Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brčko (S2)

BRČKO NAŠLA NOVÝ DOMOV 13. 7. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca červenec 2016
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/á?: ano
Čipovaný/á?: ne
Handicapovaný/á?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, do společnosti dalších koček
Charakteristika: Tři sestřičky Brčko, Párátko a Slámečka pocházejí ze skupiny koček, které žily u restaurace Na Slamníku v Praze 6. Zaměstnanci restaurace si přáli kočičky odchytit a nechat vykastrovat, z toho čtyři se směly vrátit zpět. Brčko, Párátko a Slámečka jsou ty, které se vrátit nemohou. U nás se „daly do kupy“, zbavily se vnitřních i vnějších parazitů a mohou hledat nový domov. Velkou komplikací je ale jejich vztah k člověku – jsou, mírně řečeno, nedůvěřivé. A Brčko nejvíc, při pokusu o kontakt běsní a nebojí se seknout a zakousnout se:-) V tomto směru už těžko udělají sestřičky nějaký pokrok, je nutno počítat s tím, že mazlové to nebudou. Zato se snesou s jakoukoliv jinou kočičkou či kocourkem. Budou potřebovat volný výběh, do uzavřených prostor se nehodí.
Brčko na Facebooku
 

​CHRONOLOGICKY

​27. 5. 2017
Tři kočičky jsme převzali od paní Pospíšilové, která je na žádost zaměstnanců Restaurace Na Slamníku v Praze 6 pochytala a nechala vykastrovat. Z osmi odchycených se ale zpátky smějí vrátit maximálně 4, zbytek je „na ocet“. Tři cca desetiměsíční kočičky (už po kastraci) jsme tedy převzali my. Zatím jsou vyplašené a nekontaktní, ale to se může změnit. Zatím v karanténě.

25. 6. 2017
Všechny tři kočičky absolvovaly klasickou karanténu – jsou opakovaně odčerveny, zbaveny všech parazitů, včetně ušního svrabu. Zatím jsou poprvé očkované, začátkem července je čeká revakcinace a pak budou moci vyrazit do nového domova, budou-li mít kam. Což je problém. Všechny tři sestřičky jsou totiž velmi nedůvěřivé, pokud se vztahu k lidem týče. Brčko je na tom nejhůř – při pokusu o kontakt vrčí, vyje, pouští hrůzu, seká kolem sebe packami, a pokud si nedáme pozor, zakousne se:-)   V tomto směru už nelze očekávat změnu, bohužel, socializace měla začít, když sestry byly malá koťátka, teď už je pozdě. Možná malý pokrok vůči lidem ještě udělá, ale mazel z ní nebude nikdy. Potřebuje prostor, volný výběh. Hodí se k lidem, kteří nechtějí mazlíka, ale kočku, která si ohlídá svůj revír.

13. 7. 2017
Brčko, Párátko a Slámečka našly nový společný domov. Budou bydlet v místě, kde už (snad) našli nový domov náš Janek a Babetka. Pro plaché kočičky bez vztahu k člověku je to ráj. Nedaleko od Prahy, ale zároveň na samotě, bezpečný výběh a zároveň spoustu míst, kde se lze ukrýt. Všechny tři sestry nyní stráví cca 3 týdny v uzavřeném prostoru, pak se budou moci volně pohybovat po pastvinách, v přilehlém lese atd. A k dispozici budou stálé příkrmy, kdyby snad nestačila kořist:-) 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

26. 2. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Babetčině profilu.

31. 8. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova – jeho text je k dispozici na Párátčině profilu.

3. 8. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Tak dneska jsem odpo dorazila a (dle očekávání) maštal prázdná. Kačka ale říkala, že se byla v maštali podívat ještě večer, a už je taky nenašli – takže možná zmizely už včera… Dala jsem jim tam zase konzervu, tak uvidím, jestli do zítra zmizí. Nikdo jiný než kočky se tam dostat nemůže. SV

2. 8. 2017 nám dorazil první e-mail a – asi poslední – fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak dneska jsem se rozhodla, že nastane den D. Zítra tomu budou přesně tři týdny, co k nám Slamníkovci přibyli, a já jsme dnes celý den doma, takže jsem se tam mohla zastavit ráno i večer. A krom toho jim to jen prospěje, protože jinak by z maštale (kterou používáme spíš jako sklad) udělaly kůlničku na dříví:-) Přes den člověk neví, že tam jsou, jsou různě zalezlé, ale v noci se tam teda dějou věci, protože ráno nebývá nic na svém místě… Dnes ráno jsem jim tedy nechala pootevřené okno a napjatě očekávala, jak se k tomu postaví:-) Odpoledne někdy po obědě jsem je kontrolovala, všechny na svém místě, tzn. tam, kde jsem je našla ráno. Pak ještě jedna kontrola odpoledne kolem čtvrté, když jsem odcházela od koní. Opět všechny na svém místě:-) Tak snad si to přes noc děvčata rozmyslí:-) Posílám fotky, které jsem nafotila v maštali, některé horší, některé lepší. Uvidíme, třeba je ještě někdy spatříme. Tentokrát to bylo lépe „ošéfované“ než s Babetkou a Jankem, poučili jsme se a jsme lepší a lepší:-) Sama jsem zvědavá – na rozdíl od Babetky a Janka, kteří z lidí fakt měli panický strach, mi Slamníkovci přišly ve vztahu k lidem víc uvolnění – ne že by se tedy nechali hladit, chytit, nebo dokonce chovat, ale neprchali hned, jak se na ně člověk podíval, a nechali člověka přiblížit dost blízko, než měli potřebu prchnout. No, uvidíme.