Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bleška (Andělka)

BLEŠKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 6. 12. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca přelom července a srpna 2015
Kastrovaný/a?: ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, defektní levé oko (zmenšené, vidí na něj minimálně)
Podmínky: do kočičí společnosti
Charakteristika: Bleška a její sourozenci Chroust a Zlatohlávek byli nalezeni na hromadě posekané trávy na kompostu v jedné opuštěné zahradě nedaleko Mnichovic. Jestli je tam dovedla jejich maminka a pak zmizela, nebo jestli je tam někdo hodil přes plot, to už nezjistíme. Naštěstí se sousedům koťátek zželelo, a tak se dostala k nám. Kromě obvyklých neduhů (vnitřní a vnější paraziti, slzící oči) vypadali sourozenci zdravě, to jsme ovšem nevěděli, že všichni byli zřejmě nakaženi parvovirem. Onemocněli až po uplynutí karantény, což je sice na parvovirus neobvylé, ovšem nikoliv nemožné… Bleška jako jediná ze sourozenců přežila, a že dostala zabrat… Po intenzivní léčbě panleukopenie onemocněla ještě kalicivirem… Ale teď už je v pořádku, ačkoliv přišla o kožíšek – ten si během nemoci nemohla čistit, a tak jsme přistoupili k ostříhání. Kožíšek ale samozřejmě doroste. Co se nespraví, je levé oko, zřejmě vrozený defekt – zmenšená oční bulva, zmenšená oční štěrbina, Bleška na něj vidí minimálně. Nicméně tím rozhodně netrpí, ze všech sourozenců vždy byla nejodvážnější, nejpodnikavější a nejsamostatnější. Pořád má tendenci se před námi ukrývat, ale to je opět důsledek jejich dosavadního života – prostě nebyla zvyklá na lidskou ruku. I to se dá trpělivostí a citlivým přístupem napravit, jak koneckonců vidíme i u nás – Bleška si sice pro pohlazení ještě sama nepřijde, ale už se nechá pochovat a hladit, aniž by na nás syčela a pouštěla hrůzu… Bleška se bude cítit dobře v jakémkoliv kočičím kolektivu, resp. ve společnosti kočičky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu.
Bleška na Facebooku

 
CHRONOLOGICKY

4. 10. 2015
Sourozenci Bleška, Chroust a Zlatohlávek žili v hromadě posekané trávy na kompostě v jedné opuštěné zahradě nedaleko Mnichovic. Jestli je tam dovedla jejich maminka a pak zmizela beze stopy, nebo je do zahrady někdo hodil přes plot a koťátka si našla úkryt v trávě, to se už nedozvíme. Ale sousedům se koťat zželelo a pochytali je, a tak k nám 3. 10. 2015 dorazila Bleška a Chroust, 4. 10. 2015 pak i poslední Zlatohlávek. Koťata jsou vyděšená, evidentně nejsou zvyklá na lidskou ruku… Všichni tři jsou samozřejmě v karanténě, až se trochu uklidní, bude nezbytná návštěva veteriny.

25. 10. 2015
Bleška hledá nový domov.

31. 10. 2015
Po náhlém úmrtí sestřičky Chrousta jsou Bleška i Zlatohlávek dočasně staženi z nabídky. Nevykazují vůbec žádné známky diskomfortu, ale pro jistotu budou nějakou chvíli pod bedlivým dohledem. Oba Chroustova smrt hodně ovlivnila, byli na sebe zjevně velmi fixovaní.

