Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Mufina

MUFINKA OPUSTILA TENTO SVĚT V DUBNU 2020.

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: cca 7 let
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: ideálně do bytu, výběh ven ji neláká, jako jedináček do klidné domácnosti
Charakteristika: Mufinu jsme přijali spolu s Madlou 8. 3. 2014 od pána, který se stěhoval a kočičky si už dále ponechat nemohl. Důvodů možná bylo víc, ale to už je jedno. Mufina je nalezenec, bývalý majitel ji nalezl jako malé kotě kdesi na Praze 9 a ujal se jí. Časem přibyla ještě Madla, kterou naopak vykoupil ze Zverimexu. Obě kočičky si na sebe zvykly, ale extra velké kamarádky to asi nebyly. Nicméně žádné bitky se mezi nimi neodehrávaly… Po přijetí do depozita strávily obě kočičky nějaký den spolu, ale pak jsme je rozdělily, což jim oběma prospělo. Mufinka je jednoznačně dopřednější, kontaktnější, mazlivější, Madlu sice přijala, ale co jí také zbývalo… Mufince bude jednoznačně nejlépe jako jedináčkovi, chce pozornost člověka jen pro sebe. Ráda se mazlí, chodí vítat, tulí se, nechá se chovat. Přítomnost dalších koček ji znervózňuje a stresuje. Klidná, pohodová kočička. Nenáročná – nic neškrábe, neničí, nikam neskáče. Ven se nehrne – ba naopak okna se bojí, je zvyklá jen v bytě. Umí i čekat, když nic jiného nezbývá, vydrží sama. Ale když může být s člověkem, ožije. Mazlení má moc ráda. Není vlezlá, ale když smí, mazlí se jak o život.
Mufina na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

8. 3. 2014
Mufinu jsme přijali spolu s Madlou od pána, který se stěhoval a kočičky si už dále ponechat nemohl. Důvodů možná bylo víc, to už je jedno. Mufina je nalezenec, bývalý majitel ji nalezl jako malé kotě kdesi na Praze 9 a ujal se jí. Časem přibyla ještě Madla, kterou naopak vykoupil ze Zverimexu. Obě kočičky si na sebe zvykly, ale extra velké kamarádky to asi nebyly. Až se aklimatizují, pokusíme se je rozdělit.

21. 4. 2014
Mufinka je ode dneška v novém domově. Bude bydlet jako kočičí jedináček s moc prima rodinou ve vesničce kousek od nás. Žádný „popříjezdový“ stres se nekonal, jakmila Mufinka poznala, že je zase doma, začala šmejdit a prozkoumávat terén. A nezapomněla se otírat o nohy novým páníčkům. Za adopci Mufiny děkujeme.

26. 4. 2014
Mufina se bohužel z nového domova dnes vrátila. Důvodem je silná alergie dítěte nových majitelů. I to se bohužel stává. Až se Mufinka uklidní, bude hledat znovu nový domov.

27. 4. 2014
Mufina našla nový domov, den po návratu z umístění! Doufáme, že druhý pokus bude úspěšný. Včera se nám tak nešťastně a nečekaně vrátila z umístění, ve které jsme vkládali tolik nadějí… Báli jsme se, jak návrat zpátky do útulku zvládne, ale ona se u nás jen jednou vyspala a už je zase doma. Náhoda – nanželský pár se přijel podívat na Trumpetu, návštěva byla domluvená už před tím, než se nám Mufinka z nového domova vrátila. A místo Trumpety si zájemci odvezli Mufinku. Líbila se víc, bojovala víc. Bylo rozhodnuto, Mufinka teď bude bydlet se svou novou rodinou ve vsi severozápadně od Prahy, bude domácím mazlíkem a kočičím jedináčkem, což je pro ni přesně to pravé. A podle toho, jak se v novém domově rychle zabydluje, to vypadá, že i ona to pochopila. Za nový domov, který pro Mufinku navíc přišel právě v tu správnou dobu, moc děkujeme!
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

31. 12. 2020 jsme dostali poslední e-mail z nového domova:-(
Přejeme Vám mnoho zdraví a úspěchů ve Vaší krásné práci i v osobním životě. Máme smutnou zprávu, Mufinka nás navždy opustila. Jsme moc rádi, že jsme jí dali krásný a spokojený zbytek života. Dostali jsme od synovce koťátko, které jako by jí z oka vypadlo. Takže máme jakoby pokračovatele. Loučíme se – rodina Z.

