Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvojník (Zuzánek)

DVOJNÍK NAŠEL NOVÝ DOMOV 30. 3. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 1 rok
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:
Podmínky: 
Dvojník na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

16. 3. 2018
Dvojník se začal před několika měsíci objevovat na zahradě našeho depozita. Protože je moc podobný jedné naší domácí kočičce, začali jsme mu říkat Dvojník. Zpočátku byl hodně plachý, jakmile se cokoliv šustlo za oknem, hned utíkal. Chodíval většinou v noci. „Ulovit“ něco k jídlu, prospat se v klidu někde, kde nejsou psi… Čím dál víc se ale osměloval, až se z něj vyklubal docela vlezlý parťák. Chodil častěji, vysedával pod oknem, snažil se vetřít do domu oknem i dveřmi. Žebral o jídlo, o teplo, o přístřeší, o pohlazení. Byl tak různě pobitý z kocouřích šarvátek a špinavý, ale nevypadal že by byl v nouzi, navíc se zdálo, že občas někam odchází – doufali jsme, že domů. Pak jsme ale zjistili, že přespává v našem dřevníku… Na výzvu na facebookovém profilu naší obce se o Dvojníka nikdo nepřihlásil. Těžko říct, zda něčí je, nebo ne. Vyčkávali jsme – Dvojník se neustále snažil vetřít dovnitř do tepla, což by nám nevadilo, kdyby – jako většina nekastrovaných kocourů – neměl potřebu všechno ihned značkovat pronikavě páchnoucí močí… Dnes se ale ukázalo, že Dvojník potřebuje akutní pomoc. Přišel totiž celý krvavý a bolavý, kulhal na přední tlapku. Hrudník, krk i tlapky jedna krvavá skvrna, vytrhané chlupy, na bříšku lysiny. Kňoural, nechtěl si na sebe nechat sáhnout, bylo vidět, že má bolesti. Evidentně se popral s jiným kocourem, nebo se psem. A tak jsme ho vzali na veterinu. Pan doktor konstatoval, že to skutečně vypadá na výsledek nějaké bitky, ale ty strupy po těle, to je svrab. Naštěstí odchyceno v časném stadiu, kdy půjde bez problémů vyléčit. Dostal Bravecto spot-on a ještě navíc pro jistotu Convenii (depotní antibiotika), protože rány byly hodně zanícené. Za týden pojedeme na kontrolu, do té doby je u nás v karanténě. Jestli se nenajde majitel, najdeme mu nový domov. Na to, aby tady pobíhal od domu a žebral, je ho škoda. Je hodný, kontaktní, umí být i čistotný, když chce. Zatím v léčení.

23. 3. 2018
Dvojníka nikdo nepostrádá, a tak zůstává u nás. Svrab je pobit, strupy se začínají hojit, poškozená srst odpadává po chomáčích, ale to doroste. Dvojník je na zítra objednán na kastraci, v sedaci vyčistíme uši, zkontrolujeme zuby a budeme mu hledat nový domov.

30. 3. 2018
Dvojník se rychle zotavil po kastraci, svrab jsme doléčili, a tak mohl odjet do nového domova. Odjel jako posila do rodiny, která už adoptovala naši Chudobku (Chanelku) a Prskavku. Zatím se zabydluje, ale věříme, že už brzy bude moct vyrazit zase do terénu. Tentokrát už ne jako nechtěný „vetřelec“, ale jako pan domácí. Věříme, že bude za nově nabytý domov vděčný a my za jeho adopci velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

31. 3. 2018 jsme dostali první sms z nového domova.
Zdravím. Zuzánek se zabydlel, baští, je zlatíčko, vůbec nebrečí, ven se nedobývá, ale ven se asi těší. Mazlí se, zatím není vidět, že by strádal, často za ním chodím. Prskavka pořád někde slídí, tak přímý kontakt zatím nebyl, ale vědí o sobě. Moc za Zuzánka děkuju, je zlato. B. B.