Jdi na obsah Jdi na menu
 


Knoflík K1 (Chanel)

KNOFLÍK NAŠEL NOVÝ DOMOV 13. 5. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: 2–3 roky
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?:
Podmínky: 
Knoflík na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

16. 3. 2015
Kočičky s pracovními názvy K1–K6 jsme převzali do péče 15. 3. 2015. Všechny kočičky pocházejí z množírny v Kroměříži a jsou v hrozném stavu. Kočičky jsme přebírali od „zprostředkovatele“, o celé kauze tedy víme také pouze zprostředkovaně – na místě jsme osobně nebyli, a tak se k celé záležitosti nechceme vyjadřovat, ani ji jinak komentovat. Pro zájemce je ale shrnutí k dispozici na Facebooku (jedná se o náš účet organizace Kočky bez hranic). Ke celé záležitosti se tedy vyjadřovat nechceme, neb nejsme očití svědkové, ke stavu přijatých kočiček se ale vyjádřit můžeme – je to hrůza. Všechny kočičky jsou nekastrované, vyzáblé, nemocné, strašlivě zapáchají. Jsou ve stresu a velmi se bojí, nežerou. Nejsou zvyklé na kočičí záchod, takže vykonávají potřebu tam, kde zrovna musí – u množitelky se údajně používaly pro tyto účely noviny. Popravdě, když jsme je včera přebírali, domnívali jsme se, že minimálně dvěma už nebude pomoci a budeme muset přistoupit k milosrdné eutanázii. Nicméně po prohlídce na veterině jsme se po domluvě s panem doktorem rozhodli dát šanci všem, takže jsme se vrátili v kompletní sestavě:-) Kocourek s pracovním jménem K1 má od lopatek po ocas srst zcuchanou spolu s exkrementy, místy vykousanou na kůži. Jak to jen bude možné, bude muset být ostříhán, zatím se stříhat nedá. Kožich má navíc plný parazitů (blechy, všenky, dravčík…). V uších nánosy svrabu. Zvětšené uzliny, těžká rýma, chlamydioza, v obou očích srůsty duhovky s rohovkou v důsledku předchozích neléčených infekcí. Dnes byl kocourek poprvé odčerven pastou, injekčně mu byla podána antibiotika. Ve čtvrtek nás čeká další kontrola na veterině, snad do té doby aspoň něco sní…

18. 3. 2015
Včera jsme kočičky konečně pojmenovali. K1 dostal jméno Knoflík.

22. 3. 2015
Teprve nyní jsme se dostali k aktualizaci po avizované čtvrteční návštěvě veteriny. Knoflík byl ostříhán „na pudla“, zacuchané a zfilcovatělé smotky mrtvé srsti plné blech už ho trápit nebudou. Je odčerven i ošetřen proti vnějším parazitům a svrabu. Ouška má vyčištěná, ale to se bude muset ještě opakovat. Dostal další antibiotika – injekčně. Rýma je maličko ustoupila, ale chroptí a chrčí pořád. Dnes máme přejít na perorální antibiotika, ovšem jak je do něj dostaneme, netušíme. Má tak maličkou tlamičku, že bychom potřebovali mikroskop:-) Už začal sám baštit, ale je velmi plachý. Jak nás vidí, skáče šipku do skrýše. Bojí se. Žere jen v naší nepřítomnosti. Naučil už se ale používat kočičí záchod! Na další kontrole u pana doktora budeme řešit, co s očima. Obě oči jsou jeden velký vřed. Teď bylo podstatné, aby začal sám baštit – to už je splněno, budeme čekat, až trochu nabere sílu a budeme moci začít léčiti oči. Další fotky se zatím moc nedaří, Knoflík se moc bojí, nechceme ho stresovat víc, než je nutné.

