Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiřinka

JIŘINKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 16. 9. 2013 (více informací níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: cca 1,5 roku
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s Emánkem a Jolankou, příp. k jiné kočičce, kocourkovi nebo koťátkům, o která by se mohla starat, klidná domácnost
Charakteristika: Jiřinku a její dceru Jolanku nám 30. 3. 2013 dovezl jejich nálezce. Obě kočičky žily už delší dobu v zahradách v jeho sousedství v městečku severně od Prahy. Na stravu docházely k pánovi, hlady nestrádaly, ale jinak bezprizorné, na kontakt s lidmi velmi opatrné. Nikdo se jich ale na místě nemohl ujmout, další přírůstky se daly s nadcházejícím jarem očekávat… A tak je jejich nálezce odchytil, nechal vykastrovat, a jakmile to bylo možné, předal je nám s tím, abychom se jim pokusili najít takový domov. Dodatečně za nimi dorazil ještě Jolančin bratr, překrásný devítiměsíční zrzek Emánek. Jiřinka byla hned zpočátku velmi čistotná a vzorně jedla, ale bála se nás. To se ale u nás v depozitu postupně změnilo – Jiřinka je nyní mazlivá, vítací, chovací, skromná, nenáročná. Kromě svých již dospělých dětí, Emánka a Jolanky, adoptovala dva naše dorostence – Hříbečka a Lištičku. Jolanka je velmi starostlivý typ, takže v novém domově by uvítala jinou kočičku, kocourka či koťátka, o která by se mohla starat, mazlit se s nimi atd. Krom toho určitě potřebuje bezpečný výběh – zavřená v depozitu není šťastná a je vidět, jak moc touží jít se proběhnout ven.
Jiřinka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

3. 4. 2013
Jiřinku a její dceru Jolanku nám 30. 3. 2013 dovezl jejich nálezce. Obě kočičky žily už delší dobu v zahradách v jeho sousedství v městečku severně od Prahy. Na stravu docházely k pánovi, hlady nestrádaly, ale jinak bezprizorné, na kontakt s lidmi velmi opatrné. Nikdo se jich ale na místě nemohl ujmout, další přírůstky se daly s nadcházejícím jarem očekávat… A tak je jejich nálezce odchytil, nechal vykastrovat, a jakmile to bylo možné, předal je nám s tím, abychom se jim pokusili najít takový domov, kde nebudou nechtěnými vetřelci, ale milovanými domácími kočičkami. Dodatečně za nimi dorazí ještě Jolančin bratr, překrásný devítiměsíční zrzek – ten byl odchycen později, nyní se zotavuje z kastrace ještě u nálezce, ale brzy se bude též ucházet o nový domov. Od prvního dne, co jsou Jiřinka s Jolankou u nás, vzorně jedí, používají kočičí záchůdky… ale zatím se nás stále bojí. Takto jsou skrčené (viz foto) téměř vždy, když se přiblížíme. Když je ale hladíme, drží, nebrání se, dokonce to chvílemi vypadá, že se jim to i líbí. Budou z nich mazlivky, jen potřebují čas, aby se více zklidnily a získaly důvěru, že už se jim nic zlého dít nebude:-) Pokud by byla šance, aby si zvykaly rovnou na nového majitele, bylo by to skvělé. Jsou na sebe dost zvyklé, v tuto chvíli by bylo nejlepší, kdyby našly domov společně. Jinak se budeme mazlit, mazlit a mazlit, a jakmile se trochu pohneme z místa, dáme vědět:-).

18. 5. 2013
Jiřinka je zcela zdravá, doodčervená, připravená vyrazit do nového domova. Ideálně do domku se zahrádkou, s možností volného výběhu domů i ven. A kdyby byla šance ji umístit spolu s Jolankou a Emánkem, bylo by to to nejlepší, co by je mohlo potkat. Tahle „rodinka“ totiž drží neuvěřitelně pospolu! Jiřinka je z celého tria nejkontaktnější. Focení ráda nemá, ale jinak při našem příchodu do jejich pokojíku už neutíká. Někdy se přijde i přivítat, většinou ale čeká ve svém pelíšku nebo někde posedává. Mazlení strpí, někdy i vrní, ale nevyhledává. Nicméně dělá pokroky, určitě to ještě trochu vychytáme. I když se nás někdy ještě bojí, i když jí někdy naše „socializační seance“ moc nevoní, nikdy nesekne, neožene se, nesnaží se kousnout – jen občas zasyčí, i když teď už mnohem méně. Jinak je naprosto krotká, hodná a ukázněná. Na život v rušnější domácnosti by si asi musela zvykat hodně dlouho. Ale v klidnější rodině bude klidně žít. Určitě se ještě vymazlí, takže doma bude klidná a mazlivá společnice, za výběh na zahrádku bude vděčná. Skromná, hodná kočička čeká na svůj domov. Zatím žádný nepoznala, odmala žila venku bezprizorná. Je ale naprosto čistotná, pořádná, nic neničí, neshazuje, nedrápe, takže život s člověkem zvládne bez problému.

