Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bublifuk

BUBLIFUK NAŠEL NOVÝ DOMOV 5. 10. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca březen–duben 2019
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně s Lyrou, do kočičí společnosti, do domku s bezpečným výběhem, k dětem
Další informace: FIV/FeLV negativní
Charakteristika: Bublifuk a Lyra pochází ze skupiny koček, které zbyly po zemřelé majitelce z Radotína. Někdo prý vysklil okno domu, kde majitelka žila a kde byly kočky zavřené, aby se o sebe mohly postarat… Nebyl to zrovna dobrý nápad, kočky se pochopitelně rozutekly po okolních zahradách, kde je sousedi rozhodně nechtějí. Takže na místě probíhá odchyt „osvobozených“ koček a my jsme převzali do péče Bublifuka a Lyru – jedná se pravděpodobně o matku se synem. Oba prošli karanténou a mohou hledat nový domov. Na rozdíl od Lyry, která se stále hodně bojí, je Bublifuk od začátku pohodové kotě – přátelský a kontaktní, mírný a zcela nezáludný. V původním domově byl ve velké kočičí partě, je tedy na kočky zvyklý a v novém domově uvítá kočičí kamarády. Není dominantní, ale umí se prosadit. Ideální by bylo, kdyby mohl odejít do nového domova s Lyrou – jsou na sebe fixovaní a Lyře by jeho přítomnost hodně pomohla. Ale společná adopce není podmínkou. Podmínkou naopak je bezpečný výběh – Bublifuk sice je gaučák a povaleč, ale bude z něj i vášnivý lovec.

Bublifuk na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

10. 7. 2019
Bublifuk pochází ze skupiny koček, které zbyly po zemřelé majitelce z Radotína. Někdo prý vysklil okno domu, kde majitelka žila a kde byly kočky zavřené, aby se o sebe mohly postarat… Nebyl to zrovna dobrý nápad, kočky se pochopitelně rozutekly po okolních zahradách, kde je sousedi rozhodně nechtějí. Takže na místě probíhá odchyt „osvobozených“ koček a my jsme převzali do péče Bublifuka a Lyru – jedná se pravděpodobně o matku se synem. Bublifuk je (na rozdíl od Lyry) sice vyděšený, ale kontaktní a přátelský. Zatím jsou oba v přijímací karanténě.

28. 7. 2019
Bublifuk hledá nový domov.

4. 8. 2019
Bublifuk se vrací zpět do léčení. Ve čtvrtek začal jevit příznaky únavy a nechutenství, v pátek už jen polehával, nejedl vůbec, měl horká ouška… takže jsme jeli na veterinu. FIP, které jsme se nejvíc obávali, protože horečka byla dost vysoká, se naštěstí nepotvrdila, i když oddychnout si asi budeme moci až za pár dnů. S největší pravděpodobností se jedná o kalicivirus, který se mohl rozjet při přezubení. Těžko říct – příznaky konkrétní žádné, ale stav dost vážný. Bublifuk je tedy zpět v karanténě, dostává léky, pomalu začíná papkat, ale pořád je unavený a bojuje s těmi potvorami, které ho přepadly… Snad nad nimi vyhraje.

24. 8. 2019
Bublifuk se překvapivě rychle uzdravil a řádí jak černá ruka:-) V polovině září by měl s Lyrou odjíždět do nového domova.

29. 9. 2019
Bublifuk a Lyra už měli být touto dobou v novém (společném) domově, ale Bublifuk měl dost závažnou reakci na vakcínu, takže jsme dali pro jistotu odklad o týden, a pokud půjde vše dobře, měli by oba odjíždět příští sobotu, tj. 5. 10. do nového domova.

5. 10. 2019
Bublifuk a Lyra odjeli do nového společného domova. Budou bydlet v domácnosti, kde už žijí naši Albatros a Lotynka a kde prožil krásné tři roky i Ivan.