Jdi na obsah Jdi na menu
 


Korálek K2 (Gucci)

KORÁLEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 13. 5. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: 2–3 roky
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?:
Podmínky: 
Korálek na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

16. 3. 2015
Kočičky s pracovními názvy K1–K6 jsme převzali do péče 15. 3. 2015. Všechny kočičky pocházejí z množírny v Kroměříži a jsou v hrozném stavu. Kočičky jsme přebírali od „zprostředkovatele“, o celé kauze tedy víme také pouze zprostředkovaně – na místě jsme osobně nebyli, a tak se k celé záležitosti nechceme vyjadřovat, ani ji jinak komentovat. Pro zájemce je ale shrnutí k dispozici na Facebooku (jedná se o náš účet organizace Kočky bez hranic). Ke celé záležitosti se tedy vyjadřovat nechceme, neb nejsme očití svědkové, ke stavu přijatých kočiček se ale vyjádřit můžeme – je to hrůza. Všechny kočičky jsou nekastrované, vyzáblé, nemocné, strašlivě zapáchají. Jsou ve stresu a velmi se bojí, nežerou. Nejsou zvyklé na kočičí záchod, takže vykonávají potřebu tam, kde zrovna musí – u množitelky se údajně používaly pro tyto účely noviny. Popravdě, když jsme je včera přebírali, domnívali jsme se, že minimálně dvěma už nebude pomoci a budeme muset přistoupit k milosrdné eutanázii. Nicméně po prohlídce na veterině jsme se po domluvě s panem doktorem rozhodli dát šanci všem, takže jsme se vrátili v kompletní sestavě:-) Kocourek s pracovním jménem K2 má od lopatek po ocas srst zcuchanou spolu s exkrementy, místy vykousanou na kůži. Jak to jen bude možné, bude muset být ostříhán, zatím se stříhat nedá. Kožich má navíc plný parazitů (blechy, všenky, dravčík…). V uších nánosy svrabu. Zvětšené uzliny, těžká rýma, chlamydioza, chybí mu jedno oko, zřejmě o něj přišel při úrazu, ovšem nikdo se nezabýval ošetřením, takže podle toho to taky vypadá… Dnes byl kocourek poprvé odčerven pastou, injekčně mu byla podána antibiotika. Ve čtvrtek nás čeká další kontrola na veterině, snad do té doby aspoň něco sní…

18. 3. 2015
Včera jsme kočičky z Kroměříže konečně pojmenovali. K2 se od nynějška jmenuje Korálek.

22. 3. 2015
Až dnes jsem se dostali k aktualizaci po avizované čtvrteční návštěvě veteriny… Stejně jako všichni ostatní, i Korálkovi byla ostříhána srst a vyčištěna ouška, ta ale bude potřeba vyčistit ještě několikrát. Levé oko, resp. jeho zbytky, bylo vyčištěno a zašito – s tím už bohužel nešlo vůbec nic dělat. Psychicky je na tom Korálek špatně, nejhůř z celé kroměřížské skupiny. Teprve dnes poprvé sám jedl, dosud musel být krmen ručně, ovšem za velkého psychického stresu. Bojí se kohokoliv, koho zahlédne, naprostá psychická troska. Také do toalety se trefil poprvé až dnes, ale trefil! Jsme ale stále na začátku… Stejně jako Knoflík (K1) je na i Korálek na antibiotikách, potřebuje doléčit rýmu. A k tomu vykrmit, uklidnit… Musíme mu dát prostě čas, hodně času.

