Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bubínek

BUBÍNEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 26. 4. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kocour
Narozen: cca červen 2013
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: byt či domek s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, k dětem i starším lidem
Charakteristika: Bubínek se nám bohužel vrátil z nového domova kvůli nemoci v rodině:-(  Je potomkem venkovské kočičky, stejně jako ostatní koťátka z této lokality přijel ve špatném zdravotním stavu (průjmy, parazité vnitřní i vnější, zanícená očka). A velmi plachý a vystresovaný. Když se nám ho podařilo dostat z nejhoršího, onemocněl panleukopenii, která se přes náš azyl bohužel přehnala. Ale Bubínek, stejně jako jeho sourozenci Pikola, Saxík a Trumpeta, bojoval a uzdravil se. Dnes už je z něj zdravý kocourek, krásný, hravý, kontaktní a přátelský k lidem i ostatním kočičkám. V kočičí partě je jak ryba ve vodě, ale mazlení s lidmi má taky moc rád, sám si přijde, sám si o něj řekne. Je to zdravý, zvědavý, temperamentní, ale i něžný, mladý kocourek, stejně jako ostatní sourozenci vyrostl v kočičí společnosti, takže by v novém domově určitě nějakou kočičku či kocourka přiměřeného věku uvítal, ale pokud bude mít dost podnětů, může být i jako jedináček. Hodí do do rodiny s dětmi i ke starším lidem.
Bubínek na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

22. 9. 2013
Bubínek (na prvním fotu se jedná o kocourka uprostřed s jedním očkem černým a druhým bílým) k nám dorazil spolu se sourozenci Pikolou, Saxíkem a Trumpetou. Pocházejí ze stejné lokality jako Agátka, Jáchym, Jantar a Linda a dříve už Pan Rozkošný. Jsou to pravděpodobně sourozenci Agátky, všichni každopádně potomci plaché kočičky, kterou nebyl dosud nikdo schopen odchytit. Všechna koťátka jsou velmi plachá, byla odchycena později než Agátka, Jáchym, Jantar a Linda. Podle toho vypadá jejich zdravotní stav – jsou začervení, zablešení, trpí průjmem, rýmou a téměř všichni mají nemocná očka. Bez výjimky podvyživení. Navíc vystresovaní a útoční. Protože je nechceme zbytečně stresovat, máme zatím jen jejich společnou fotku, až se jich stav zlepší, nafotíme nové.

8. 10. 2013
Bubínek je z nejhoršího venku, odléčili jsme i dramaticky vypadající zánět střev po silném začervení. Bubínek už nemá průjem a začal konečně přibírat a zakulacovat se, hodně se mu vylepšuje srst. Ještě je třeba kapat do očí a podávat celková antibiotika, ale jinak už se má hodně k světu. Osmělil se, jeho zvědavost ho vyhnala ze skrýše a nechá se už mazlit a moc se mu to líbí. Je hravý a temperamentní, kontaktní, zvědavý a naprosto rozkošný.

8. 12. 2013
Stejně jako většina našich koťátek, i Bubínek onemocněl panleukopenií, ale uzdravil se a hledá nový domov.

15. 1. 2014
Bubínek děkuje za dárek v rámci akce Kočičí přání, která skončila 6. 1. 2014. Dostal kotěcí granule Royal Canin.

23. 1. 2014
Bubínek dnes podstoupil kastraci. Koťata nám během teplé zimy rychle dospívají, takže v některých případech už je to nezbytné:-)

11. 2. 2014
Bubínek je po kastraci fit a ve formě. Vychází opravdu s každým, hodí se do kočičí party. Ale lidské pohlazení také potřebuje, i když ze začátku je k cizím zdrženlivější. K nám si pro pohlazení či pochování přijde, u návštěv se stejně jako ostatní koťata drží nejdřív zpátky, ale je zvědavý, takže když zjistí, že nehrozí žádné nebezpečí, vyleze z úkrytu jako první.

9. 5. 2014
Bubínek děkuje za kuřecí řízky, které získal v akci Kočičí přání (proběhlo 1.–15. 5. 2014). Bohužel mu byly po focení odebrány a bude je dostávat postupně:-)

18. 9. 2014
Bubínek stále čeká na nový domov. Za celou dobu, co je u nás, se ozvali pouze jedni zájemci, prima lidé, nicméně tehdy ještě Bubínek nebyl příliš kontaktní. Teď už svou plachost překonal a je z něj mazlík. Zdravý, hravý, temperamentní. Ale stále bez domova:-(

10. 12. 2014
Bubínek dnes našel nový domov. Na inzertním serveru padl do oka mladému pánovi z Ústí nad Labem, vybral si ho jako svůj narozeninový dárek:-) Při návštěvě u nás v azylu se sice Bubínek trochu bál a i po příjezdu do svého nového domova se nejprve běžel schovat, ale to je u Bubínka normální – tak on zpočátku reaguje na vše neznámé. Víme, že už první den po příjezdu si procházel „rajón“ a nechal se hladit. Jistě se brzy uklidní a zabydlí. Za prima domov pro Bubínka moc děkujeme:) 

