršelo, pokaždé se vycházek dožadují hlasitým mňoukáním a nadávají, že dostatečně rychle nedělám co chtějí. Z Ťapinky se stala velmi mazlivá kočička, při každé příležitosti skočí na klín, vrní a chce se hladit. Je celkem rozjívená, když jí mazlení přestane bavit, tak mně kousne (z legrace, ale klidně i do kolena) a běží zas dál. Naučila se od Adámka hlasitě mňoukat, takže už nepotřebuje svého mluvčího. Adámek je už velmi sebevědomý kocourek, trochu mu to sebevědomí podporuju, chválím ho, jaký je šikovný kocourek, a dostává pusinky na čelíčko, když se ducá. Často si lehne doprostřed dveří, a když pána obcházíme, ani neuhne na stranu. Je s nimi opravdu veselo:-). Mějte se hezky a ať se daří, E.

1. 4. 2016 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Ťapčině (Kalafunině) profilu, fotografie je součástí Adámkova fotoalba.

15. 2. 2016 jsme dostali e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Ťapčině (Kalafunině) profilu.

12. 2. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, Adámek a Ťapka posílají pozdravy, mají se dobře, divočí a hrajou si. Každé dopoledne tráví tím, že se nahání po pokoji, vždycky na sebe vystartují ze zálohy, skočí na sebe, trochu se poperou (Adámek má většinou navrch), a pak s dupáním odbíhají. Většinou vydrží, dokud jeden z nich neodpadne vysílením. Adámek si umí o vše říct a začíná být velký kápo. Ťapka je moc zvědavá a vše ji zajímá jak funguje, dokonce zkoumá i televizi. Mazlení se jí celkem líbí, ale musí ze začátku trochu přemlouvat, nejlepší okamžik je když leží na křesle. Adámek je mazlíček, rád ducá a tulí se. Přejeme hezký víkend, E.

1. 2. 2016 jsme dostali e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Ťapčině (Kalafunině) profilu.

28. 1. 2016 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Ťapčině (Kalafunině) profilu, fotografie je součástí Adámkova fotoalba.

24. 1. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám pár aktuálních fotek. Kočičky se přes víkend celkem rozkoukaly, Ťapka (Kalufuna) si dneska dokonce hraje. Když se hladí na boku (říkáme, že na šunce ji zapínáme), tak okamžitě začne vrnět. Jinak vypadá spokojeně, papá, chodí spořádaně na toaletu. Občas je ještě trochu plachá, ale snad se to časem srovná. Adámek se ještě zabydluje, ale už je to lepší. Včera večer dostal trochu šunky a úplně roztál, začal vrnět, ducat se hlavičkou. Už se trošku osmělil, má dvě schovky, jednu nahoře na schodech a druhou dole v krabici. Ještě budu potřebovat dost času, ale snad to půjde. Ozvu se zase na konci týdne, s aktuálním zpravodajstvím. Díky moc a přeji hezký večer, E.

22. 1. 2016, ještě v den odjezdu do nového domova, jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Kalafunině profilu, fotografie je součástí Adámkova fotoalba.