Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nugeta

NUGETA NAŠLA NOVÝ DOMOV 29. 11. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 4 roky
Kastrovaná?: ano, 16. 4. 2015
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, chybějící ocásek
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, klidná domácnost, jedináček i do kočičí společnosti
Charakteristika: Nugetka pochází u Prahy Uhříněvsi. Tam se v zimě přitoulala jako vyzáblé, nemocné a vypelichané stvoření. I v tomto stavu ale stačila zabřeznout, takže když ji k nám její nálezkyně přivezla, měl náš veterinář hodně práce – rýma, kašel, parazité, březost… Ukázalo se, že jeden z plodů byl defektní a pouze rychlý zákrok na veterině zábránil dalšímu neštěstí… Nugetka tak o koťátka přišla, ale zůstala naživu. Drobným handicapem je chybějící ocásek – nevíme, jak o něj přišla, k nám se dostala se zhojeným pahýlem. Jinak je Nugetka klidná, mazlivá a přátelská kočička vděčná za vše, čeho se jí nyní dostalo. Může žít jako kočičí jedináček nebo i v kočičí společnosti, je nekonfliktní. Bude ale potřebovat bezpečný výběh – umístění na zkoušku do bytu se bohužel neosvědčilo, Nugetka se v bytě nedokázala zorientovat a každý zvuk v okolí ji děsil. Nugetka nebude žádný sportovec, dosud se tak u nás neprojevovala:-), ale čerstvý vzduch prostě bude potřebovat. Hodí se do klidné domácnosti, ke starším lidem…
Nugetka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

7. 4. 2015
Nugetu k nám dovezla její nálezkyně 3. 4. 2015, ale protože jsme zpočátku neznali pohlaví a věk, dáváme ji „oficiálně“ do léčení až dnes. Nugeta byla nalezena u jízdárny v Praze Uhříněvsi. Prý se tam přitoulala během zimy, podle stavu evidentně bezdomovec. Vyhublé až vyzáblé stvoření, vypelichaná srst plná všenek, chybějící ocas, svrab v uších, rýma, kašel… Dnes jsme byli poprvé u veterináře. Jedná se tedy o kočičku, pravděpodobně nekastrovaná, možná i březí, zatím nevíme. Ocásek byl zřejmě už dříve amputován, zranění je zhojené, zarostlé, zde už není co řešit, Nugeta je prostě bobtail:-) Chybí jí pár zubů, na rýmu a kašel dostala antibiotika… Nugeta se chová vzorně, hodná, klidná, vděčná, spořádaná, čistotná a hlavně vzorný jedlík:-)

18. 4. 2015
Ve čtvrtek 16. 4. 2015 byla Nugetka objednaná na kastraci. Jak se při operaci zjistilo, byla březí, přičemž jeden plod byl defektní – podle veterináře jsme přišli na poslední chvíli, kdybychom přišli o pár dní později, defektní plod by mohl způsobit sepsi a Nugetka by mohla přijít o život… Při narkóze byla Nugetka i komplet oholená, protože srst měla opravdu ošklivou. Ale to je to nejmenší, srst samozřejmě doroste. Co nám dělá větší starosti, je nález na plicích – ty jsou podle pana doktora v nedobrém stavu. Takže Nugetka dostala další antibiotika a za deset dní musíme znovu na RTG plic. Nugetka se z narkózy rychle vzpamatovala a užívá si teplo, klid a plnou misku. Mazlí se a je vděčná za všechno – v životě už si určitě užila svoje:-(

8. 5. 2015
Nugetka děkuje za granule Meowing Heads Purr Nickety, které získala v akci Kočičí přání (proběhlo 1.–15. 5. 2015). Zároveň na přání dárkyně převzala i dárek pro Marcipána – ten během konání akce našel nový domov.

