Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Madla

MADLENKA NAVŽDY OPUSTILA TENTO SVĚT ZAČÁTKEM KVĚTNA 2022 (více informací níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: 5–6 let
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: pouze do bytu, jak je zvyklá
Charakteristika: Madlenku jsme spolu s Mufinkou přijali 8. 3. 2014 od pána, který se kočiček musel vzdát kvůli stěhování. Těch důvodů bylo možná více, ale to je vcelku jedno. Dorazily spolu, takže zpočátku bydlely spolu, ale po pár dnech jsme je zkusili rozdělit – Madlenka byla z nově přijaté dvojice „ta vzadu“, asi i proto, že byla zakoupena ve Zverimexu. Bázlivější, opatrnější, méně průbojná, spíše vyplašená. Ale hodná, mírná a krotká, naprosto nedominantní. Ustoupí všemu a všem. A tak jsme se rozhodli, že Madlence dáme víc prostoru, aby se mohla „projevit“, zatímco Mufina vypadala spíše na to, že bude ráda jedináčkem. Rozdělení jim pomohlo, zvláště Madle – pomaličku se osmělovala vyrážela po pokojíku na výzvědy a hlavně užívala si mazlení, které si před tím pro sebe „urvala“ Mufina. Ale s Madlou bude v tomto směru práce – celý život je zvykla být druhá… Za mazlení a kontakt je vděčná, ale nejdříve si ji musíme odchytit. Je prostě bázlivější a opatrnější. Její adaptace bude vyžadovat určitý čas.
Madla na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

21. 3. 2014
Madlenka si navzdory očekávání u nás dlouho nepobyla. Mladí lidé z Prahy hledali kočičí kamarádku a Madla se jim při osobní návštěvě v depozitu zalíbila. Madla bude bydlet v krásném vzdušném bytě, kde bude mít veškerou pozornost svých páníčků a určitě si toho bude považovat. Za Madlinu adopci děkujeme. 

31. 1. 2016
K Madlence přibyl náš Vocílka (Vrták)

5. 1. 2019
Poté, co zemřel Vrták (Vocílka), se k Madlence nastěhoval náš Dalamánek.

8. 6. 2019
K Dalamánkovi a Madlence se nastěhovala i Dalamánkova sestra Brioška. Je to její druhý pokus o umístění, věříme, že to vyjde.

21. 5. 2022 
Začátkem května jsme dostali od Madlenčiny rodiny smutnou zprávu. Madlenka opustila tento svět, po obtížích, které ji trápily už pár měsíců. Rodina se rozhodla, že místo Madlenky adoptuje další kočičku, a tak se k nim nastěhovala naše Šťopka
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

3. 7. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, Madlenka má za sebou tři dny s kapačkama (antibiotika, nějaká výživa…). Přesnou diagnózu nemá. Nicméně na sonu ji zjistili tlustší stěny střev (?), nějaký zánět tam… Na krvi byla právě cca před třemi týdny, i na štítnou žlázu dělali testy a právě z krve žádné negativní zprávy nebyly. Štítná žláza OK, jen ty ledviny maličko zvýšené, ale na její věk asi žádná tragédie. Těmi kapačkami se trochu už rozjedla. Vrátili jsme se ke gastrointestinální dietě, což je u Madlenky zdá se to, co má jíst a neměnit… Dneska dostala ještě injekci s antibiotikama a další antibiotika máme již ve formě pilulek na příštích 10 dní. Tak uvidíme, jak to bude fungovat. Zatím se snaží po troškách jíst. A rozhodně je veselejší a živější než před týdnem. Ale těžko předvídat. Je zajímavé, že původně jsme si ji brali jako ustrašeného jedináčka a teď je to největší miláček všech – Amanda ani Dalajlámek nemají tak vřelý vztah mezi sebou jako s Madlenkou. Amanda měla občas tendenci se s Madlenkou mazlit tak, až ji poněkud zalehávala (což Madlenka obvykle tolerovala jen chvíli:-) A s návštěvami je Madlenka jediná, která se osmělí a nechá se i pohladit od cizích… To by před pár lety asi netipoval nikdo:-) Tak tedy to jsou průběžné aktuální zprávy od nás. Uvidíme co bude dále, v případě nějaké změny se zas určitě opět ozveme:-) V příloze ještě posíláme pár fotek z nejbližší doby:-) Mějte se krásně, M. a J.

