Jdi na obsah Jdi na menu
 


Párátko (S1)

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca červenec 2016
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/á?: ano
Čipovaný/á?: ne
Handicapovaný/á?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, do společnosti koček
Charakteristika: Tři sestřičky Brčko, Párátko a Slámečka pocházejí ze skupiny koček, které žily u restaurace Na Slamníku v Praze 6. Zaměstnanci restaurace si přáli kočičky odchytit a nechat vykastrovat, z toho čtyři se směly vrátit zpět. Brčko, Párátko a Slámečka jsou ty, které se vrátit nemohou. U nás se „daly do kupy“, zbavily se vnitřních i vnějších parazitů a mohou hledat nový domov. Velkou komplikací je ale jejich vztah k člověku – jsou, mírně řečeno, nedůvěřivé. Párátko je na tom ještě nejlíp, při troše taktiky se nechá chytit, ale radost jí to rozhodně nedělá. V tomto směru už těžko udělají sestřičky nějaký pokrok, je nutno počítat s tím, že mazlové to nebudou. Zato se snesou s jakoukoliv jinou kočičkou či kocourkem. Budou potřebovat volný výběh, do uzavřených prostor se nehodí.
Párátko (S01) na Facebooku
 

​CHRONOLOGICKY

​27. 5. 2017
Tři kočičky jsme převzali od paní Pospíšilové, která je na žádost zaměstnanců Restaurace Na Slamníku v Praze 6 pochytala a nechala vykastrovat. Z osmi odchycených se ale zpátky smějí vrátit maximálně 4, zbytek je „na ocet“. Tři cca desetiměsíční kočičky (už po kastraci) jsme tedy převzali my. Zatím jsou vyplašené a nekontaktní, ale to se může změnit. Zatím v karanténě.

25. 6. 2017
Všechny tři kočičky absolvovaly klasickou karanténu – jsou opakovaně odčerveny, zbaveny všech parazitů, včetně ušního svrabu. Zatím jsou poprvé očkované, začátkem července je čeká revakcinace a pak budou moci vyrazit do nového domova, budou-li mít kam. Což je problém. Všechny tři sestřičky jsou totiž velmi nedůvěřivé, pokud se vztahu k lidem týče. Párátko je na tom nejlépe, v její socializaci jsme malinko pokročili – vrčí, vyje, pouští hrůzu, ale s trochou taktiky se občas nechá chytit a vzít do náruče. To je ale maximum, čeho můžeme dosáhnout. Bohužel, socializace měla začít, když sestry byly malá koťátka, teď už je pozdě. Možná malý pokrok vůči lidem ještě udělá, ale mazel z ní nebude nikdy. Potřebuje prostor, volný výběh. Hodí se k lidem, kteří nechtějí mazlíka, ale kočku, která si ohlídá svůj revír.

13. 7. 2017
Brčko, Párátko a Slámečka našly nový společný domov. Budou bydlet v místě, kde už (snad) našli nový domov náš Janek a Babetka. Pro plaché kočičky bez vztahu k člověku je to ráj. Nedaleko od Prahy, ale zároveň na samotě, bezpečný výběh a zároveň spoustu míst, kde se lze ukrýt. Všechny tři sestry nyní stráví cca 3 týdny v uzavřeném prostoru, pak se budou moci volně pohybovat po pastvinách, v přilehlém lese atd. A k dispozici budou stálé příkrmy, kdyby snad nestačila kořist:-) 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

26. 2. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Babetčině profilu.

31. 8. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak už je to skoro měsíc, co byli Slamníkovci vypuštěni na svobodu… Budiž řečeno, že já jsem je od té doby neviděla ani náznakem, ale děvčata ze stáje mi hlásí, že je občas vídají, zvláště navečer. Jednou je Erika dokonce viděla všechny tři pohromadě, jak se vyhřívaly u koní na zpevněném povrchu (je černý, takže přitahuje teplo…). Granule hojně mizí, dávám jim je stále do maštale, ale zřejmě už našly i místo, kdepodávám krmení Jiskřičce a Micince, protože tam teda začaly granule taky zhusta mizet… Samozřejmě, mohly to najít i jiné kočky, to nezjistím. Ale zase časově to odpovídá Slamníkovcům:-) Kromě toho cca před 14 dny byla Kačkou spatřena Babetka – brzy ráno… Tak snad se i mě podaří někdy někoho ze Slamníkovců ještě zahlédnout…

3. 8. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova, jeho text je k dispozici na profilu Brčka.

2. 8. 2017 nám dorazil první e-mail a – asi poslední – fotografie z nového domova. Fotografie jsou součástí Párátčina fotoalba, text e-mailu je k dispozici na profilu Brčka.