1. 4. 2015
Knoflík se stále dusí, hlenů má plnou hlavu. Bere stále antibiotika, a i když je to o maličko lepší, než když k nám dorazil, stále je to hrůza. Chroptí a chrčí prakticky pořád… Vykapávat nos nemůžeme, jsme rádi, že se trefíme do očí… Ty jsou stále v hrozném stavu. Stejně jako psychika – na Knoflíka se stačí podívat a už se choulí do klubíčka a snaží se být neviditelný. Ale je hodný, když ho ošetřujeme, neškrábne a nekousne, jen se hrozně bojí lidské ruky. A to asi bude trvat ještě hodně dlouho. Ale přece jen malá změna k lepšímu – Knoflík začal jíst, a že mu dost chutná! Už i něco málo přibral. Hezky mu už zarůstá kožíšek.

22. 4. 2015
Z tohoto uzlíčků nervů se vyloupnul pěkný rarášek. Od té doby, co se přestal bát všeho, včetně sebe, není k udržení. Pořád jen poskakuje, volá na nás, chce se mazlit. Co mazlit – on se chce chovat, nejradši se zavěsí kolem krku jak opička a drží se a vrní a piští. Nebo sebou „řízne“ na bok a vyvalí bříško – přeje si drbat. Už i podávání léků a čištění nosů zvládáme bez většího boje. I po zdravotní stránce už je na tom daleko lépe, tedy v rámci možností. Pěkně přibral, srst dorůstá, teď už krásná a zdravá. Oči budou bohužel doživotním handicapem, s tím se nedá nic dělat. Rýma ale také ustupuje. Občas ještě frká, ale už se nedusí a jsou chvíle, kdy dýchá i zcela čistě. Tohle bude ještě nějakou dobu trvat, ale to už si ohlídá nová panička:-) Ano, Knoflík a Korálek už jsou zamluveni, jakmile doberou antibiotika a bude-li i všechno ostatní OK, rekonvalescenci by už mohli strávit v novém domově.

2. 5. 2015
Knoflík, Korálek i Kulihrášek jsou stále u nás. I když jsou všichni zamluvení, stále se jim vrací rýma – antibiotika vždy zaberou na pár dní, pak je rýmá zpět:-( Nakonec jsme byli nuceni poslat vzorky hlenu do LaboKlinu. Výsledky dorazily začátkem týdne – chlapci mají multirezistentní E.coli a k tomu jako bonus multirezistentní Pasterellu – naštěstí existuje účinná látka, na kterou obě bakterie vykázaly citlivost, a tak nyní všichni tři užívají nová antibiotika, kapeme znovu i do očí. A pevně věříme, že rýma zmizí a kluci budou moci odjet do nových domovů. Děkujeme novým budoucím majitelům za trpělivost!

13. 5. 2015
Knoflík a Korálek našli nový společný domov. Konečně byl jejich zdravotní stav natolik stabilizovaný, že mohli odjet. Léčba rýmy bude pokračovat, ale to už nová panička zvládne sama. Knoflík s Korálkem budou bydlet u Benátek nad Jizerou. Za adopci obou dvou děkujeme! 

24. 12. 2015
Ke Knoflíkovi (Chanelovi) a Korálkovi (Guccimu) odjela bydlet Amy.
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

17. 5. 2022 jsme na WhatsApp našli další zprávu a foto z nového domova (viz Amino fotoalbum).

5. 9. 2021 jsme na WhatsApp našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

16. 10. 2019 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova – text e-mailu viz Gucciho (Korálkovo) fotoalbum, fotografie je součástí Chanelova (Knoflíkova) fotoalba.

20. 1. 2018 jsme do fotoalba přidali fotografie z pobytu Chanela (Knoflíka), Korálka (Gucciho) a Prady (Amy) u nás v depozitu. Od 13.–20. 1. 2018 byli u nás „na hlídání“. Panička musela odjet a nenašel se nikdo, kdo by byl natolik statečný, aby tuto trojku ohlídal:-)

5. 1. 2018 jsme dostali mms z nového domova (viz fotoalbum).

13. 8. 2016 jsme dostali mms z nového domova – viz Amino fotoalbum.

6. 8. 2016 jsme dostali mms a zprávu z nového domova (zpráva viz Amin profil, fotografie je součástí Chanelova fotoalba).

