Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ambra (Amazonka)

AMBRA NAŠLA NOVÝ DOMOV 25. 7. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca květen 2015
Kastrovaná?: ano, 24. 2. 2016
Očkovaná?: zatím ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti
​Charakteristika: ​Ambra pochází ze skupiny bezprizorných kočiček žijících na pražské Perníkářce. Z této lokality se cca před rokem odstěhovala jakási rodina, která na místě nechala nekastrovanou kočičku. Ta se zjara okotila a Ambra je jedním z jejích potomků. Kočičku s koťaty chodil krmit hodný pán, který bydlí nedaleko a kterému nebyl osud těchto zvířat lhostejný. Ambra k nám dorazila v dobrém zdravotním stavu, takže nový domov našla relativně rychle. Bohužel se nám z nového domova vrátila – důvody byly osobní a rodinné a nesouvisely s Ambrou. Ambra dorazila v dobrém zdravotním stavu, je to hodná, čistotná a vymazlená kočička, takže věříme, že brzy najde opět nový domov. ​
Ambra na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

19. 2. 2015
Ambra je v naší péči od 17. 2. 2016. Pochází ze skupiny bezprizorných koček z Perníkářky. Z této lokality se cca před rokem odstěhovala jakási rodina, která na místě nechala nekastrovanou kočičku. Ta se zjara okotila a Ambra je jedním z jejích potomků. Kočičku s koťaty chodil krmit hodný pán, který bydlí nedaleko a kterému nebyl osud těchto zvířat lhostejný. V opuštěné zahradě jim udělal i provizorní bydlení. Maminka je prý velmi mazlivá, koťata se lidí ale bojí – tak se je pán snažil ochočovat a zvykat na lidskou ruku do té doby, než se mu podařilo vyjednat umístění u nás. Ambra je třetí přijatá kočička z této lokality, sestřička Aury a Džuse, které se podařilo odchytit už v prosinci 2015, a tak už našli nový domov. Maminka bohužel dočasně zmizela, doufáme, že se ještě objeví a že nebude znovu březí… Ambra je v celkem dobrém zdravotním stavu, i když karanténou samozřejmě projít musí. Pak ji čeká kastrace a očkování.

24. 3. 2016
Ambra našla nový domov. Ani jsme jí nestačili vytvořit profil v rubrice Hledají nový domov:-) Ambra bude žít se svou novou rodinou v bytě se zahrádkou na okraji Prahy. Bude kočičí jedináček, kamarádem jí bude přátelský a hodný pejsek – snad se brzy spřátelí. Za domov pro Ambru moc děkujeme… 

4. 7. 2016
Ambra se nám bohužel z nového domova vrátila. Důvody byly tam osobní a rodinné, vše jsme důkladně s majitelkou probírali, ale toto řešení se nakonec ukázalo jako nejpřijatelnější pro všechny. Ambra to zvládne, je to mladá kočička, rychle si zvyká… zatím se ani žádný velký stres nekonal. Chybí jí výběh, ale o ten by v původní rodině přišla tak jako tak. Přijela v perfektní kondici, je mazlivá ještě víc než dřív, krásná a sametová, zdravá. Plánovali jsme pro ni hned hledat nový domov, ale vypadá to, že už je opět rezervovaná:-) Pokud se nic nezmění, zhruba koncem července by měla odjíždět do nového domova č. 2. Odjet by měla s Lógrem, takže doufáme, že si tady na sebe zvyknou a že všechno klapne, jak bylo naplánováno.

25. 7. 2016
Tak Ambra našla nový domov. Nakonec neodjede s Lógrem – poslední majitelka totiž zprostředkovala umístění, které zajistí pro Ambru vše, co ona ke spokojenému životu potřebuje – prima novou rodinu s veškerou péčí a zázemím domova, a k tomu bezpečné a prostorné výběhy do přírody, bez nichž se Ambra opravdu neobejde. A navíc i možnost aspoň občasného kontaktu se svou původní rodinou, protože vazba mezi synem původní majitelky a Ambrou byla velmi silná… Zájemkyně, která s Lógrem chtěla adoptovat i Ambru, důvody pochopila, a ačkoliv se na Ambru těšila, souhlasila s tím, aby Ambru adoptoval někdo jiný. Podle prvních zpráv se Ambra zabydluje bez problémů. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA II (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější

19. 1. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Za mrazivého dne je nejlepší odpočívat na kožešince… Občas si na vás vzpomenu s vděčností, že k nám přišla tahle bytost:-)

1. 1. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Hepy ňú jír od Amazonky z květináče prej:-)

5. 1. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii a vzkaz z nového domova:
Dva nepřátelé sdílí jedno lože:-) Holt když je mráz…

29. 10. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii a vzkaz z nového domova:
Amazonka zdraví. Trajdá, ale na zavolání přiběhne jak pejsek. Rozhodně o ni nemám strach, se sousedníma kočkama si to vždycky vyříká a šrámy nemá, od našeho největšího psiska se nechá celá olízat, pak je celá spokojeně oslintaná.

15. 8. 2016 jsme dostali další mms z nového domova.
Amazonka si užívá sluníčko.

14. 8. 2016 jsme dostali sms z nového domova.
Amazonku jsme dnes na chvíli vypustili a hned nám za odmenu prinesla mys. Máme z ní velkou radost! Necháváme otevrené okno a vrací se. Díky, zdraví H.

4. 8. 2016 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

27. 7. 2016 jsme dostali sms z nového domova.
Zdravíme, Ambru jsme překřtili na Amazonku, bouřky zvládá zalezlá za závěsem, když vyleze, tak to stojí za to – už si hrajeme, bojuje s plyšovou kočkou a už nám leze na klín. S kocourem na sebe prskají, tak to chce čas. H.

25. 7. 2016, ještě v den umístění, nám dorazila první fotografie z nového domova (viz fotoalbum).
 

Z NOVÉHO DOMOVA I (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

10. 4. 2016 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

30. 3. 2016 jsme e-mailem dostali první fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

25. 3. 2016 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý večer:-), pokoj jí začíná být malý, tak zítra asi vykoukne za hranice ložnice. Hezky jí (spíš maso než granule), byla už na velkou (vzorná), líbí se jí buď na okně (na koukání ven) nebo na posteli (tam pěkně skotačí, potah a polštářky jsou poházené:-)…) a tak trochu pod postelí (na spaní). Přivedli jsme jí dnes Subíka, pes stál vzorně na prahu a u mojí nohy, Ambra byla na vyšším bodu na okně a tak měla výborný přehled a spoustu možností, kdyby bylo potřeba – pak se naježila až z ní šla hrůza:) a zmrzla… vyčkávala v té hrůzostrašné své podobě:) a čekala, co pes na to… Překvapivě se ani nehnul, stál mi u nohy, jen čenich mu rejdil na všechny strany a nejevil známky neklidu, jen to všechno vnímal. No, Ambra za chvíli splaskla, lehla, založila packy a koukala z parapetu, jak stojíme ve dveřích. A protože v nejlepším je dobré skončit, tak jsme odešli a zase jsme ji nechali být… Možná to zítra zkusíme na bližší přiblížení:-) Výborně si vyhrají z Vašíkem, z toho mám asi radost největší. Zatím! Děkuji za optání, myslím, že to bude dobré… L.