29. 6. 2021 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, po delší době Vás zase zdravíme, byť ne zrovna s pozitivní zprávou. Máme teď docela trápení s naší malou Madlenkou. Za poslední rok o něco zhubla, asi o 350 gramů, což u ní není málo, ale ještě to šlo, měla asi 2,650 kilo. Řešili jsme to asi před čtrnácti dny u veterináře, udělali jí testy, kde měla trochu zvýšené ledviny, tak nám poradili přejít z ID na ledvinovou dietu s tím, že za 14 dní jí ještě udělají sono, neb to vypadalo, že má možná plná střeva. Bohužel to asi nebyl dobrý nápad. Nová dieta jí sice zpočátku chutnala, ale asi po deseti dnech úplně přestala jíst a hodně zhubla. Dnes jsme byli znovu u veterináře a snažíme se jí vrátit do ID diety, ale zatím se nám ji vůbec nedaří rozjíst, má už jen 2,25 kila (normálně měla něco přes 3 kila), tak nevíme, jak to dopadne. Bohužel to nevypadá moc dobře. Není to tedy moc veselá zpráva, ale chtěli jsme Vám o tom napsat. Budeme doufat, že se Madlenku ještě podaří zachránit a dáme vám vědět. Ale aby to nebyly jen negativní zprávy: Dalajlámkovi a Amandě se daří dobře, dobře papají, jsou veselí a přítulní (hlavně Amanda, což je asi nejmazlivější kočička, jakou jsme kdy měli). S námi se mají dobře – jen když přijde návštěva, tak se bojí, takže si zachovali něco ze své někdejší bojácnosti:-) Zdraví M. a J.

26. 1. 2020 jsme dostali další e-mail z nového domova – text e-mailu je k dispozici v Amandině (Brioščině) fotoalbu.

28. 12. 2019 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova – text e-mailu je k dispozici v Amandině (Brioščině) fotoalbu, foto je součástí Madlenčina fotoalba.

17. 11. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

26. 10. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova, viz Amandin (Brioščin) profil.

21. 8. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova – text e-mailu je k dispozici na Amandině (Brioščině) profilu, foto je součástí Madlenčina fotoalba.

14. 7. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova – text e-mailu je k dispozici v Amandině (Brioščině) fotoalbu.

2. 7. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova – text e-mailu je k dispozici v Amandině (Brioščině) fotoalbu.

14. 6. 2019 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova – text e-mailu je k dispozici v Amandině (Brioščině) fotoalbu, foto je součástí Madlenčina fotoalba.

7. 4. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

31. 3. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

21. 3. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, zdravím vás do kocourkova. U nás se máme stále dobře. Kočičky jsou pohodáři. Dalajlámek občas trošku zlobí, ale je to jen v rámci jeho rozverného a hravého mládí:-) Takže je s ním stále sranda. Byli jsme s ním pro jistotu jednou i u veterináře. Připadalo nám, že má nějaké divné poslední žebro na jedné straně. Působilo to jako boule nebo nějaký výčnělek. Nicméně na veterině řekli, že má to žebro jen nějaké volné či co a že to nevadí, takže prý OK. Takže už mu zbývají je ta jeho lehce šilhavá očička:-D, jinak je snad v pohodě po zdravotní stránce:-) Madlenku už zase pomalu začínám zvykat na česání, už je poznat začínající jaro, takže začíná i padání chlupů, což jí vždy dělalo s tím jejím trávením problém. Nicméně pravidelné vyčesávání jí minulé roky pomohlo, tak snad i letos:-) Mějte se moc krásně, ať se Vám dobře daří, MK

9. 3. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

13. 1. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova, viz Dalamánkův profil.

12. 1. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Dalamánkově profilu, fotografie jsou součástí Madlenčina fotoalba.

7. 1. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu a fotografie je k dispozici na Dalamánkově profilu.

6. 1. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Dalamánkově profilu, fotografie jsou součástí Madlenčina fotoalba.

26. 12. 2018 jsme dostali smutný e-mail z nového domova (text e-mailu viz Vocílkovo–Vrtákovo fotoalbum).

25. 11. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Vocílkovo–Vrtákovo fotoalbum).

12. 9. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Vocílkovo–Vrtákovo fotoalbum), foto je součástí Madlenčina fotoalba.

6. 5. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

20. 1. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz Vocílkovo–Vrtákovo fotoalbum).

31. 12. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz Vocílkovo–Vrtákovo fotoalbum).

29. 12. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

28. 10. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz Vocílkovo–Vrtákovo fotoalbum).

7. 10. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

8. 2. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

20. 1. 2017 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova (viz Vocílkovo–Vrtákovo fotoalbum).

20. 11. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz Vocílkovo–Vrtákovo fotoalbum).

25. 8. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz Vocílkovo–Vrtákovo fotoalbum).