1. 4. 2015
Knoflík a Korálek jsou na tom ze skupiny kroměřížských koček nejhůře. I když – pokroky už slavíme i u Korálka! Ze své skrýše, resp. pelíšku, téměř nevylézá, ale ho pelíšek chrání, nechá se mazlit – zatím neví, jak na to, různě se kroutí a překrucuje:-), ale mazlit se chce! A dokonce už i vrní! Samozřejmě musíme opatrně, stačí prudší pohyb a je po mazlení, ale je to úspěch. Rýma taky ustupuje, antibiotika užívá poctivě, ještě asi 10 dnů a pak uvidíme… Zbylé oko je funkční, bude si muset vystačit s ním, ale to zvládne. Baští už dobře, sice málo, ale pravidelně. Trochu přibral, když to takhle půjde dál, brzy by mohl mít přes 2 kila. Nic moc, ale snaží se:-)

22. 4. 2015
Korálek a Knoflík už jsou zamluveni, hned, jak doberou antibiotika, odjedou spolu do nového domova. Stejně jako Knoflík, i Korálek bude potřebovat ještě nějakou dobu na rekonvalescenci, ale nová panička je připravena zvládnout to sama. Korálkovo oko, resp. to, co po něm zbylo, je čisté, stehy už jsou vyndané. I rýma se o něco zlepšila, i když to není úplně ono – ale nedusí se, není zalepen hlenem od hlavy až k patě…Ale kvůli tomu nemusejí zůstávat v depozitu, to s novou paničkou zvládnou v novém domově.

2. 5. 2015
Knoflík, Korálek i Kulihrášek jsou stále u nás. I když jsou všichni zamluvení, stále se jim vrací rýma – antibiotika vždy zaberou na pár dní, pak je rýmá zpět:-( Nakonec jsme byli nuceni poslat vzorky hlenu do LaboKlinu. Výsledky dorazily začátkem týdne – chlapci mají multirezistentní E.coli a k tomu jako bonus multirezistentní Pasterellu – naštěstí existuje účinná látka, na kterou obě bakterie vykázaly citlivost, a tak nyní všichni tři užívají nová antibiotika, kapeme znovu i do očí. A pevně věříme, že rýma zmizí a kluci budou moci odjet do nových domovů. Děkujeme novým budoucím majitelům za trpělivost!

13. 5. 2015
Knoflík a Korálek našli nový společný domov. Konečně byl jejich zdravotní stav natolik stabilizovaný, že mohli odjet. Léčba rýmy bude pokračovat, ale to už nová panička zvládne sama. Knoflík s Korálkem budou bydlet u Benátek nad Jizerou. Za adopci obou dvou děkujeme! 

24. 12. 2015
Ke Knoflíkovi (Chanelovi) a Korálkovi (Guccimu) odjela bydlet Amy
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

17. 5. 2022 jsme na WhatsApp našli další zprávu a foto z nového domova (viz Amino fotoalbum).

5. 9. 2021 jsme na WhatsApp našli další fotografie z nového domova. Fotografie je součástí Chanelova (Knoflíkova) fotoalba.

16. 10. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobry den, Ladenko, posílám pozdrav z Prahy a moje kočičí stádo. Ostrihany je Chanel, chlupatý Gucci. Za tuto dobu jsme přišli o jedno oko u Chanela a klukům museli vytrhat všechny zuby, kromě špičáku. Po odstranění zubů začali moc hezky papat, dělají mi radost. Prada je v pořádku, ta papa furt… E.

20. 1. 2018 jsme do fotoalba přidali fotografie z pobytu Chanela (Knoflíka), Korálka (Gucciho) a Prady (Amy) u nás v depozitu. Od 13.–20. 1. 2018 byli u nás „na hlídání“. Panička musela odjet a nenašel se nikdo, kdo by byl natolik statečný, aby tuto trojku ohlídal:-)

5. 1. 2018 jsme dostali mms z nového domova (viz fotoalbum).

13. 8. 2016 jsme dostali mms z nového domova – viz Amino fotoalbum.

6. 8. 2016 jsme dostali mms a zprávu z nového domova (text zprávy viz Amin profil, fotografie je součástí Gucciho fotoalba).

20. 3. 2016 jsme dostali mms a zprávu z nového domova (viz Amino fotoalbum).

17. 2. 2016 jsme dostali mms a zprávu z nového domova (viz Amino fotoalbum).