22. 5. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Mufinka je zase lepší, chodí zase občas na noc ven a chová se již zase normálně. Její pití budeme sledovat, aby se neopíjela. Přejeme Vám také krásné léto a abyste si ho příjemně užila. Snad letos ještě přijde. Posíláme Vám Mufinku ještě s kocourem. Mějte se moc hezky, zdraví rodina Z.

8. 4. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Zdravíme Vás z domova kočičky Mufinky. Delší dobu jsme se neozvali, a tak to chceme napravit. My i Mufinka se máme dobře – ona však lépe než my. Je z ní nakonec mazel, snese i doma kocoura tuláka, který nás pravidelně navštěvuje. Jinak zůstala svá, trochu divoká, ale na zahradě se vyřádí. Je šťastná, naučila se s námi komunikovat a už má i hodinky a ví, co se v kterou dobu bude, nebo má dít. Ve 23 h. nás vyžene spát. Ráno křičí, že má hlad. Je prostě krásně aklimatizovaná. Jak se máte Vy – zvládáte pořád výchovu opuštěných kočiček? Tak to je v kostce asi tak vše – jsme všichni v pořádku a Mufi spokojená se svým volným životem. Mějte se moc hezky – zdraví rodina Z.

22. 12. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Paní Cetlová, přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků, a to i všem obyvatelům v Kocourkově. Dále klidný, a pokud možno ještě lepší rok 2018. Mufinka je asi původem nějaké horské plemeno – v této době to venku miluje. Doma se pak schová kamkoliv a ani ji nemůžeme najít. Nyní v době brzké tmy je v podstatě neviditelná. Občas se vyskytuje s černobílým kocourem, kterého jsme jako opuštěného vzali pod křídla. Jinak u nás vše v normálu. Tak se mějte moc hezky, zdraví rodina Z.

19. 8. 2017 jsme dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

29. 4. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Zdravíme Vás všechny z domova Mufinky. Vše je v pořádku, Mufinka si absolutně zvykla na život u nás a využívá vše, co jí tento pobyt nabízí. Doma má svá místa, na zahradě také a hlídá si své teritorium. Na kocourka-bezdomovce si zvykla, dokonce mu nechává své „přebytky“ ze žrádla. Dokáží žrát vedla sebe a kocour u nás přes den i spí. Jediné, co se nenaučila, je pochování na klíně. To udělá jen tehdy, pokud vycítí nějakou naši bolístku. Je prostě fajn. Mějte se tam všichni moc dobře, zdraví rodina Z.
P. S. Mufi má u nás třetí výročí.

22. 12. 2016 jsme dostali vánoční přání a fotografie z nového domova.
Přejeme Vám hezké prožití vánočních svátků, hodně pohody,štěstí a zdraví do roku 2017.
P. S. Zdravíme Vás všechny a k tomu kočičky a kocoury. U nás vše v normálu ,Mufinka také, miluje a hájí si zahradu i dům. Má tak trochu kamaráda kocoura /snese ho u sebe/, ale má obavy, aby u nás nezůstal, nevíme, komu a zda vůbec někomu patří, tak k nám chodí na papů. Zasíláme 2 fografie – snad se to podaří. Mějte se moc hezky, zdraví rodina Z.

13. 6. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Mufi váží 4,6 kg a vypadá jako správná kočka. Taky se nikoho nebojí. Spokojená opravdu je, a to jsme jí chtěli dát. Zaslouží si to. Včera prvně mi sama přišla na klín a spokojeně předla. Kocourek je hlídač svého teritoria, takže je stále venku a statečně značí. Sem chodí jen na návštěvu, když si udělá chvilku volna. I my Vám přejeme hezké léto a zdraví. Rodina Z.

6. 6. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Vážení, zdravíme Vás vespolek. Přidáváme nové informace, jak se vede Mufince. Po těch 2 letech prožitých u nás se konečně stala správnou normální kočkou. To zn. – konečně je ochotná se mazlit na klíně, většinu dne je na zahradě a v noci tam loví a hlídá. Už ji neruší okolní zvuky, zvykla si na ně a je klidná. Dokonce už jiné kočky nevyhání, a s jedním kocourem už jedli oba z vlastní misky úplně u sebe. A to vše u nás v kuchyni. Jen nevíme, co znamená olizování ruky při drbání/asi spokojenost/ a co lízání vlasů na hlavě. Docela rozeznává celkovou náladu v domácnosti a dle toho se chová. Dodává nám energii. Mějte se tam moc hezky – zdraví rodina Z.