11. 8. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

10. 7. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

29. 5. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

1. 5. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz Vocílkovo–Vrtákovo fotoalbum).

7. 4. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

22. 3. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

11. 3. 2016 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

4. 3. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Vocílkův–Vrtákův profil).

14. 2. 2016 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova (viz Vocílkovovo–Vrtákovo fotoalbum).

11. 2. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz Vocílkovo–Vrtákovo fotoalbum).

7. 2. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak novinky přibývají asi málo, změny jsou postupné, ale jak je nejspíš vidět i z fotek na facebooku, kočičáci už spolu pobývají docela v pohodě. Už dvě noci jsme je neoddělovali od sebe. Ta první byla trochu náročnější, byli nějací aktivní (možná z té změny na noc) a pořád běhali tam a zpátky, Vocílka si občas zamňoukal a divočeli. Ale syčení bylo asi jen jedno, takže docela úspěch. Jen my jsme se poněkud hůře vyspali:-) A Madlenka z toho byla také nějak znavená (obvykle je zvyklá celou noc spát s námi), takže včera skoro celý den prospala:-D Dnes už to bylo poklidnější, takže pohoda. Jinak se kočičáci snáší dobře. Už kolem sebe projdou v pohodě, občas bývají relativně blízko, u jídla se střídají, často u jedné misky (nepotřebují jíst naráz a Vocílka možná i Madlenku trošku k jídlu inspiruje, takže to je taky dobré). Vocílka si oblíbil pobyt na parapetu, škrabadlo se mu také líbí a když chce zmizet, zavrtá se do peřin:-D Takže zatím to ještě vyloženě kámoši nejsou, ale zdá se, že je to na dobré cestě… Mějte se moc hezky, M. K.

6. 2. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoabum).

3. 2. 2016 jsme dostali e-mail z nového domova. Text i fotografie je k dispozici na Vocílkově profilu.

1. 2. 2016 jsme dostali e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Vocílkově profilu.

31. 1. 2016 jsme dostali e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Vocílkově profilu.

20. 1. 2016 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

20. 9. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

1. 2. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova.

4. 12. 2014 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova s krátkým vzkazem.
Postelový mazlík.

2. 9. 2014 jsme na Facebooku našli fotografie a vzkaz z nového domova.
Dobrý večer, Madlenka jen náš mazlík! Naučila jsem ji chodit se mazlit do postele. Občas nám tam chodí spinkat, vždy bývá za hlavou, jen po ránu se chodí přitulit i jinam. Ale má i své stálé spací místo v pelíšku na křesle. Velmi často nám také něco povídá, tak to je taky hezké. Občas i divočí, neoblíbenější má myšky, které trochu „rachtají“. Umí dělat super výskoky, když ji něco hodíme. Ale z toho bohužel zatím fotky nemáme. Jinak je stále jen čistě domácí kočička, ale má velká okna k výhledu, tak to tak možná na fotkách vypadalo. No a s Terezkou to je tedy smutné, že zatím nepotkala dobrého zájemce. Bohužel o žádném také nevím. Já bych si ji ráda vzala, ale myslím, že ani Madlenka by z toho nebyla šťastná. Pokud by ona měla mít někoho k sobě, tak snad jedině nějaké velice hodné koťátko, které by si mohla „vychovat“. Ale to zatím neplánujem. S Terezkou to asi musí být složité, i když je to určitě úžasná kočička. Ale najít někoho, kdo by měl s ní trpělivost a byl by dostatečně schopný se o ni postarat, musí být asi složité. Tak budu držet palce, aby se někdo takový našel, a kdyby ne, tak ať Vám to s ní klape aspoň tak, jak to máte teď. Až zas bude nějaké kočičí přání, třeba to vánoční, tak Terezce opět ráda přispěju na nějaký ten dáreček. Hlavně tedy držím palce, aby se jí dobře dařilo, a tak i Vám! A třeba se někdy za Terezkou ještě podívám, pozdravit ji, pokud u Vás ještě zůstane (což předpokládám, že ano). Přeju hezký večer a mějte se moc krásně!

12. 5. 2014 jsme dostali e-mail a spoustu fotografií z nového domova.
Dobrý den, posílám pozdravy od Madlenky a také pár nových fotek:) Přeji hezký začátek pracovního týdne, M. K.

1. 5. 2014 jsme dostali další foto Madlenky v novém domově (viz Madlenčino fotoalbum).