28. 7. 2013
Jiřinka se i s Jolankou a Emánkem přestěhovala na společný pokoj s Lištičkou a Hříbečkem. Všem to moc prospělo – Jiřinka adoptovala Hříbečka a Lištičku, Jolanka s Emánkem se hodně osamostatnili a dohromady jim to spolu moc svědčí. Jiřinka se taky hodně vymazlila. Teď už je z ní vítací a mazlivá kočička, nechá se i chovat v náručí.

16. 9. 2013
Jiřinka našla nový domov společně se svou dcerou Jolankou. Budou bydlet až v Nejdku. Na Jiřinčina synka Emánka se tentokrát nedostalo, neboť v novém domově už žije dominantní kocourek Sunny, ale určitě se na něj usměje štěstí příště:-) Jiřinka s Jolankou budou zatím jen doma, ale časem, až si zvyknou, budou moci chodit ven. Za adopci Jiřinky a Jolanky děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

19. 2. 2023 jsme na WhatsApp našli další zprávu a foto z nového domova. Zpráva je k dispozici na Jolančině profilu, foto je součástí Jiřinčina fotoalba.

11. 3. 2018 jsme na Facebooku našli další zprávu a fotografii z nového domova.
Zdravíme, čičuny jsou v pořádku a jsou pořád stejné. Jiřinka rozmazlená, Jolanka pořád ve střehu, nicméně u linky a u jídla je první a hlasitě se dožaduje. Dělám jim vrátnou, dovnitř, ven, jak zrovna dámy chtějí. Spí v posteli a Jiřinka i na lince. Jsou zdravé a úžasné a v pořádku.

4. 6. 2016 jsme na Facebooku našli zprávu a foto z nového domova. Text i foto je k dispozici na Jolančině profilu.

13. 2. 2016 jsme na Facebooku našli videa z nového domova (video1 a video2).

2. 2. 2016 jsme na Facebooku našli zprávu z nového domova. Její text je k dispozici na Jolančině profilu.

9. 12. 2014 jsme na Facebooku našli fotografii a vzkaz:
Jiřinka s Jolankou se mají skvěle. Jiřinka se na zimu pěkně obalila, musí ležet na širším radiátoru, na úzkej už se nevejde. Jolanka je trdlo, pořád má chvílema pocit, že jsme vrazi Jolanek. Dělá pokroky, ale trvá to. Jsou to naše stereokočky gaučové povalečky.

16. 9. 2014 jsme na Facebooku našli fotografie a vzkaz:
No, nenudíme se, jsou to úžasňáci… a jedno aktuální foto… mezi mýma nohama v posteli… těžko říct, kde jedna kočka končí a druhá začíná.

9. 5. 2014 jsme na Facebooku našli další fotky a vzkaz z nového domova, tentokrát se však týkal pouze Jolanky, takže jej najdete v Jolančině fotoalbu.

26. 4. 2014 jsme na Facebooku našli fotku a krátký vzkaz:
Zdravím, jen v rychlosti fotka, jak já chudák spím celou noc, KAŽDÝ DEN. Více napíšu v dohledné době. Přeju krásný víkend!

21. 2. 2014 jsme na Facebooku našli další vzkaz:
Zdravím, tak holky dnes měly druhou vycházku. Po poledni jsem je vypustila. Na chvíli jsem je přestala hlídat a už byla jen Jiřinka. Po Jolance se slehla zem. Jiřinka šla i dobrovolně domů, ale volala Jolanku dost hlasitě, tak jsem jí opět vypustila a dostala úkol najít Jolanku. Našla. Ale domů ani náhodou, chytit samozřejmě taky nejdou. Už jsem si říkala, že je nechám venku, kilometrů kolem baráku jsem dnes při hledání naběhala dost, přeci je nebudu nahánět celou noc. V osm klesla teplota na nulu a hlad asi taky udělal svoje. Otevřela jsem dveře a hop hop, byly doma, čuriny. Snědly hromadu granulí a teď jsou kde?? Ano, v posteli. V příštím životě chci být kočka nebo pes u nás, to je život. Jinak Jolanka je pořád stejná. Nechovat, nešahat, jen když je unavená, tak teda přetrpí hlazení. Jen při žebrání se přiblížila už na půl metru. A že somrujou pořád – obě dvě. Jiřinka je zlatíčko. Hodná, až to není možný. Provokuju jí, dloubu mezi prsty, tahám za ocas, jen proto, aby mě taky sekla, ale ona né, jen zesílí vrnění a nastaví bříško a tlapky a drbej, dloubej. Pak mě ještě olizuje a zlehka samou láskou okusuje. Vrní pořád a nastavuje zadek na drbání. Zásadně spí v posteli, nejlépe na mě. Jolanka taky v posteli, ale ne celou noc. Jo a ksichtit se umí skvěle obě dvě. Jsou to komediantky a já se bavím každý den. Díky za ně!! Jsou to úžasňačky.

18. 2. 2014 jsme na Facebooku našli další fotografie s tímto vzkazem:
První vycházka venku. Sezona je tu. Byly venku hodinu, domů šly dobrovolně. Nicméně po zbytek odpoledne hledaly díru, kudy ven, to bylo křiku. Ted už jsou naštěstí v klidu, postel prej taky není k zahození…

16. 12. 2013 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

30. 11. 2013 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

9. 10. 2013 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

7. 10. 2013 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

29. 9. 2013 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

17. 9. 2013 jsme na Facebooku našli vzkaz z nového domova (viz fotoalbum).