2.11. 2015
Tak i Bleška onemocněla. Jedná se o bohužel o parvovirus, který nás naposled potrávil na podzim roku 2013. Chroust byla evidentně první obětí, Bleška nyní bojuje o život:-(

24. 11. 2015
Bleška je konečně zdravá. O tom, jak panleukopenie Blešku potrápila, se dočtěte ve shrnutí průběhu letošní epidemie, na aktualizaci jednotlivých profilů našich svěřenců nebyl čas… Každopádně Bleška jako jediná ze sourozenců přežila, i když ji po parvoviru postihl ještě kalicivirus, dostala tedy pořádně zabrat. Během nemoci nemohla pečovat o svůj kožíšek, takže nakonec jsme museli přistoupit ke krátkému sestřihu, ale kožíšek samozřejmě doroste… A nyníBlešku, která strávila tři týdny karanténě, můžeme vrátit zpět do nabídky k adopci, ačkoliv už jednáme se zájemci. Uvidíme, zda umístění vyjde, Bleška by si po tom všem, co prožila, zasloužila nový domov.

6. 12. 2015
Bleška našla nový domov. Její umístění bylo projednáváno už před nějakým časem, ale nejdřív bylo nutné přeočkovat domácího kocourka Mňauvajse… A dnes se Bleška konečně dočkala. Odjela bydlet k Příbrami do domku, mladý pár už má „v péči“ Mňauvajse, takže Bleška nebude sama. Za Bleščinu adopci děkujeme. 
 

ZPRÁVY Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

8. 9. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry den pani Cetlova, omlouvam se, ze jsem minule nestihla odeslat balicek, jak jsem slibovala, ale maly se narodil o neco drive, tak nebyl cas… Andelku byste nepoznala, z hodne nekontaktni kocicky je totalni mazel, co si porad chodi pro pohlazeni a spi jedine a porad u nas…:-) Jsou to nase stesticka kocici, i toho naseho maleho drobecka prijali skvele:-) Zdravi Vase kocici rodinka:-))

14. 5. 2017 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

13. 6. 2016 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Andelka posila pozdrav a stesticko opustenym kocickam.

7. 6. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry den. Po delsi dobe posilam fotky Andelky… jak vidíte, roste z ni opravdu andelska cicina:-) S Mňauvajsem jsou jedna ruka… kamosi jak hrom… Basti jen kvalitni granulky a kapsicku jedine z DMka s bilou omackou, vse ostatni je ji narozdil od Mňauvajse cizi, to ten zbašti na co přijde:-) Jsou to nase zlaticka. Ven je nepoustime kvuli me panicke hruze z predátorů jako jsou auta na prijezdovce k baraku:-) Andělce srst krasne dorostla, je heboucka a zkratka nejkrasnejsi:-) Placha je jen obcas, na muchlani jako s Mňauvajzem to neni, ale my ji totalne zboznujem takovou, jaka je… tak to jen ve zkratce:-) Jeste jednou dekujem za to, ze ji mame, a prejeme jeste mnoho dobrych kocicich umisteni, vzdyt ty čičiny si to zaslouzi… s pozdravem nase kocici rodina

19. 2. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, omlouvám se, ze jsem se delší dobu neozval, ale máme další pokroky… Andělka už nás má za své, konečně se necha chovat bez stresu a i sama si pro pomazlení prijde… ještě je občas opatrna, ale myslím, že to chce ještě čas, je to běh opravdu na dlouhou dobu… je to takove uknourane zlaticko:-) Už má za sebou i první mrouskani, 14 noci sem tam a jen samé knourani:-)

25. 12. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Přejeme krásne svátky… Andělka a Mňauvajs také… Andělka si je opravdu uživa i dárečky, pelisek našla pod stromečkem.

11. 12. 2015 jsme dostali další e-mail s fotografií z nového domova (viz fotoalbum).

8. 12. 2015 jsme dostali další e-mail a první fotografie z nového domova.
Dobrý den, hlášení Andělka (Bleška) ovládla celý dům… už se nás nebojí, ani neutika, jen na mazlení musí mit náladu… s Mnauvajzem se už ani nevidíme, všude spolu a samé pobrukovani:-)

7. 12. 2015 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý večer, nevím, zda už je to možné, ale Bleška v naší blízkosti vrní:-) Mňauvajs ji pořád sleduje a rád by se kamarádil, ale Bleška zatím moc nechce, ale když odchází, tak po něm zvědave kouká:-) Az se skamarádi, poslu foto. Děkuji H.