25. 10 2015 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

25. 9. 2015 jsme dostali mms z nového domova (viz fotoalbum).

2. 7. 2015 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, Laďko! Zprávy z Chotětova: prášky jsme dobrali, Chanel krochtá, když se na něco soustředí. Doufám, že je to přepážkou. Gucci – je to divné, jednou za 3–4 dni mu vyleze nudle. Po svátcích je chci vzít na veterinu, kam jste je vozila. Pak bychom se domluvily, jestli byste tam taky nepřijela s nějakým kocourkem? Kocouři strašně vyrostli, já jsem si myslela, že budou zakrsli, oni se vytáhli do všech stran. Pro představu posílám fotky s pet lahví 1,5 l. Mazliví jsou až do nemožna. Posílám na web fotky pro naše fanoušky, všem moc děkujeme a pozdravujeme!

27. 5. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry den, Ladko, omlouvam se, ze jsem dlouho nenapsala. K zdravotnimu stavu: prasky bereme bez problemu, ke zlepseni doslo jiz na treti den, prestali krochtat a vysmrkávat nudle. Pak, po dalších dvou dnech, si myslim, ze Guccimu se něco zase vrasilo, rano miva na cumaku nudli. Dnes jsme zacali treti plato. Jednoznacne stav je lepsi, skoro je vůbec neslysim krochtat, Guccimu jednou za den musim utrit cumak, Chanelovi jiz vůbec, ale ten jeste krochta, když beha. Jinak krizi vztahu kocouri prekonali, nedam zpatky ani jednoho!! Jak jsem Vam rikala, jak Chanel se bal chodit do zavreneho zachodu a cural do postele, tak potom, co jsem prestala sklopovat dvířka do zachodu, ani jednou to neudelal, tak ze i toto uz nas netrapi. Chanel je hracka! Gucci takovy rozvazny a stydlivy, o to je to dojemnejsi, ze když se s nim mazlim, tak porad se cely rozklepe. Před tim jsem vždycky musela za nim, dnes si představte, rano jsem se probudila – a Gucci spi v me posteli! Chanel jako vždy na koberecku pod posteli. Mela jsem navstevu o vikendu a znami rekli, ze jsem je mela pojmenovat Bubak a Zizka (vite kterýho jak:-))) Zerou oba dobře, Chanel vazi 2,6 kg, Gucci 2,7 kg. V příloze posilam fotku, jak cekaji, když jim krajim vecir maso. Jak prestali krochtat a ja je neslysim, tak porad hledam. Včera jsem si myslela, ze Chanel utek, a pak jsem ho nasla ve skrini v satne, fotku posilam. A posilam par dalších fotek na dukaz, ze se vztahy srovnaly, Chanela od te doby, co jsem Vam psala, ani jednou neslyšela na Gucciho syčet. S pozdravem, E.

16. 5. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry den z Chotetova! Pomalu se zklidnuji. Chanel, jak se naji, tak je tornado, Gucci si vsim lustru, porad na nej kouka, asi ma před sebou cil:)) Včera, v patek, jsem vzala Chanela na veterinu do Ml. Boleslavy, bo po zkušenostech s buldocky jsem se hodne bala o jeho oci, tak mu je tam proplachli barvou a ukazali, ze tam zanet není, jsou ciste, staci preventivne proplachovat borovou vodou. Nabidli, ze je tam budou lecit, ale rekla jsem, ze cekame na vysledky z Prahy a dal budeme postupovat dle doporuceni doktora. Posilam par fotek. Mame se dobře. Chanel sam chodi, když chce mazlit, včera tu byla sousedka, tak i před ni se polozil hned na zada… Gucci objevil kouzlo kukane (karton s orechy, do kterého se puvodne nastehoval, jsem mu zuzila, bo oba z toho tahali spinu po celym byte), a spi jen tam (fotky prikladam). Když se chci s nim mazlit, tak musim za nim do kukane, sam neprijde. Ale jak ho zacnu drbat – tak vyleze, cely se rozklepe, zacnou mu lezt bubliny z nosu a mam cely oblicej od jeho nudli. Chanel spi všude mozne, i uprostřed bytu, jak pes. Strasne si oblibil pocitac, posilam fotky. Nejoblibenejsi pozice pro oba – koukat na sebe přes zaclonu, co mam ve dveřích mezi pokoji. Taky uz parkrat spadla. Včera jsem sklopila dvířka u zachodu, ale každému 3 x jsem ukazala, jak se tam přes ne chodi. No. Jeden to pochopil. A druhy necekane chodi do prázdného lavoru vedle. Jeste nevim, kdo z nich. Sorry, ale tu fotku vam musim poslat))) Fotky posilam jako odkaz, nebojte se je stáhnout, jinak by se mi nevesly do mailu. E.

