Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bublifuk

BUBLIFUK NAŠEL NOVÝ DOMOV 5. 10. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca březen–duben 2019
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně s Lyrou, do kočičí společnosti, do domku s bezpečným výběhem, k dětem
Další informace: FIV/FeLV negativní
Charakteristika: Bublifuk a Lyra pochází ze skupiny koček, které zbyly po zemřelé majitelce z Radotína. Někdo prý vysklil okno domu, kde majitelka žila a kde byly kočky zavřené, aby se o sebe mohly postarat… Nebyl to zrovna dobrý nápad, kočky se pochopitelně rozutekly po okolních zahradách, kde je sousedi rozhodně nechtějí. Takže na místě probíhá odchyt „osvobozených“ koček a my jsme převzali do péče Bublifuka a Lyru – jedná se pravděpodobně o matku se synem. Oba prošli karanténou a mohou hledat nový domov. Na rozdíl od Lyry, která se stále hodně bojí, je Bublifuk od začátku pohodové kotě – přátelský a kontaktní, mírný a zcela nezáludný. V původním domově byl ve velké kočičí partě, je tedy na kočky zvyklý a v novém domově uvítá kočičí kamarády. Není dominantní, ale umí se prosadit. Ideální by bylo, kdyby mohl odejít do nového domova s Lyrou – jsou na sebe fixovaní a Lyře by jeho přítomnost hodně pomohla. Ale společná adopce není podmínkou. Podmínkou naopak je bezpečný výběh – Bublifuk sice je gaučák a povaleč, ale bude z něj i vášnivý lovec.
Bublifuk na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

10. 7. 2019
Bublifuk pochází ze skupiny koček, které zbyly po zemřelé majitelce z Radotína. Někdo prý vysklil okno domu, kde majitelka žila a kde byly kočky zavřené, aby se o sebe mohly postarat… Nebyl to zrovna dobrý nápad, kočky se pochopitelně rozutekly po okolních zahradách, kde je sousedi rozhodně nechtějí. Takže na místě probíhá odchyt „osvobozených“ koček a my jsme převzali do péče Bublifuka a Lyru – jedná se pravděpodobně o matku se synem. Bublifuk je (na rozdíl od Lyry) sice vyděšený, ale kontaktní a přátelský. Zatím jsou oba v přijímací karanténě.

28. 7. 2019
Bublifuk hledá nový domov.

4. 8. 2019
Bublifuk se vrací zpět do léčení. Ve čtvrtek začal jevit příznaky únavy a nechutenství, v pátek už jen polehával, nejedl vůbec, měl horká ouška… takže jsme jeli na veterinu. FIP, které jsme se nejvíc obávali, protože horečka byla dost vysoká, se naštěstí nepotvrdila, i když oddychnout si asi budeme moci až za pár dnů. S největší pravděpodobností se jedná o kalicivirus, který se mohl rozjet při přezubení. Těžko říct – příznaky konkrétní žádné, ale stav dost vážný. Bublifuk je tedy zpět v karanténě, dostává léky, pomalu začíná papkat, ale pořád je unavený a bojuje s těmi potvorami, které ho přepadly… Snad nad nimi vyhraje.

24. 8. 2019
Bublifuk se překvapivě rychle uzdravil a řádí jak černá ruka:-) V polovině září by měl s Lyrou odjíždět do nového domova.

29. 9. 2019
Bublifuk a Lyra už měli být touto dobou v novém (společném) domově, ale Bublifuk měl dost závažnou reakci na vakcínu, takže jsme dali pro jistotu odklad o týden, a pokud půjde vše dobře, měli by oba odjíždět příští sobotu, tj. 5. 10. do nového domova.

5. 10. 2019
Bublifuk a Lyra odjeli do nového společného domova. Budou bydlet v domácnosti, kde už žijí naši Albatros a Lotynka a kde prožil krásné tři roky i Ivan
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