20. 5. 2015
Nugetka prospívá dobře, až na jedinou drobnost – plíce. Opakované odčervení a přeléčení antibiotiky moc zlepšení zatím nepřineslo. Nugeta je bez rýmy, nekašle, i když občas se u ní suchý kašel objeví. Jinak je ale samá pochvala – Nugetka krásně jí, takže po počáteční vyhublosti už není ani stopy, kožíšek krásně zarůstá a celkově je vděčná za vše, co teď má. Co nemá, to neřeší:-) Moc ráda se vyhřívá na sluníčku, svůj oblíbený pelíšek má proti oknu, a tak tam tráví hodně času.

3. 6. 2015
Nugetka hledá nový domov. Na zkoušku už v jednom byla – slečna z městečka kousek od nás se poohlížela po kočičí kamarádce. Do bytu. U nás v depozitu Nugetka zájem o exteriéry nejevila, většinu času se vyvalovala ve svém pelíšku, a tak jsme se domnívali, že nový domov bude ideální… Ale za tři dny jsme pro Nugetku museli přijet – byla ve stresu, chodila po bytě jako tygr v kleci, mňoukala, byla bezradná, každý městský zvuk ji velmi děsil. Z jejího chování byli nervózní i osmáci, které nová panička vlastní, a tak jsme se dohodli, že Nugetku vezmeme  zpátky a najdeme pro ni jiný domov. Škoda, panička hodná, byt pěkný, ale Nugetka prostě bude potřebovat zahrádku…

29. 11. 2015
Nugetka našla nový domov! Máme velkou radost, ale zároveň trochu obavy, jak to Nugetka zvládne, je velmi konzervativní a byla u nás dlouho a začala azyl považovat za svůj domov… V pátek 27. 11. 2015 k nám přijeli na návštěvu mladí manželé z Prahy, kteří adoptovali našeho svěřence Fanouška (Fešáka K4). Koček mají doma už pět, ale nějak se jim zdálo, že je to pořád málo:-), a tak se přijeli podívat po vhodné posile do party. Nugetka vyhrála:-) Dnes jsme ji tedy odvezli do nového domova. Prošla si část bytu a pak se zašila do koupelny do jednoho z krytých záchodků, jak jsme očekávali… Musíme vyčkat, snad se Nugetka brzy zabydlí. Za její adopci moc děkujeme! 

21. 2. 2016
Po smrti nešťastného Fanouška (Fešáka K4) přibyla do Nugetčiny rodiny Melinda
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

22. 7. 2019 jsme e-mailem dostali další foto z nového domova (viz fotoalbum).

16. 6. 2019 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

9. 5. 2018 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova. E-mail je k dispozici na Melindině profilu, fotografie je součástí Nugetčina fotoalba.

11. 3. 2018 jsme dostali e-mail z nového domova, jeho text je k dispozici na Melindině profilu.

8. 2016 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova. E-mail je k dispozici na Melindině profilu, fotografie je součástí Nugetčina fotoalba.

22. 5. 2016 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova. E-mail i fotografie jsou k dispozici na Melindině profilu.

31. 1. 2016 jsme dostali mms z nového domova (viz fotoalbum).