14. 5. 2015, později téhož dne, jsme dostali další e-mail.
Dobry vecer! Dnes kluci se chovaji vzone, zadna ujma na majetku, asi v noci se tak ubehali, ze se cely den ani nehnuli z mista. Chanel (Knoflik) se vzbudil jako první kolem 16.00 a snazil se sam sebe zabavit a piskal na Gucciho (Koralka), ten je suveren a nenechal si rusit, cely den ve svým kartonu s ořechy. Mezi tim jsem Chanelovi i ostrihala drapky, hlavne kvůli tomu, abych mu mohla proplahovat ocicka, dnes rano to byl boj, stalo me to par skrabancu. Gucci zatím do naruci nejde, ale ted, jak pisu, mi sedi pod stolem, Chanel (Knoflik) by si porad hral, skace jak kun po Guccim. Jinak zerou dobře, zachod pouzivaji oba, lezou po stolech a hlavne se jim strasne moc dobře sedi v kvetinace na rostlinkach… Jeee… ted se pustili jeden do druhého, mela byste to videt, cerny klubíček, Gucci (Koralek) vyhrava, bo je vetsi. Zajmave taky je, ze je vůbec nezajima muj gauc z palet, porad jsou videt, když nespi. Jestli se bude dit něco zajmaveho nebo bude dobra fotečka, poslu. E.

14. 5. 2015 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry rano! Jak jste odjela, ještě hodinu jsme chodili po byte ve trech. Pak Koralkovi něco preskocilo a sel si lehnout pod postel do kartonu s ořechy a odtud nas s Knoflíkem cely vecer ignoroval. Cas od casu sel se projit po byte, a pak zase do orechu. My jsme se Knoflíkem mazlili jako o závod, tlacil do mne svoji hlavou tak moc, ze jsem si myslela, ze se chce do me nejak nacpat. Pak jsem sla spat kolem 0.00. A vylez Koralek z orechu a zacala honicka po celym byte. Vzdycky jsem si myslela, ze kocky jsou ticha a ohleduplna stvoreni… Ted vim, ze vůbec. Kocouri se zklidnili asi před usvitem, Koralek sel zase do svých orechu, jako by odtud vůbec nevylezl, Knoflik sel ke mne do postele. Jak vypadalo rano v byte – posilam fotku, ani jeden kobereček nezustal na miste. Ten kosik, co je na fotce, tak ho nejen ze shodili, ale i rozkousali… Dále posilam fotku Koralka ve sve uschovne a fotku Knoflika jak ted pisu, a on lezi vedle. Knoflik mi porad dela ocaska, rano si zkousel napit kafe z hrnecku. Na noc jsem jim nechavala plne misky, posilam foto stav misek v 6.00 h , nevim, kdo z nich co zral, ale jednoznane jedi. A taky oba jiz piji z fontanky a pouzivaji zachod! Kockolit mam i v obyvaku a kuchyni)))). Jsou bozske, a moc krat za ne dekuji! Zdali nejste proti, tak Koralka jsem pojmenovala Gucci a Knoflika – Chanel. Doufam ze preziji tady ve zdravi tech 8 hodin, co budu v praci. E.