Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brioška (Amanda)

BRIOŠKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 8. 6. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca březen 2018
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: klidnější domácnost, do společnosti nedominantní kočičky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu, do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Brioška byla údajně se svým bratrem Dalamánkem v létě odchycena jako tříměsíční plaché kotě v Praze 9. Po sérii různých „mezipřistání“ v jiných depozitech dorazili k nám. Oba byli velmi vystresovaní, několik dnů vůbec nevylezli z boudičky… Ale postupně se přeci jen osmělili, Brioška o něco dříve než její bratr. Je mnohem odvážnější než Dalamánek – šmejdí po pokoji, k jídlu běží mezi prvními, občas si už přijde i pro pohlazení. Když ji něco vyleká, skončí ve své skrýši na skříni, ale to chce čas. Ve stabilní klidné domácnosti se určitě zabydlí a bude z ní naprosto pohodová kočička. Je chytrá, moc hodná, v kočičí partě společenská, nedominantní a přátelská. Hodí se do klidnější domácnosti, ideálně do společnosti nedominantní kočičky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu, do domku s bezpečným výběhem. Bohužel si těžko zvyká na vše nové, takže bude zpočátku zapotřebí hodně trpělivosti.
Brioška na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

8. 12. 2018
Brioška byla údajně se svým bratrem Dalamánkem v létě odchycena jako tříměsíční plaché kotě v Praze 9. Oba pobývali v depozitu, kde se je podařilo trochu vymazlit, ale bohužel tam nemohli déle zůstat. Byli přestěhováni do jiného depozita, tam se však majitelce „zapasovali“ do myčky tak, že ji musela nechat rozebrat, takže majitelku pochopitelně přešla chuť se zvířatům dále věnovat. Oba sourozenci skončili u nás, oba totálně v šoku. Zatím jsou v karanténě.

23. 12. 2018
Brioška děkuje za dárek, který získala v jarním Kočičím přání (15. 12. 2018–5. 1. 2019).

1. 1. 2019
Brioška hledá nový domov.

27. 4. 2019
Brioška našla nový domov. Na inzertním portále si ji vyhlédla mladá paní z Chrudimska – rodina přišla nedávno o černého kocourka a všem doma – včetně jejich fenečky – bylo doma bez kočičího parťáka smutno. Brioška dostala tedy šanci a první zprávy z nového domova jsou nadějné – snad se tedy Brioška brzy zabydlí. Zatím bude jen doma, ale časem bude k dispozici i zahrádka. Za prima domov pro Briošku velmi děkujeme!

3. 5. 2019
Brioška se z nového domova bohužel vrátila. Všechno vypadalo celkem ideálně, první zprávy z nového domova také odpovídaly situaci – Brioška prý vystoupila z přepravky, přivítala se s domácí fenečkou a všechno se jevilo v pohodě. Jenže pak se jí to nějak rozleželo v hlavě a majitelé hlásili, že se schovala za skříň, nejí a nekomunikuje. Majitelé se ji pokusili párkrát zpoza skříně vyndat, Brioška se nechala, ale klepala se strachy, a jakmile ji pustili, běžela zase zpátky do svého úkrytu. Po několika dnech takového stresu na obou stranách ztratili nervy i majitelé, a tak se Brioška vrátila. Pokusíme se pro ni najít nový domov, i když teď víme, že to bude náročnější – Brioška je hodná, ale vše nové ji děsí. Budeme muset vymyslet novou taktiku – v novém domově bude zřejmě potřeba jiná přátelská kočička, která Briošku vše „naučí“, a zároveň trpělivý majitel. Ideální by byla společná adopce s některým z našich dalších svěřenců.

11. 5. 2019
Brioška děkuje za dárek, který získala v jarním Kočičím přání (5.–20. 5. 2019).

8. 6. 2019
Brioška odjela do nového domova, jedná se o druhý pokus. Majitelé, kteří nedávno adoptovali Brioščina brášku Dalamánka, sice třetí kočičku neplánovali (v domácnosti kromě Dalamánka už žije i naše Madlenka), ale po nedávném návratu Briošky z nezdařeného umístění se rozhodli dát jí šanci v naději, že díky Dalamánkovi nebude nové prostředí pro Briošku tak úplně cizí… Série různých kalamit a komplikací u nás v azylu nakonec způsobila odklad dohodnutého převozu o pár týdnů, ale včera to konečně vyšlo. Brioška se začíná zabydlovat. Jestli Brioška, ultrakonzervativní kočička, nezvládne ani tento pokus, další umístění už riskovat nebudeme. Ale zatím pevně věříme, že Brioška pochopí…

21. 5. 2022
Po Madlenčině smrti se do rodiny majitelů nastěhovala naše Šťopka
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

20. 7. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Tady ještě jedna Amanda. Obvykle nemá moc dobrých fotek, jak je černá, ale tady vypadá fotogenicky, tak posílám…

7. 7. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

27. 5. 2022 jsme dostali další e-mail z nového domova, viz Šťopčin profil.

25. 5. 2022 jsme dostali další e-mail z nového domova, viz Šťopčin profil.

3. 7. 2021 jsme dostali další e-mail z nového domova – text je k dispozici na Madlenčině profilu, fotografie jsou součástí Amandina fotoalba.

29. 6. 2021 jsme dostali další e-mail z nového domova – text je k dispozici na Madlenčině profilu, fotografie jsou součástí Amandina fotoalba.