20. 3. 2016 jsme dostali mms a zprávu z nového domova (viz Amino fotoalbum).

17. 2. 2016 jsme dostali mms a zprávu z nového domova (viz Amino fotoalbum).

25. 10 2015 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

25. 9. 2015 jsme dostali mms z nového domova (viz fotoalbum).

2. 7. 2015 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, Laďko! Zprávy z Chotětova: prášky jsme dobrali, Chanel krochtá, když se na něco soustředí. Doufám, že je to přepážkou. Gucci – je to divné, jednou za 3–4 dni mu vyleze nudle. Po svátcích je chci vzít na veterinu, kam jste je vozila. Pak bychom se domluvily, jestli byste tam taky nepřijela s nějakým kocourkem? Kocouři strašně vyrostli, já jsem si myslela, že budou zakrsli, oni se vytáhli do všech stran. Pro představu posílám fotky s pet lahví 1,5 l. Mazliví jsou až do nemožna. Posílám na web fotky pro naše fanoušky, všem moc děkujeme a pozdravujeme!

27. 5. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry den, Ladko, omlouvam se, ze jsem dlouho nenapsala. K zdravotnimu stavu: prasky bereme bez problemu, ke zlepseni doslo jiz na treti den, prestali krochtat a vysmrkávat nudle. Pak, po dalších dvou dnech, si myslim, ze Guccimu se něco zase vrasilo, rano miva na cumaku nudli. Dnes jsme zacali treti plato. Jednoznacne stav je lepsi, skoro je vůbec neslysim krochtat, Guccimu jednou za den musim utrit cumak, Chanelovi jiz vůbec, ale ten jeste krochta, když beha. Jinak krizi vztahu kocouri prekonali, nedam zpatky ani jednoho!! Jak jsem Vam rikala, jak Chanel se bal chodit do zavreneho zachodu a cural do postele, tak potom, co jsem prestala sklopovat dvířka do zachodu, ani jednou to neudelal, tak ze i toto uz nas netrapi. Chanel je hracka! Gucci takovy rozvazny a stydlivy, o to je to dojemnejsi, ze když se s nim mazlim, tak porad se cely rozklepe. Před tim jsem vždycky musela za nim, dnes si představte, rano jsem se probudila – a Gucci spi v me posteli! Chanel jako vždy na koberecku pod posteli. Mela jsem navstevu o vikendu a znami rekli, ze jsem je mela pojmenovat Bubak a Zizka (vite kterýho jak:-))) Zerou oba dobře, Chanel vazi 2,6 kg, Gucci 2,7 kg. V příloze posilam fotku, jak cekaji, když jim krajim vecir maso. Jak prestali krochtat a ja je neslysim, tak porad hledam. Včera jsem si myslela, ze Chanel utek, a pak jsem ho nasla ve skrini v satne, fotku posilam. A posilam par dalších fotek na dukaz, ze se vztahy srovnaly, Chanela od te doby, co jsem Vam psala, ani jednou neslyšela na Gucciho syčet. S pozdravem, E.

16. 5. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry den z Chotetova! Pomalu se zklidnuji. Chanel, jak se naji, tak je tornado, Gucci si vsim lustru, porad na nej kouka, asi ma před sebou cil:)) Včera, v patek, jsem vzala Chanela na veterinu do Ml. Boleslavy, bo po zkušenostech s buldocky jsem se hodne bala o jeho oci, tak mu je tam proplachli barvou a ukazali, ze tam zanet není, jsou ciste, staci preventivne proplachovat borovou vodou. Nabidli, ze je tam budou lecit, ale rekla jsem, ze cekame na vysledky z Prahy a dal budeme postupovat dle doporuceni doktora. Posilam par fotek. Mame se dobře. Chanel sam chodi, když chce mazlit, včera tu byla sousedka, tak i před ni se polozil hned na zada… Gucci objevil kouzlo kukane (karton s orechy, do kterého se puvodne nastehoval, jsem mu zuzila, bo oba z toho tahali spinu po celym byte), a spi jen tam (fotky prikladam). Když se chci s nim mazlit, tak musim za nim do kukane, sam neprijde. Ale jak ho zacnu drbat – tak vyleze, cely se rozklepe, zacnou mu lezt bubliny z nosu a mam cely oblicej od jeho nudli. Chanel spi všude mozne, i uprostřed bytu, jak pes. Strasne si oblibil pocitac, posilam fotky. Nejoblibenejsi pozice pro oba – koukat na sebe přes zaclonu, co mam ve dveřích mezi pokoji. Taky uz parkrat spadla. Včera jsem sklopila dvířka u zachodu, ale každému 3 x jsem ukazala, jak se tam přes ne chodi. No. Jeden to pochopil. A druhy necekane chodi do prázdného lavoru vedle. Jeste nevim, kdo z nich. Sorry, ale tu fotku vam musim poslat))) Fotky posilam jako odkaz, nebojte se je stáhnout, jinak by se mi nevesly do mailu. E.

