Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kokos (Kukís)

KOKOS NAŠEL NOVÝ DOMOV 29. 11. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca srpen 2015
Kastrovaný/a?: ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti, k hodnému pejskovi, k dětem, do bytu i do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Kokos pochází z areálu nemocnice Na Homolce. V tamním areálu žil s dalšími kočičkami ve volnosti. Kočičky byly krmeny hodnými pracovníky ostrahy, ale nebyly kastrovné, a tak se úspěšně množily. To bohužel začalo vadit vedení nemocnice – to rozhodlo, že je nutné řešit situaci rychle a hned… Co přesně takové řešení mělo znamenat, to jsme raději nezjišťovali, a přestěhovali několik kočiček k nám. Kokos, jeho maminka Kofila a bratr Kronďák jsou jedni z nich. Kokos je zdravé, akční kotě, které si ještě nestihlo vytvořit špatnou zkušenost, pokud se lidí týče. Je to důvěřivý kocourek, který se rád mazlí, rád leze člověku po nohou, rád se „vozí“ na jeho ramenech, rád dovádí se svým bratrem Kronďákem… Univerzální typ kocourka, hodí se do jakékoliv domácnosti, kde už nějaká kočička přiměřeného věku a temperamentu bydlí… Nebo hodný pejsek. Může bydlet v bytě i domku s bezpečným výběhem.
Kokos na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

19. 10. 2015
Včera k nám dorazila dvě koťátka z Homolky – je to další várka z tamní nemocnice (první byla Mici Homolková). Situace se tam poněkud vyostřila, kočky, které dosud v areálu žily a byly krmeny hodnými vrátnými, musí pryč. Ano, dosavadní situace nebyla dlouhodobě únosná, kočky byly nekastrované a úspěšně se množily, ale jistě by se dalo najít etičtější řešení, než jaké podle zpráv chystá vedení nemocnice. Nabízeli jsme, že kočičky postupně odchytneme, pro ty socializované najdeme nové domovy, plaché necháme vykastrovat a vrátíme zpátky do areálu, kde je místa dost a nikomu zde nemohou vadit. Bohužel, vedení se rozhodlo, že chce situaci řešit rázně a hned, přičemž si netroufáme předvídat, o jaké řešení se jedná… Každopádně včera dorazila dvě koťátka – jedno z nich je Kokos. Potomek poloplaché kočičky, který svůj dosavadní život prožil ve vrátnici nemocnice, a tak je socializovaný, mazlivý, zdravý a zdravě drzý:-) V areálu stále zůstává jeho maminka a sourozenec, jsou zatím bohužel nezvěstní:-(

20. 10. 2015
Tak Kokosova maminka a bratr se našli a od dnešního dne jsou taktéž u nás v depozitu. Rodinka je tedy kompletní – maminka Kofila a synové Kokos a Kronďák.

26. 11. 2015
Kokos hledá nový domov. Kvůli epidemii parvoviru si v karanténě pobyl se svou maminkou Kofilou a bratrem Kronďákem déle, než je u nás obvyklé, ale nikdo z nich neonemocněl.

29. 11. 2015
Kokos odjel dnes do svého nového domova! Vybrala si ho rodina z obce kousek od Prahy, Kokos je podobný jejich milovanému kocourkovi Filipovi, o kterého nedávno přišli a moc se jim stýská… Při cestě do nového domova sice trochu mňoukal, koneckonců sám ještě nikdy nikam necestoval, ale v novém domově už po smutku neylo ani stopy… V početné rodině šel z ruky do ruky, což se mu velmi líbilo:-) Za Kokosovu adopci děkujeme.
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

3. 12. 2023 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

14. 11. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

14. 7. 2019 jsme přes Messenger dostali další vzkaz a foto z nového domova.
Zdravím Vás. Posílám foto toho našeho zlobidla. Ať jdu, kam jdu, jde i on. Chodí se mnou ráno do dílny a leží tam. A když odejde, tak mě stejně přijde zkontrolovat.

10. 3. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

2. 11. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova.

6. 8. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova.

26. 5. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii a vzkaz z nového domova.
Kukísek zdraví tetu Ladku a je právě na chatě, kde si lebedí.