27. 4. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Zdravíme Vás a oznamujeme, že právě dnes slavíme druhé výročí pobytu Mufinky u nás. Je naprosto v pořádku, žije si svobodně doma i venku. Při setkání s jinými kočkami či kocoury venku už není agresívní, jen se dívá, nikoho nevyhání a stále vše kontroluje. Snaží se být co nejvíce s námi, ale na klín nejde. Jinak je hodná, miluje drbání, jen ve žrádle je trochu vybíravá. Nejvíc při sluníčku miluje uzavřenou terasu, kde je pěkně horko. Tam pospává přes den. V zimě doma na podlaze, která hřeje. Má nás přečtené a omotané kolem prstu, ale už i my rozumíme, co právě chce. Jinak u nás nic převratného, vše v normálních kolejích. A co Vy, jak zvládáte kočičky – máte asi fofr. Zdravíme Vás a držíme palce, ať se vše daří a Vy jste v pohodě. Loučí se rodina Z.

23. 12. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Zdravíme Vás všechny vespolek a přejeme k vánocům vše nej, nej, hodně klidu, zdraví a pohody a to i v roce 2016. My jsme jako rodina v pořádku, nic nového, jen Mufinka si už úplně zvykla a vehementně si to užívá jak na zahradě, tak doma. Stále mění místa svého odpočinku, čímž nás vždy překvapí, co si to vybrala. Jinak je pohodová a dokonce už sama přijde na klín se pomuckovat a krásně přede. Ve svém okolí nikoho nesnese, takže si to vše chrání. Příklad: měli jsme umělé koťátko v košíčku a bylo tak věrně udělané, že ho ocasem shodila na zem. Prostě si to tu chrání. Tak se tam mezi těmi kočičkami mějte moc hezky. Loučí se rodina Z.

30. 9. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Paní Cetlová – zdravíme a stručně o Mufince. Už je naprosto sžitá s domovem, miluje zahradu ve dne i v noci, loví rejsky, vzájemně si rozumíme, jen ona má tu výhodu, že uhodne i co si jen myslíme. Někdy s námi spí i v ložnici. Hlavně když cítí, že nejsme ve své kůži. Mějte se moc hezky – zdraví rodina Z.

30. 4. 2015 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

28. 4. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Zdravíme Vás všechny v zajetí kočiček. Včera jsme měli oslavu s Mufinkou – první výročí pobytu u nás. Za ten rok si zvykla, jako by u nás byla od narození. Miluje to, co všechny kočky – ranní a večerní procházky po zahradě, vyhřívání na zastřešené terase – cca 30 st. C – a stálé zkoumání všeho, zda jí nechce někdo nahradit. Ta by mu dala. Přes den jde na zahradu jen s námi, nemá ráda štěkot psů. Když něco chce píská /zoufale/, jako by jí šlo o život. To se týká hlavně žrádla. Potuluje se po domě jako vlastním, zvláště když jsme jí udělali ty výklopný dvířka z obýváku na chodbu. To miluje. V noci spí různě, teď ve vystlané pračce. Má i svou opravdovou postýlku. Mějte se moc hezky, pošleme Vám nějaké fotky. Loučí se rodina Z.

1. 3. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Zdravíme Vás spolu s Mufinkou. Je to spokojené, poživačné zvíře, zcela navyklé na nový domov. Udělali jsme jí průlez z obýváku na chodbu, takže se může samostatně pohybovat po celém domě. To se jí moc líbí. Sedává na okenním parapetu a sleduje dění venku. Jinak chodí cca 2 x denně ven. Na zahradě má své dva úkryty, a dnes měla návštěvu, svého bíločerného kocoura. Je to její kamarád. Jsme rádi, že se tak krásně zabydlela a že už máme signály, na které si rozumíme. Jinak je jí všude plno a je strašně rychlá. Mějte se tam moc fajn, zdraví manž. Z.

23. 12. 2014 jsme dostali vánoční přání z nového domova.
Přejeme vám všem hezké prožití vánočních svátků a sílu do další činnosti. Pohlaďte za nás Trumpetu, který na nás cenil krásné zoubky. Mufinka je v pohodě, je ráda venku a doma se hřeje na teplé podlaze. Dostane dobrotku k zítřejší večeři (bez kosti). Loučí se manželé Z.

24. 10. 2014 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova.

29. 9. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Zdravíme Vás všechny vespolek v kočičím ráji. Mufinka beze změny, velice spokojená, venku si hlídá svůj revír, ale náš pozemek neopustí. Naučili jsme se spolu krásně komunikovat a vzájemně respektovat. Až neuvěřitelná pohoda. Jinak se chová tak, jak jsme psali dříve. Žádná změna. Strašně ráda doslova lítá po zahradě a i na stromy. Prostě šťastné zvíře. Mějte se moc hezky, zdraví rodina Z.