14. 5. 2015, později téhož dne, jsme dostali další e-mail.
Dobry vecer! Dnes kluci se chovaji vzone, zadna ujma na majetku, asi v noci se tak ubehali, ze se cely den ani nehnuli z mista. Chanel (Knoflik) se vzbudil jako první kolem 16.00 a snazil se sam sebe zabavit a piskal na Gucciho (Koralka), ten je suveren a nenechal si rusit, cely den ve svým kartonu s ořechy. Mezi tim jsem Chanelovi i ostrihala drapky, hlavne kvůli tomu, abych mu mohla proplahovat ocicka, dnes rano to byl boj, stalo me to par skrabancu. Gucci zatím do naruci nejde, ale ted, jak pisu, mi sedi pod stolem, Chanel (Knoflik) by si porad hral, skace jak kun po Guccim. Jinak zerou dobře, zachod pouzivaji oba, lezou po stolech a hlavne se jim strasne moc dobře sedi v kvetinace na rostlinkach… Jeee… ted se pustili jeden do druhého, mela byste to videt, cerny klubíček, Gucci (Koralek) vyhrava, bo je vetsi. Zajmave taky je, ze je vůbec nezajima muj gauc z palet, porad jsou videt, když nespi. Jestli se bude dit něco zajmaveho nebo bude dobra fotečka, poslu. E.

14. 5. 2015 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobry rano! Jak jste odjela, ještě hodinu jsme chodili po byte ve trech. Pak Koralkovi něco preskocilo a sel si lehnout pod postel do kartonu s ořechy a odtud nas s Knoflíkem cely vecer ignoroval. Cas od casu sel se projit po byte, a pak zase do orechu. My jsme se Knoflíkem mazlili jako o závod, tlacil do mne svoji hlavou tak moc, ze jsem si myslela, ze se chce do me nejak nacpat. Pak jsem sla spat kolem 0.00. A vylez Koralek z orechu a zacala honicka po celym byte. Vzdycky jsem si myslela, ze kocky jsou ticha a ohleduplna stvoreni… Ted vim, ze vůbec. Kocouri se zklidnili asi před usvitem, Koralek sel zase do svých orechu, jako by odtud vůbec nevylezl, Knoflik sel ke mne do postele. Jak vypadalo rano v byte – posilam fotku, ani jeden kobereček nezustal na miste. Ten kosik, co je na fotce, tak ho nejen ze shodili, ale i rozkousali… Dále posilam fotku Koralka ve sve uschovne a fotku Knoflika jak ted pisu, a on lezi vedle. Knoflik mi porad dela ocaska, rano si zkousel napit kafe z hrnecku. Na noc jsem jim nechavala plne misky, posilam foto stav misek v 6.00 h , nevim, kdo z nich co zral, ale jednoznane jedi. A taky oba jiz piji z fontanky a pouzivaji zachod! Kockolit mam i v obyvaku a kuchyni)))). Jsou bozske, a moc krat za ne dekuji! Zdali nejste proti, tak Koralka jsem pojmenovala Gucci a Knoflika – Chanel. Doufam ze preziji tady ve zdravi tech 8 hodin, co budu v praci. E.