Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dalamánek

DALAMÁNEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 5. 1. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca březen 2018
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  ne
Podmínky: 
Dalamánek na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

8. 12. 2018
Brioška byla údajně se svým bratrem Dalamánkem v létě odchycena jako tříměsíční plaché kotě v Praze 9. Oba pobývali v depozitu, kde se je podařilo trochu vymazlit, ale bohužel tam nemohli déle zůstat. Byli přestěhováni do jiného depozita, tam se však majitelce „zapasovali“ do myčky tak, že ji musela nechat rozebrat, takže majitelku pochopitelně přešla chuť se zvířatům dále věnovat. Oba sourozenci skončili u nás, oba totálně v šoku. Zatím jsou v karanténě.

29. 12. 2018
Dalamánek děkuje za dárek, který získal ve vánoční akci Kočičího přání (15. 12. 2018–5. 1. 2019).

1. 1. 2019
Dalamánek může odjet do nového domova – a má kam:-) „Nahradí“ našeho Vrtáka (Vocílku), který v novém domově zemřel na selhání ledvin. První dny po příjezdu k nám byl Dalamánek v dosti velkém stresu. Schovával se, při pokusu o kontakt hlasitě naříkal a panikařil. Spustila se mu vodnatá rýma – naštěstí opravdu jen v důsledku stresu – jak přišla, tak asi po týdnu zase odešla. K postupnému uklidnění pomohla Dalamánkovi hlavně sestra Brioška, která nás vzala „na milost“ dříve než on. Dnes už se Dalamánek nechá nejen vidět, ale i mazlit. Běhá k jídlu, šmejdí po chatičce a zkoumá se zájmem vše, co potká:-). Zvládli jsme dokonce už i kastraci, při té příležitosti byl testován FeLV/FIV s negativním výsledkem. Už cca deset dnů jsou Dalamánek s Brioškou společně s ostatními kočičkami. To Dalamánkovi také hodně prospělo. Je naprosto společenský, nedominantní, přátelský. Zatím je ještě pořád hodně lekavý, občas zpanikaří, ale zabydluje se dobře. Je vidět, že když bude mít stabilní a klidné prostředí, bude z něj hodný a vděčný kocourek.

5. 1. 2019
Dalamánek odjel do nového domova. Měl by dělat kočičího společníka naší bývalé svěřenkyni Madle, poté, co ji opustil ubohý Vrták (Vocílka). Dalamánek se v posledních dnech u nás docela osmělil a vyrážel i mezi lidi, hezky zapadl do party a hrál si a nechal se už občas i pohladit. Báli jsme se, aby novém domově nepodlehl takovému stresu, jako když dorazil k nám, ale podle prvních zpráv se situace vyvíjí slibně. Teď už tedy jen zbývá, aby Dalamánka vzala do party Madlenka… Za prima domov pro Dalamánka velmi děkujeme

8. 6. 2019
K Dalamánkovi a Madlence se nastěhovala i Dalamánkova sestra Brioška. Je to její druhý pokus o umístění, věříme, že to vyjde. 

21. 5. 2022
Po Madlenčině smrti se do rodiny majitelů nastěhovala naše Šťopka
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

20. 7. 2022 jsme dostali další e-mail z nového domova, viz Šťopčin profil.

7. 7. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

27. 5. 2022 jsme dostali další e-mail z nového domova, viz Šťopčin profil.

25. 5. 2022 jsme dostali další e-mail z nového domova, viz Šťopčin profil.

3. 7. 2021 jsme dostali další e-mail z nového domova – text je k dispozici na Madlenčině profilu, fotografie jsou součástí Dalamánkova fotoalba.

29. 6. 2021 jsme dostali další e-mail z nového domova – text je k dispozici na Madlenčině profilu, fotografie jsou součástí Dalamánkova fotoalba.

26. 1. 2020 jsme dostali další e-mail z nového domova – text e-mailu je k dispozici na Amandině (Brioščině) profilu.

28. 12. 2019 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova – text e-mailu je k dispozici na Amandině (Brioščině) profilu, foto je součástí Dalamánkova fotoalba.

21. 8. 2019 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova – text e-mailu je k dispozici na Amandině (Brioščině) profilu, foto je součástí Dalamánkova fotoalba.

14. 7. 2019 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova – text e-mailu i foto je k dispozici v Amandině (Brioščině) fotoalbu.

2. 7. 2019 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova – text e-mailu i foto je k dispozici v Amandině (Brioščině) fotoalbu.