26. 1. 2020 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, u nás je vše při starém. Kočičáci se mají dobře. Mazlí se o sto šest – s námi, spolu… Největší mazlík se stal nejspíš z Amandy. Když má příležitost, ráda zalehne na mazlení Kubu nebo i Madlenku, Dalajlámka… Všichni nám spí v posteli. Místa se trochu střídají, ale všichni jsou obvykle někde poblíž. Jsou to naše malá zlatíčka:-) Mějte se moc krásně, MK

28. 12. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, přejeme Vám hezké poslední dny tohoto roku a příjemný začátek roku následujícího! Ať se vám všem v útulku daří a máte se jen a jen dobře:-) Posíláme také pozdrav od našich kočičáků, kteří se mají báječně. Jsou to stále zlatíčka a velcí mazlíci. Mazlí se také velice rádi spolu. Největší oblíbenec je nejspíš Madlenka, za ní chodí velice rádi Dalajlámek, ale především Amanda, která si ji velice oblíbila. Madlenka nemá jinou šanci než se té vší lásce poddat:-D V noci chodí spát k nám do postele všichni tři. Velmi často jsou na jedné hromadě pospolu na jednom polštáři. V příloze posíláme i pár fotek z poslední doby. S pozdravem a přáním hezkého večera, M. K.

17. 11. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

26. 10. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

21. 8. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, zdravíme a opět posíláme pár fotek kočičáků. Stala se z nich velice dobrá parta, skoro bych řekla, že lepší, než byli jen sami dva. Evidentně si nakonec všichni tři sedli. Amanda je velice přátelská s Dalajlámkem i s Madlenkou, kterou má snad ještě radši. Střídají se ve hrách, i když honičky a více akce spolu provádí spíše Dalajlámek s Amandou. Vztahy mají tedy nad očekávání dobré:-) Mějte se moc hezky, zdravíme do Kocourkova, M. a J.

14. 7. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, kočičky jsou v pohodové náladě, jsou to všichni hraví mazlíci a vycházejí spolu stále dobře. Především Amanda si dokáže udělat hračku z nečekaných předmětů. Také jsme už s Amandou zvládli první stříhání drápků. Sice není úplně nadšená, když jí někdo drží, ale u tohohle si dokonce i vrněla, takže to zvládla dokonce lépe než Madlenka s Dalajlámkem. V příloze posíláme dvě fotky s Amandou:-) Mějte se moc hezky, M. a J.

2. 7. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, už jsme chvíli nepsali, ale u nás bylo a je vše v pohodě, takže toho ani není moc co psát:-) Amanda si hezky zvykla. Sice díky vedrům není zas tak aktivní, ale to ani jedna z kočiček. Ale už nás občas i vítá u dveří. V noci polehávají a spí všichni často někde u nás v ložnici (po tom, co si pohrají s balónky apod.). Všichni tři spolu vycházejí dobře. Sem tam se různě vzájemně olizují, střídají se u misek s jídlem, celkem bez nějakých sporů o to, z čí zrovna kdo jí, tráví spolu rádi čas, takže pohoda:-) Fotky moc nové nemáme, posílám jen jednu, kterou jsme před časem dávali na facebook (nevím, zda jste ji viděla). S Madlenkou jsme byli cca před týdnem na veterině na pravidelném očkování. Má trochu horší dáseň u některých zubů, tak ji teď mažeme nějakým gelem. Jinak je snad (v rámci věku a svých diet) v pohodě. Mějte se moc hezky, M. a J.

14. 6. 2019 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, po pár dnech píši pár novinek k zabydlování Amandy a v příloze posílám pár fotek. Kvalita (především těch, které jsem fotila večer, je nic moc, ale pro ilustraci to stačí). Řekla bych, že Amanda už je celkem v pohodě. Udělala za ten necelý týden celkem velký pokrok. Sice nejraději zůstává v jednom pokoji, kde se válí po křeslech, zemi (tipuji, že kvůli chladnějšímu podkladu, to teď dělají všichni) i na oknech. Když se setmí, obvykle vyráží na průzkumy do dalších částí bytu a je „akčnější“. Občas si i pohraje s nějakou myškou nebo balónkem. V prvních chvílích je vždy ostražitější, ale stačí ji chvíli hladit a je spokojená, začne vrnět. Už si docela oblíbila i česání, což se teď docela hodí. Jen na oblast břicha je choulostivější, to v případě potřeby umí i seknout, ale to je maličkost. S Madlenkou a Dalajlámkem jsou, řekla bych, také v pohodě. Pokud nastane nějaká neshoda, tak jen opravdu malá a krátká, nic dramatičtějšího se zatím nestalo. S jídlem a pitím už si to také celkem sedlo. Zatím se nejlépe osvědčila metoda mít neustále přes den i noc nasypané granulky ve všech miskách (I/D jí nevadí, tak mají všichni to samé) a postupně všichni ujídají. Už jí ani tolik nevadí, když jí při tom někdo vidí. S vodou taktéž, tak že to je dobré. Konzervy teď nedostávají, v tom vedru je nechtěl jíst nakonec nikdo, tak to zkusíme třeba až se ochladí. Časem uvidíme jaký systém krmení zvolíme, aby z nich (a především z Dalajlámka) nebyly brzy koule. V tuto chvíli (a tomto teplém počasí) se zdá být toto řešení ideální:-) Řekla bych tedy, že po týdnu je to velmi optimistická situace. Předpokládám, že dál už se to snad bude jen a jen zlepšovat:-) Hezký večer do Kocourkova, M. a J.