5. 4. 2015
Bubínek se nám bohužel vrátil zpátky. V novém domově si zvykal docela dlouho, cca měsíc, ale pak už chodily jen samé dobré zprávy. Až před pár dny přišla prosba, zda bychom nemohli vzít Bubínka zpět kvůli nemoci v rodině, lékaři prý přikázali dát kočku pryč. Dle našeho názoru je to nesmysl a alibismus lékařů, ale koneckonců to není naše starost – jsme rádi, že je Bubínek zpět v naprostém pořádku, klidný, vymazlený. Bubínek byl ubytován na pokoji s Ivanem a Mindou, která je toho času u nás na hlídání – a vše se obešlo bez problémů, syčení atd. U Bubínka to nepřekvapuje, vyrůstal v kočičím kolektivu, ale Ivan dostal velkou pochvalu – dřív nebylo vůbec možné dát ho dohromady s jiným kocourem… Bubínek je klidný, přátelský, nedominantní, a tak doufáme, že brzy najde nový domov, snad už trvalý.

26. 4. 2015
Bubínka si na inzertním serveru vyhlédla mladá paní s dcerkou – až z Děčína. Přišly nedávno o svého kocourka a doma bylo nějak pusto a smutno… Podmínky pro Bubínka byly odpovídající, a tak jsme Bubínka předali novým majitelkám. Bubínek byl zpočátku vystresovaný, ale to se dalo čekat, večer už dorazily první zprávy, že se Bubíbek ubytoval v posteli v dětském pokoji a nechal si tam donést i večeři:-) Pokud vše dobře dopadne, začátkem léta mu přibyde kočičí kamarádka – jedno z Aminých koťátek:-) 

6. 7. 2015
K Bubínkovi odjela bydlet naše Vlnka (Blue).
 

Z NOVÉHO DOMOVA II (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

17. 2. 2023 jsme na WhatsApp našli další zprávu a foto z nového domova.
Dobré odpoledne, paní Cetlová, zdravíme a posíláme foto, Buba sleduje tv, přírodopisný seriál o medvědech:-)

24. 8. 2022 jsme na WhatsApp našli smutnou zprávu.
Dobré odpoledne, paní Cetlová, mám dvě zprávy, Bubínek je v pořádku, stále veliký mazel. Bluinka je bohužel v kočičím nebi:-(, selhaly jí ledviny. Doufám, že se Vám daří dobře. Srdečně pozdravuji.

22. 12. 2018 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Vážená paní Cetlová, zasíláme Vám mnoho vánočních pozdravů. Přejeme vánoční klid a pohodu, v novém roce zdraví Vám a kočičím svěřencům. Ať se vše daří. Blue užívá ten doporučený doplněk, tak uvidíme, Bubínek je také ok. Zdraví V.

24. 12. 2017 jsme dostali mms z nového domova – text  a foto viz profil Blue (Vlnky).

17. 11. 2017 jsme dostali mms z nového domova – text viz profil Blue, foto je součástí Bubínkova fotoalba.

16. 11. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Srdečně zdravím, Blue dostala injekčně jednorázová atb s působením na 14 dní, injekci proti bolesti. Pan doktor jí dělal i ultrazvuk, nic jí nenašel, nicméně řekl, že tak za měsíc máme přijít s plným močovým měchýřem a koukne na ni pro jistotu. Moč měla v pořádku Ph 6, což prý je ok. Ťukám, vypadá to, že se zánět dal na ústup. Na granule se podívám, musím i na kapsičky, pěkně jsem si je rozmazlila:-) Sem tam vysokoprocentní šunka.Milují mléčné věci, ty ale dostávají pomálu. A jídlo nemůže zůstat např. přes noc na sporáku, jsou schopni packou sundat poklici a dát si. Blue se naučila otevírat šuplíky, téměř vše vyhazuje, a Bubča se přídává, občas přijdeme domů a ti dva dělají jako že se nic neděje no a obývák vypadá jako když tu byli zloději. Umí to. Buba je na Blue hodně zvyklý, když jsem ji dávala do přepravky, seděl jak přibitý, a na tom samém místě jsem jej našla po příjezdu z veteriny. Tak asi tak, ještě jednou děkuji, opět se ozvu.
P. S. teď tu sedí na topení a koukají co to tu dělám, vypadají jako když mail čtou:-)

13. 11. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova (text je k dispozici na Vlnčině profilu, fotografie jsou součástí Bubínkova fotoalba).

18. 1. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova (text je k dispozici na Vlnčině profilu).

16. 1. 2016 jsme e-mailem dostali fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

26. 12. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova (text je k dispozici na Vlnčině profilu).