28. 10. 2020 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Milá Laďko a milí Kocourkovští, zdravíme Vás po dlouhém čase z chaloupky. Albatros je stále princezna, ale už se nechá i chytit a chovat, časové prodlevy od přitulení k vrčení, syčení a drápání jsou čím dál delší, kousání a drápání čím dál šetrnější. Někdy na to úplně zapomene. S Lyrunkou a Bublifukem sice nepěstuje žádné kamarádství, všechny kočky i lidi jsou zkrátka pod její úroveň, prostě je to naše sněhobílá aristokratka a všechno černé nebo mouraté jí není hodno:-) Teď se jí opět vytváří zimní kožíšek a bude nejkrásnější polární medvědice:-) Jinak je stále skvělá lovkyně myší a obratná akrobatka na stromech, střechách… a na procházky k rybníku nás s Kačenkou také doprovází. Z Lyrunky je největší postelový mazel na světě. Má velmi podobnou povahu a vyjadřování jako měl Ivánek. Zpočátku se věnovala hlavně Bublifukovi, ale ten je takové éro, že už výchovu asi vzdala. Lyrunka je pravidelný doprovod kohokoliv, kdo jde na záchod, tam sebou sekne na záda a vyžaduje drbání. Spát chce zásadně s někým v posteli. Není příliš vybíravá, hlavně když bude drbáníčko, hlazení a postel. Navíc má ráda, když jí vyčesáváme a vybíráme z kožíšku různé čumbrky a bodláky, co posbírá venku. Umí si o všechno říct a člověk jí dokonale rozumí. Zato Bublifuk je prdlouš, ještě než začal chodit ven, tak ho lákaly dveře, okna, dobýval se ven. A když tam seděl ptáček, tak se mohl zbláznit. Jakmile začali chodit s Lyrunkou ven, tak ona přišla za chvíli domů a on byl venku králem zvířat. Na pozoru se před ním musí mít ptactvo v celém širém okolí. Vy jste to prorokovala, že byl odchovaný venku a že to bude lovec. A taky jo. A přestože je vykastrovaný, tak se hodně toulá. No a Lotynka, ta je vlastně už zdomácnělá u sousedů, s jejich Bohouškem hodně zdomácněla. Ale podobně jako Bublifuk touží být co nejvíc venku. Bohoušek je veliký fešák, vybrala si dobře a má tam skvělé zázemí. Každopádně i s Bóďou občas zajdou k nám, lítají po poli s dalšími kočičkami z jejich party. Teď s podzimem budou návštěvy všech těchto kočičích part častější. Tak tolik asi o životě v chaloupce, doufám, že u Vás je v rámci možností dobře a nic Vás netrápí. Prosím opatrujte se! Srdečně zdraví P.

27. 12. 2019 jsme na Facebooku našli další zprávu a fotografie z nového domova, text zprávy viz Lyřin profil, fota jsou součástí Bublifukova fotoalba.

27. 12. 2019 jsme na Facebooku našli další zprávu a fotografie z nového domova.
Zdravíme z Jeníkovic, miláčkové jsou úžasní, ani letos nikoho moc nezajímal vánoční stromeček a ustál celé Vánoce bez ztráty koulí, řetězů a bez jediného pádu. Lyra i Bublík jsou v pořádku, Bublík je po té kastraci trochu vyklidněnější. Už od počátku prosince chodí oba ven, ptactvo za oknem jim nedalo spát, tak procházkují, hlavně na terase, Lyrunka je zmrzlík, ta chce hned domů, ale Bublifuk je pán tvorstva, zima mu evidentně nevadí a podniká výpravy za ptáky. To jste přesně trefila. Jak je někde vrabec, maže za ním. Dobře papají, Lyrušku asi budeme muset trochu umravnit, protože se dost kulatí:-) Ona jak má krátké nožičky a je chlupatá, tak působí jako koulička.

23. 10. 2019 jsme na Messengeru našli další zprávu z nového domova, viz Lyřin profil.

13. 10. 2019 jsme na Facebooku našli další zprávu a foto z nového domova.
Tak se hlásíme, že pes nás tedy naprosto nevzrušuje, ani Lyrunku, ani Bublifuka. O svoje se trochu přihlásila Albuška, tolik hučení a průpovídek už dlouho neměla… Lyrunka neměla za potřebí to poslouchat, tak si odešla a Bublifuk se trochu bál. Ale Alba se nabaštila, znovu zavyla svoji píseň a odešla ven za lepší společností. Tak předpokládám, že si to párkrát mezi sebou vyhučí a budou bydlet vedle sebe. Jinak samozřejmě se Bublifukovi nejvíc líbila Megina, nejdřív seděl a díval se jak na televizi a pak už skákal na klec a šplhal až nahoru… Lyrunku ten pták nevzrušuje. Podívala se na ni a vyhodnotila, že to asi není nic pro ni. Lyrunka je naprosto zlatá, ani náznak nějakého sekání nebo něčeho. Je maximálně tulivá, vyžaduje chování, hlazení. No, Bublík si ale taky chodí pro pomuchláníčko:-)

12. 10. 2019 jsme dostali první zprávu z nového domova.
Zdravíme, zatím seznámení proběhlo jen s Kačenkou a úplně nevím, co si o tom myslet. Ten pes jim nestojí ani za naježení chlupů. Natož aby se šli někam schovat. Pravda, proběhlo jedno nepatrné zasyčení od Bublifuka, ale to je fakt vše. Takže už druhým dnem chodí Kačenka se mnou do pokojíčku dávat krmení a všechno je v naprostém pořádku, vzdálenost je tak dvacet centimetrů a nic:-) Zítra už bychom chtěli nechat dveře pokojíčku otevřené, zejména Bublíkovi už je ten prostor asi malý a rád by se rozeběhl a zkoumal dál. Tak to zítra zkusíme. Dobrou noc.