Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyra

LYRA NAŠLA NOVÝ DOMOV 5. 10. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: 2017
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně s Bublifukem, do kočičí společnosti, klidná domácnost, domek s bezpečným výběhem
Další informace: FeLV/FIV/giardie negativní
Charakteristika: Bublifuk a Lyra pocházejí ze skupiny koček, které zbyly po zemřelé majitelce z Radotína. Někdo prý vysklil okno domu, kde majitelka žila a kde byly kočky zavřené, aby se o sebe mohly postarat… Nebyl to zrovna dobrý nápad, kočky se pochopitelně rozutekly po okolních zahradách, kde je sousedi rozhodně nechtějí. Takže na místě probíhá odchyt „osvobozených“ koček a my jsme převzali do péče Bublifuka a Lyru – jedná se pravděpodobně o matku se synem. Oba úspěšně prošli karanténou a mohou hledat nový domov. Lyra se bohužel stále hodně bojí, trochu se sice uklidnila, ale stále při pokusu o kontakt budí hrůzu – syčí, prská a šermuje kolem sebe. Takové jedince jsme tu ale už měli – chce to jen čas a stane se z ní prima kočička. Není plachá, jen se prostě velmi bojí. Bude potřebovat zkušeného a trpělivého majitele, který jí dá čas. Ideální by bylo, kdyby mohla odejít do nového domova s naprosto kontaktním a mazlivým Bublifukem – jsou na sebe fixovaní a Bublifuk by jí pomohl si zvyknout. Společná adopce ale není podmínkou.
Lyra na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

10. 7. 2019
Bublifuk a Lyra pocházejí ze skupiny koček, které zbyly po zemřelé majitelce z Radotína. Někdo prý vysklil okno domu, kde majitelka žila a kde byly kočky zavřené, aby se o sebe mohly postarat… Nebyl to zrovna dobrý nápad, kočky se pochopitelně rozutekly po okolních zahradách, kde je sousedi rozhodně nechtějí. Takže na místě probíhá odchyt „osvobozených“ koček a my jsme převzali do péče Bublifuka a Lyru – jedná se pravděpodobně o matku se synem. Lyra je vyděšená a celkem útočná, zatím na sebe nenechá sáhnout. Chceme věřit, že je to dočasné a že až pomine stres, Lyra svůj vztah k lidem přehodnotí… Zatím jsou oba v karanténě.

28. 7. 2019
Lyra je po kastraci a může hledat nový domov. Bohužel, zatím se stále hodně bojí a při pokusu o kontakt pouští hrůzu… ale to přejde, není to tím, že by byla plachá, jen se prostě bojí. Potřebuje dost trpělivosti, aby k lidem zase našla cestu. Zatím je umístěna s ostatními kočkami, nikoliv volně, ale v patrové kleci – jednak je tak „nucena“ nás pozorovat, když neseme jídlo, poklízíme a mazlíme se s ostatními, jednak je to jednodušší, pokud bychom ji potřebovali chytit. Zároveň je v kontaktu s Bublifukem, a tak věříme, že jí toto opatření pomůže překonat strach.

24. 8. 2019
Lyřin vztah k lidem se překvapivě rychle proměnil:-) Prostě se jednoho dne rozhodla, že na nás přestane prskat a začala se mazlit:-) Dnes je z ní naprosto úžasná číča, v mazlení překonává i Bublifuka. K návštěvám jsou ostražití zatím oba – to se běží schovat. Ale jak si zvyknou, jsou nepřekonatelní mazlové. Lyru čeká teď vakcinace a někdy v druhé půlce září bude společně s Bublifukem odjíždět do nového domova:-)

29. 9. 2019
Bublifuk a Lyra už měli být touto dobou v novém (společném) domově, ale Bublifuk měl dost závažnou reakci na vakcínu, takže jsme dali pro jistotu odklad o týden, a pokud půjde vše dobře, měli by oba odjíždět příští sobotu, tj. 5. 10. do nového domova.

5. 10. 2019
Bublifuk a Lyra odjeli do nového společného domova. Budou bydlet v domácnosti, kde už žijí naši Albatros a Lotynka a kde prožil krásné tři roky i Ivan.