Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prskavka

PRSKAVKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 21. 11. 2014 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Narozena: cca květen 2014
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: ideálně s Pralinkou, případně ke kočičce či kocourkovi podobného věku a temperamentu, byt i domek s bezpečným výběhem, do rodiny s dětmi (nekouše, nedrápe)
Charakteristika: Prskavku a Pralinku někdo vyhodil do areálu ústavu pro zdravotně a mentálně postižené lidi. Není to první „dáreček“ tohoto typu, zaměstnanci tímto způsobem získali již 14 kočiček…:-( Budiž řečeno, že se o ně postarali, nechali vykastrovat a krmí je, ale přece jen, čeho je moc, toho je příliš, takže pro část kočičích obyvatel se budeme snažit najít nový domov. Prskavka a Pralinka jsou první letošní nové přírůstky od neznámého dárce, s největší pravděpodobností se jedná o sestry. Obě dorazily v celkem slušném zdravotním stavu (nějaké to začervení…) a jsou to temperamentní, zvědavá a hravá koťátka – číhají na „kořist“, honí se, jsou stále v pohybu. Prskavka je ale přece jen opatrnější než Pralinka – chybí jí její průbojnost. I tak ale u nás udělala pokrok – je to velký mazlík, ale zatím jen k nám – u návštěv zatím ostražitost převládá, je opatrná k cizím lidem i podnětům. Jakmile si ale zvykne, je to velmi kontaktní a mazlivá kočička. To má i své výhody – nikdo ji jen tak neukradne:-) Do nového domova by ráda odešla ideálně s Pralinkou, nicméně může do domácnosti, kde už kočička či kocourek podobného věku či temperamentu je.
Prskavka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

2. 7. 2014
Pedro a Pralinka pocházejí z areálu jednoho ústavu pro zdravotně a mentálně postižené lidi. Do areálu ústavu někdo pravidelně „odkládá“ nechtěné kočičí přírůstky – ve vesnici, kde ústav sídlí, není zvykem (zřejmě v souladu s přírodou) kočky kastrovat, a tak se jich místní zbavují, např. právě hodem přes plot léčebny. Zaměstnanci ústavu naštěstí patří k těm humánnějším, a tak kočičí nalezence nechávají vykastrovat a kočky pak mohou v areálu pobývat a v rámci možností se jim dostává i stravy a základní veterinární péče. Letos ale počet koček opět o něco vzrostl a situaci je potřeba řešit, a tak jsme se domluvili, že část koček postupně převezmeme a pokusíme se pro ně najít nový domov. Pralinka a Pedro jsou nové přírůstky, „přistáli“ v areálu dva dny před plánovaným převzetím několika kočičích obyvatel. Protože se jedná o koťata, která se v areálu ještě nezabydlela, jela jako první. S největší pravděpodobností se jedná o sourozence, zatím jsou v karanténě. Oba vypadají celkem zdravě, zatím je trápí „jen“ silné začervení.

14. 7. 2014
Z Pedra se stala Prskavka:-) Původně se zdálo, že to bude kocourek, ale při bližším ohledání jsme zjistili, že je to kočička, a tak dostala i holčičí jméno – Prskavka. A hledá nový domov.

14. 9. 2014
Prskavka, teď už krásná kočičí slečna, je bohužel stále bez domova:-( Stejně jako její sestra Pralinka, i Prskavka roste jako z vody, má výjimečně hebký sametový kožíšek a energie na rozdávání. Hodně se už osmělila, ale stále se ještě bojí cizích lidí a podnětů, vždycky jí chvíli trvá, než se uklidní. Když ji ale některá návštěva „odloví“ k pomazlení, Prskavka se nijak nebrání, nekousne, nedrápne… Ale jakmile si zvykne, je velmi kontaktní, mazlivá, zvědavá… A vůbec nejraději ze všeho blbne s ostatními kočkami a loví vše, co se dá.

21. 11. 2014
Prskavka našla nový domov! Ujala se jí prima kočkomilná rodina z vesničky kousek od Kolína. Zatím má nařízen zabydlovací režim, ale jakmile si zvykne na nové prostředí a dá se dohromady s domácím čtyřletým mainským mývalím kocourem, bude moci i ven. Tak bude nejspokojenější – prostoru je dost, okolí bezpečné, kůlny, sklepy a půdy k dispozici… a hlavně doma zázemí a plná penze. Tak snad si Prskavka rychle zvykne, aby si mohla všechna ta lákadla užívat do sytosti. Za její adopci moc děkujeme

31. 8. 2016
K Prskavce se nastěhovala i naše Chudobka.

30. 3. 2018
K Prskavce a Chanelce (Chudobce) odjel bydlet náš Dvojník.
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

25. 12. 2017 jsme dostali krátký vánoční e-mail a fotografii z nového domova.
Krásný vánoční pozdrav a pohodový rok 2018 přeje Prskavka, Chanelka a rodina B.

31. 8. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova. Tam se právě zabydluje Chudobka (text e-mailu viz Chudobčin profil, fotografie je součástí Prskavčina fotoalba).

24. 5. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Zdravíme z Konárovic, posilame aktualni fotecky Prskavky na její oblíbené houpačce, kde tráví většinu dne, sice je stále ještě odtažitá a nedůvěřivá, ale se svým kamarádem kocourem Mazlikem jsou nejlepší kamarádi. S pozdravem B.

22. 11. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posíláme fotky z Konárovic, je u nás ubytovaná už rok a má se moc dobře se svým kamarádem kocourem i s námi. Hezký den, B.

12. 1. 2015 jsme dostali první sms z nového domova.
Dobrý den, zdravíme z K. Prskavka je v pořádku, už se volně pohybuje kolem domu ve společnosti kocoura, už si zvykla i na pejsky, je to pěkná zvědavka.