19. 12. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

18. 12. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, Laďko, tak update k Nugetce – je sice ještě lekavá, takže když uděláme nějaký rychlý pohyb, tak radši odběhne, ale jinak za námi chodí do obýváku a s manželem tedy spí v posteli. Koupili jsme jí ten šustivý tunel se třemi rameny. Je to tedy hit. Kromě toho, že do něj Nugetka skáče a končí na druhé straně obýváku, tak si ho oblíbily všechny kočky. Jo a Nugetka se honí! S Tinou a Fandou. Kdybych to neviděla na vlastní oči, tak nevěřím, že umí vyvinout takovou rychlost. Ráda a hodně si hraje. Je teda pořád vzducholodní, ale nepřijde nám, že by se nějak extra přežírala. Zato máme problém s Bubíšem. Začal nám čůrat po celém bytě. Každý den a někdy víckrát. Sedačka, teď už i koberec. Spíš bych si myslela, že je to namířené proti mě. Ten kozlík nepomohl, tak ještě zkusíme Feliway. Asi to těžko nese. Prosadil si, že když jsme doma, bude spát v mé ložnici (tam žádná kočka nesmí). Takže ho tam pustíme a on spí v mé posteli a klidně tam vydrží 4 hodiny. Když tam za ním přijdu, tak je na vrcholu blaha a nehne se ode mě. A přitom se Nugetce vůbec nevěnuju. No, doufáme, že ho to časem pustí, i když z té sedačky už to nedostaneme a myslím, že už tam bude chodit pořád, protože to cítí. No nic. Kdyby nebylo tohoto, tak je to super, Nugetka je vážně bezkonkurenční a pohodová kočka. Klidné stvoření. Nevím, teda, jestli to není ovlivněno váhou, Bubíš byl taky klidný, když byl tlustý a teď je šílenec, ale asi to bude taky v ní. Mě se líbí, jak si hraje, a když nemá s kým, tak si hraje sama. To bych bývala do ní neřekla. A ty honičky… Jo, jinak Bubíš ji má rád, vždycky jí trochu omeje hlavu. No, to jeho chování asi nepochopím. Koukala jsem, že kočky z Císařky se mají k světu:-). A doufám, že se Vám podaří snad umístit Amy, to by bylo vážně super! K.

7. 12. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, Laďko, tak krátký update. Den poté, co jsem Vám poslala emai o Nugetě, jak se hezky začleňuje, akorát že s Žofkou a Tinou je to ještě opatrnější, tak den poté byly všechny kočky spolu v pohodě. K sobě jsou přátelské, dokonce i Májinka projevuje jakousi vřelost, což je co říct:-). Tina by se s Nuget honila, akorát teda to končí tak, že si Nugeta kecne na zadek a honit se nejde. Je pořád ještě opatrná, takže pořád bydlí pod sedačkou a vylézá večer a v noci šmejdí a nesmíme dělat prudké pohyby. Nevím, kdy byla dřív, ale když je třeba na škrabadle, nebo na kočičí sedačce a uvidí nás, tak provinile běží dolů. Zato ledničku zná moc dobře:-) V příloze foto celé kočičí smečky. Na jídlo je naučená výborně a je to dojížďák, tak nevím, jak bude hubnout. Ale to se snad nějak poddá. Zatím se teda valí jak otesánek. Tak to je od nás zatím vše, hezký večer. K.

3. 12. 2015 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den Laďko, tak po třech dnech u nás se Nugetka v podstatě hladce začlenila do rodiny. Žádný velký stres z její strany neproběhl, je super klidná a pohodová. Přes den zatím přebývá pod sedačkou v ložnici, což bere jako své doupě a kryje si tak záda. Přeci jen byt je velký a rozlehlý, a co kdyby náhodou…:-) Ale jakmile přijdeme domů, tak vyleze a chodí s námi po bytě a v noci samozřejmě prohlíží celý byt, to je jasné… Manžela začala ráno vyloženě stínovat a dělá mu průvodce. S kocoury byla v pohodě od začátku – s Fandou je vyloženě kámoška, vítačka, otírání a Fanda by se s ní hrozně rád honil – na což Nugetka teda zatím nevypadá:-) Žofie jako kápo dávala občas vrčením najevo, že je kápo, ale teď je v pohodě, protože Nugetka ji opravdu neohrozí. A zbytek ji spíš neřeší. Všichni kolem sebe chodí uplně normálně. Považuju to za druhé nejhladší začlenění do smečky, i když to první nejhladší byl Bubo do kočičí smečky a kocouři to přeci jenom mají s kočkami o dost jednodušší. Doufám, že jsem Vás potěšila:-) Všichni zdravíme. K.