14. 4. 2014 jsme dostali další fotografie a e-mail z nového domova.
Dobrý den, opět po nějakém čase posílám pár fotek Madlenky. Teď už asi nemůžu napsat moc novinek, protože bych se možná opakovala:) Každopádně se dá říct, že je Madla úplně zabydlená. Řekla bych, že je z ní i docela společenská kočička. Tedy aspoň s námi, při případných návštěvách se radši schovává:-D Ráda se s námi mazlí, vychutnává si pozornost, když to jde, z parapetu s námi sleduje seriály apod. Taky nám ráda celkem často něco povídá:) K rozptýlení celkem ráda sleduje dění z okna, hlavně ptáčky, kterých tu máme poměrně hodně:) Řekla bych tedy, že je spokojená a má se dobře. A jak se máte Vy a Vaše kočky? Co Muffina a Terezka? Myslím na ně, když jsme o nich také tak trochu uvažovali, jak se jim daří…:) Přeji hezký začátek týdne, M. K.

28. 3. 2014 přišel e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak už je to skoro týden, co tu máme Madlenku, tak myslím, že můžu napsat, jak se u nás zabydlela:) Já jsem byla doma trochu méně v první půlce týdne (práce, atd.), ale Kuba pro změnu zůstával doma, protože byl nemocný, tak tady skoro pořád někoho Madlenka měla, takže si mohla docela dobře zvykat. Škrabadlovou boudičku používá jako svoji „základnu“, útočiště, kam se může schovat a kde nejraději spinká. Přes den tam prý většinou prochrupkala, ale jeden den vylezla i za Kubou na gauč:) Ale rozhodně už se nebojí ani vylézt ven. Nejčastěji večer vyleze, zkoumá byt, pobývá na všech patrech škrabadla, obchází parapet a občas sleduje dění venku, nebojí se zajít najíst (miluje konzervičky i kapsičky, na to ji nalákáme prakticky kamkoliv, ale ani granulkama nepohrdne). Taky si oblíbila občas pobývat v poličce psacího stolu:) Občas chodí na průzkumy i do dalších místností, hlavně, když jsme s Kubou v té obytné („skleněné“) místnosti a nikdo ji neruší. Ale v ostatních místnostech je opatrnější a lekavější, její hlavní místnost je zatím ta skleněná:) Jinak se stále ráda mazlí, na škrabadle kdekoliv a kdykoliv, ale i jinde. Občas na zemi si nechá hladit bříško a převaluje se ze strany na stranu:) Dokonce se nám už i trochu rozpovídala. Mňouká trošku vtipně, těžko popsat, ale je to roztomilé. Občas nevíme, co nám chce říct. Zda něco chce nebo si chce jen povídat, ale to zjistíme časem. Ráda si také hraje – s malou pletenou kuličkou na šňůrce, to je její oblíbené:) Dnes mám odpolední, takže dopoledne trávíme společně. Ráno se nechala mazlit, pak vylezla na průzkumy, hry, pobyt na škrabadle a až před chvílí zas zalezla do boudičky spinkat. Tak takový je zhruba Madlenky režim. Ještě si musí na pár věcí zvyknout, nelekat se v jiných místnostech apod., ale jinak u nás vypadá spokojeně:) V příloze posílám opět pár fotek. Přeju hezký den a úspěšnou práci i s novýma kočičkama – dívala jsem se na facebooku na nové přírůstky, samé krásné čičinky, i když teď zrovna ve špatném stavu. Tak jim přeju také brzké uzdravení a až to půjde, tak i všem hezký nový domov. M. K.

23. 3. 2014 dorazily další fotografie.
Dobrý večer, posílám pár fotek z včerejška a dneška (většinou takové „the best of“ chvilky):)

22. 3. 2014, hned druhý den po příjezdu do nového domova, nám dorazil e-mail a fotografie. 
Dobrý den, tak zatím příliš velký pokrok není vidět, zatím je Madlenka kočka především schovávací. Přes noc byla určitě na záchůdku, tak to jsme měli radost, že aspoň něco. Jinak chtěla být pořád pod gaučem… Říkali jsme si, že by bylo fajn, kdyby byla na dostupnějším místě, tak jsme ji z pod gauče vyndali a trochu jí to zabarikádovali, aby si našla lepší úkryt. Dočasně to bylo za krabicí u zdi, ale nakonec konečně zvítězila boudička na škrabadle, tak tam tráví asi většinu dnešního dne. Už se tam docela nechá hladit, docela si takové mazlení v úkrytu užívá i vrní při tom:) Jen ven z boudičky se jí zatím nechce. Zatím jsme ji neviděli pít ani jíst, i když jsme zkoušeli toho nabízet víc. Teď jsme ji zkusili dát vodu do boudičky, aby se aspoň napila, ale zatím se do toho nehrne, tak uvidíme… M. K.