17. 1. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii a vzkaz z nového domova.
Kukínek zdraví Ladku a má se moc a moc dobře.

24. 11. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie a vzkaz z nového domova.
Alespoň 3 fotečky Kukíse. A pár řádků:-) Má se krásně, je to děsnej asistent, u všeho:-) Dnes na očkování, hezky čekal v čekárně:-)

5. 8. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

23. 6. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie, tentokrát z Kukísova (Kokosova) výletu na chatu (viz fotoalbum).

15. 6. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

26. 4. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

13. 4. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Laďko, kširky zvládá v pohodě. My mu vždycky říkáme, jestli pak je Kronďák taky takový perko a co by řekla jeho maminka Kofila… Je to prostě dáreček. V klidu si otevře dveře, takže se nas lidi ptají, proč máme tak divně kliky…

10. 4. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto vzkazem:
Dobrý den, Laďko. Posílám pár fotek toho našeho zlatíčka. On je taaaak milovanej námi všemi a on to ví. Musí být všude a u všeho. Nejlépe v mojí posteli. Manžela miluje bezmezně, toho by umazlil, pak ještě Báru, nás ostatní mazlí, jen když chce, ale pusinku to Joo. Ted jsme ho začali brát ven, na vodítku aby si zvykl, ale máme děsný strach ho pustit, on je trošku plašan, něco bouchne on nadskočí. Bojí se zvuků a ran. Nechali jsme ho hlídat, v hotelu Miacis, moc se mu tam líbilo, všechny si tam prý ošéfoval, vše prošel a na všechny kočky zasyčel. To je hlídač:)

24. 2. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

5. 2. 2016 jsme na Facebooku našli další zprávu a fotografii z nového domova.
Krásný pozdrav, už vážím 2,70 kg a pořád mě chutná a byl jsem už dvakrát venku na sluníčku s maminkou na vodítku na zahradě a moc se mě tam líbilo a pozdravuji všechny kočičky u Vás!

30. 1. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

14. 1. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Kukisek roste jako z vody, už váží 2,35 kg a umí už i poslouchat. Pár foteček, mějte hezký večer.

28. 12. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý večer, posílám pár fotek Kukíse, to je taková láska naše. Je to pořád stejný číslo, zlikvidoval 3 kytky, ale čím je tu déle, už moc dobře ví, co smí a co ne. Je to takovej ďáblík. Strašně rád blbne, ale pořád se nosí a chová, to naše miminko. Ochutnával by úplně vše, ani suchý chleba mu neva, mlaská jako kdyby to bylo bůhvíco, když se mu ho podaří ukořistit.

15. 12. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý podvečer, posílám vám zase pár foteček našeho zlatíčka, je mu moc dobře, má, na co si vzpomene a je to likvidátor kytek, už ztrestal 3 kousky. Všude vleze, je zvědavej a je to pozorovatel, jak se hnu, je za mnou, prostě jsem jeho maminka. A dobře baští, chutná mu rohlík i suchej chleba a je to i likvidátor drobků, prostě vysavač. Mějte se moc hezky a zase vám pošlu fotečky. Zdravíme Kocourkov:-)

9. 12. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova.

4. 12. 2015 jsme e-mailem dostali fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

1. 12. 2015 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Ještě dvě fotečky:-) Já jsem tak ráda, když ho vidím:-), to je prostě člověku hned lépe:-)

30. 11. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, je pravdou, že Kokos (my mu tedy zatím říkáme různě) se snaží místo po Filipovi zaplnit s plnou vervou:-) To je takový číslo, ale od včera se hodně uklidnil. Jen teda vyhrabal kytky. Mopu se bojí, a jak ho prohlíží!:-) Hraje si takřka pořád. Ale zároveň se mazlí, a jakou dobu! Dokáže spát i na někom. Noc proběhla dobře, vůbec nebulel, jen si lehnul do písku:-) Jakou dobu očichával pelíšek:-), asi Filipa cítí všude, to zkoumá, to je sranda.

29. 11. 2015, ještě v den umístění, jsme dostali hned dva e-maily a fotografie z nového domova.
Celé odpoledne si hrál. Vypadá to, že se mu snad bude u nás líbit. No a už spinká. Kde jinde, než u mého muže:-)