14. 6. 2019 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova – text e-mailu je k dispozici v Amandině (Brioščině) fotoalbu, foto je součástí Dalamánkova fotoalba.

3. 5. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

7. 4. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

31. 3. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

21. 3. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova, text viz Madlenčin profil.

9. 3. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

13. 1. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

12. 1. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posíláme pozdrav po prvním týdnu s Dalajlámkem. Tentokrát především ve formě pár fotografií, které ukazují, jak se kočičky sžily:-) Mějte se moc hezky, MK

7. 1. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, myslím, že můžeme v klidu konstatovat, že Dalajlámek se už naprosto zabydlel a je v pohodě. Už včera večer byl dost suverénní, nijak moc nehledal úkryt, ale byl v pohodě v prostoru. Velmi rád povídá, jí (i když se, zdá se, nepřecpává). Záchod začal rovnou používat ten s dvířkama (možná se mu líbí to soukromí v něm). Zdá se, že je to opravdový pohodář. Hlazení má velmi rád, běhá za balónky, rád se člověku motá pod nohy a doprovází ho. Ještě to pozorování ptáků moc nezkoušel, ale to ho třeba zaujme později. Madlence to trvá déle. Včera trochu trucovala a nechtělo se jí moc jíst. Stačilo, aby Dalajlámka jen uslyšela a hned „ztratila chuť“. Nebo se zvědavým Dalajlámkem nechala „odstrčit“. Dneska ale vypadá o něco pohodověji, je častěji poblíž kocourka (jako by ho kontrolovala) a méně syčí. Dala si i něco k snědku, takže je vidět, že dělá pokroky. Akorát je zatím lepší, když je Dalajlámek někde za rohem a neruší. S Vocílkou to bývalo podobné, tak snad se to časem srovná. I když to bude chtít ještě trochu času, zdá se, že je to na dobré cestě:-) Posílám ještě jedno foto. Další asi až budu mít nějaké povedenější:-) Hezký zbytek večera, MK

6. 1. 2019 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám vám pár fotek (v příloze) a zprávu z prvního víkendu s Dalamánkem/Dalajlámkem. VVčera Dalajlámek vylezl ze schovky v záchůdku celkem brzy, odhadem tak za hodinu, když ho tam šla Madlenka zkoumat. Za odpoledne a večer jsme ho postupně vzali do většiny místností, takže mohl prozkoumat různá zákoutí a najít si bezpečné „úkryty“. Ze začátku se trochu klepal (hlavně zadní nožičky), ale bylo poznat, že hlazení se mu líbí a docela se rozvrněl. Ještě během prvního dne se začal mazlit, což je, myslím, dříve, než tomu v minulosti bylo u Madlenky nebo Vocílky. Přes noc spal v jiné místnosti než my a využil klidu k jídlu a snědl vše co bylo v mističkách. Brzy ráno ho šel Kuba mazlit a potom ještě přišel kocourek k nám do postele a chvíli si tam i lehnul. Dneska se Dalajlámek osměluje i sám více. Nejvíc ho k pohybu motivuje Madlenka – když se na něj jde podívat, když ji vidí něco dělat, když ji slyšel jíst granulky, vylezl z boudičky a šel jíst… I/d granulky mu evidentně chutnají, tak to je fajn. Zatím jí spíše po malých dávkách víckrát za den, což u granulek nevadí. U konzerviček to budeme muset vymyslet tak, aby to snědl sám hned, protože mu to kvůli Madlenčině dietě nemůžeme nechávat volně celý den. Madlenka ho postupně zkoumá. Sice na něj občas syčí, ale zdá se, že Dalajlámka to nijak moc nestresuje, občas couvne, ale i tak se stále snaží za Madlenkou chodit a evidentně by se chtěl kamarádit. Občas to vypadá, že i trochu trucuje, ale snažíme se jí věnovat, aby se necítila odstrčená. Věřím, že časem si Madlenka zvykne a bude i ona víc v pohodě. Reakce na Vocílku byla podobná, možná trochu více „hysterická“, takže věříme, že i s D. si nakonec bude rozumět. Jinak je Dalajlámek samozřejmě stále takový ustrašený, ale stačí ho trochu motivovat – hladit, vyndat ho z úkrytu a mazlit a hned se rozjede, mazlí se, otírá se o nás, ducá hlavičkou, objevuje okolí a trochu si i hrál. Zdá se, že z něj bude hravý a velmi mazlivý kocourek a docela i upovídaný:-) Teď jde tedy jen o to skamarádit ho s Madlenkou. Přejeme hezký večer! M. K.