29. 7. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Posíláme Vám všem pozdrav. Co se týká Mufinky, vše v pořádku, je klidnější, hladová, víc chodí ven a našla si už svoje úkryty, kde je spokojená. Už si zvykla na chod domácnosti, a když jedeme nakupovat, u dveří čeká, co jsme jí přivezli za dobrotku. Když někam zaleze, máme pocit, že máme doma hada. Kouká jí jen ocas, s kterým neustále vrtí kolem sebe. Takže pohoda. Mějte se moc hezky, zdraví rodina Z.

24. 6. 2014 jsme dostali další e-mail.
Tak už nastalo úplné soužití v novém prostředí. Je moc hodná a chytrá. Vždy večer chodí sama ven a před půlnocí ji bereme domů – už čeká za dveřmi. Má asi vlastní hodinky. Pomalu se odvažuje jít ven s námi i ve dne. Je pořád hladová a jasným mňoukáním /spíše pískáním/ se domáhá potravy, ve které je dost vybíravá. Má ráda pobyt v teple, vyhřívá se na sluníčku, nejlépe na parapetu okna nebo na koberci. Jinak denně kontroluje celý dům, zda nedošlo k nějakým změnám, aby jí nic neuniklo. Jako hlídač nemá chybu. Na návštěvy nijak zvláštně nereaguje, je stejná a nechá se od nich i pohladit. Tak takový je její život u nás. Doufáme, že i Vy tam máte pohodu. Loučí se rodina Z.

5. 6. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Tak tedy Mufinka: přijala odpovědnost hlídat dům a zahradu. Z toho plyne nebezpečí pro ostatní kočky, které žene. Už si zkusila i jednu celou noc venku a byla celá spokojená. Je vybíravá, křupínky už pro ni nejsou moc dobré a chce jen masíčko. Toho se dožaduje až moc často mňoukáním a vždy nás vede ke své prázdné misce. Miluje parapet u okna a na okolo letící ptáky cvaká zubama. Úchvatný pohled. Pořád něco zkoumá a pořád mrská ocasem vlevo a vpravo. Jinak chodí s ocasem hrdě vztyčeným. Mazlem zůstala. Miluje teplo, tam ráda spí. Je spořádaná, na záchůdek chodí pravidelně – žádné starosti. Prostě správně vychovaná kočička. Mějte se moc hezky, zdraví rodina Z.

18. 5. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Mufinka je už zabydlená, poznala celý dům a zvyky, které v něm panují. Co chce, o to si dovede sama říct. A my už jí rozumíme. Touží chodit ven, jen teď to moc nechtěla, ale jinak poznává svůj revír a dokonce žene cizí kočky pryč. Může si to dovolit, je statná. Spřátelila se trochu s jedním kocourkem –toho nevyhání. Je stále více mazlivá a hlídá, když jedeme nakupovat. Čili vše tak, jak jsme si to představovali. Dokonce je i velmi hravá. Chodí s ocasem nahoru – spokojenost. Mějte se moc hezky, zdraví rodina Z.

11. 5. 2014 dorazil další e-mail z nového domova.
Paní Cetlová – zde zpráva o novém životě Mufinky. Pomalu se uklidňuje, je přítulná, hezky žere, chodí na své WC už i s klapkou, prozkoumala celý dům a vše si označila. Našla si svá místa k nerušenému odpočinku. Už byla prozkoumat i venkovní prostředí – je ostražitá, zkoumavá, a když se jí něco nezdá, prchne do domu. Doma se jí moc líbí na okenním parapetu a pozoruje přírodu. Už hází i zádíčka, takže oboustranná důvěra je jasná. Také s námi na klíně pozoruje televizi. Mějte se moc hezky, rodina Z.

27. 4. 2014, ještě v den umístění, nám dorazil e-mail z nového domova.
Ještě jednou za vše děkujeme, kočička cestu přežila naprosto v klidu. Jen když jsme s ní po zastavení promluvili, tak tiše pískla. Jinak vzorná. Doma, po puštění se dala ihned do zkoumání našeho celého domu a značí si pro ni vhodná místa. Prostě je celá spokojená a bude asi z toho průzkumu celá unavená. Pije vodu. Dokonce už i usnula spokojeně na koberci. Tak to vypadá, že už teď je naprosto spokojená. Konvalinky nám provoněly celý dům, tak půjdem asi také spát. Mějte se moc hezky a my zase někdy pošleme zprávy o Mufince. Rodina Z.