24. 12. 2015 jsme dostali vánoční e-mail z nového domova.
Milá paní Cetlová, přeji Vám já jako Bubínek a já jako Blue spolu s naší lidskou rodinou, vlastně i všem kočičím kamarádům u Vás doma…:-) krásné, klidné, zdravé vánoce, v novém roce ať je co nejméně kočičáků, kteří budou potřebovat pomoci, a když, tak ať se Vám vždy podaří najít hodné a milující lidičky, tak jako máme my dva:-))). Děkujeme Vám – Bubínek, Blue a jejich lidičky V.

18. 10. 2015 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova (text je k dispozici na Vlnčině profilu, fotografie jsou součástí Bubínkova fotoalba).

4. 9. 2015 jsme dostali sms z nového domova  (text je k dispozici na Vlnčině profilu).

8. 8. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova (text je k dispozici n Vlnčině profilu).

5. 8. 2015 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova (text je k dispozici n Vlnčině profilu, fotografie jsou součástí Bubínkova fotoalba).

9. 7. 2015 jsme dostali sms z nového domova (text je k dispozici na Vlnčině profilu).

21. 5. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Bubínek řádí, miluje pavouky, brouky, jo, a otevřel si klec s papouchem, je neuvěřitelně chytrý. Papouchovi se nic nestalo, jen byl celé dopoledne zaražený, ale už je to ok, klec je opatřena, tak se nic nestane, včera jsem s Bubčou běhala po bytě, běhal za šňůrkou, je to legrace. Koťátka jsou boží, už se moc na Vlnku těšíme, hezký večer zdraví V.

1. 5. 2015 jsme dostali další sms z nového domova:
Přejeme dobré odpoledne, Bubča se má dobře, baští, před chvílí šunku, stále za námi běhá, mazlí se. Teď tu na mě kouká, co dělám. Zdravím, V.

28. 4. 2015 jsme dostali sms z nového domova:
Dobré odpoledne, jsme s Bučou doma, mazlí se, líbí se mu v koupelně na ručnících, baští a jogurty miluje… nosila jsem ho v náručí, povídala si s ním, vrněl jako kolovrátek, teď blbne s malou na koberci v předsíni. Před chvílí zkoumal papouška, krk natažený jako žirafa, nasmáli jsme se, zase se ozvu. V. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA I (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

29. 1. 2015 jsme na Facebooku našli vzkaz z nového domova.
Dobrý den, Bubínek již je totálně beze strachu a návštěvu víta ve dveřích jako první – určite zasila pozdrav všem. V noci se již naučil neútočit na spící lidi:) – velmi rád blbne a také na mne většinou doráží, abych si s nim hrál… ale je to také neuvěřitelný mazel a ještě větší pomocník.

19. 1. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova a tento vzkaz:
Dobrý večer, již je to více než měsíc, co je Bubínek u nás. Dělá nám velkou radost a je právoplatný člen rodiny č. 1, vše jde naprosto bez problémů. Se stravou nemáme žádný problém – granule, pamlsky, maso a někdy si i něco vyloudí – nejde odolat, je absolutní mazel č. 1 – a také si zvykl pořádně si někdy zařádit – nohy venku z deky = jasný cíl, i když nejčastěji to jsou moje ruce, když si s ním hraju. Věřím že je spokojený a že i nadále se mu zde bude líbit. Posílám ještě aktuální fotku těsně před odchodem spát. D. Š.

2. 1. 2015 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Bubínek je naprosto úžasný a již naplno právoplatny člen rodiny. Viděl ho již téměř celý náš početny klan a je to opravdový mazel na návštěvu si zvykne vždycky cca během pěti minut a pak se přijde ukázat v plném kráse, s ničím není žádný problém, ba naopak pomáhá v celku se vším, nejraději s vařením samozřejme, je velmi zvídavý a vše musí projít jeho kontrolou, zda je to hodno vůbec vybalit z tašky s nákupem. Trochu jsme se obávali silvestra, ale zvládl to s naprostou elegancí – vyskočil si na gauč, stočil se do klubíčka a celou dobu okolo půlnoci měl pouze zvednutou hlavu a ani se nebyl nikde schovat – velmi nás překvapil. Jinak velmi se mu líbí honit špunty od vína a sektu a také víčka od flašek, míčky a nitě či jojo, ale hlavním zdrojem jsou pořád fixy a propisky – velmi rád je shazuje ze stolu a hraje si s nimi a také se v něm probudily instinkty predátora a začíná útočit na ruce a nohy – samosebou v rámci hraní a provokovaní, ale poté se vždycky stočí na dece do klubíčka, buď u mne, nebo přítelkyně a spokojen dřímá. Je to naprosto dokonalý kocour a mazel, který si o pohlazení řekne klidně ve 4 ráno a stočí se na polštář hned vedle hlavy a nejlépe co nejvíce opřený, nikomu to však vůbec nevadí, právě že naopak. Velmi vámi děkuji za přání do nového roku a také vám ať se v novém roce daří a ať spousta kočiček z vašeho azylu získá ten nejlepší domov, jaký si zaslouží. DŠ.