Jdi na obsah Jdi na menu
 


Orinoko (Bambulka)

ORINOKO NAŠLA NOVÝ DOMOV 11. 2. 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 5 let
Kastrovaný/a?: ano, 29. 11. 2020
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, chybí pravé oko, zvýšená svědivost pokožky
Podmínky: kočičí jedináček, do bytu i domku s bezpečným výběhem
Další informace: FeLV/FIV/giardie negativní
Charakteristika: Orinoko byla nalezena v polovině listopadu v Jesenici u Prahy. Nálezkyně ji odchytila po nějaké době, kdy Orinoko docházela na krmné místo, kde se krmí bezprizorné kočky. Bylo zřejmé, že potřebuje pomoci. Když se dostala k nám, na první pohled nebyl její zdravotní stav nic moc – neléčená díra po chybějícím oku, obrovské břicho… Měli jsme strach, že je březí, ale naštěstí to byly jen spousty parazitů. Orinoko podstoupila kastraci, revizi očního důlku, bylo jí vytrženo několik zubů a samozřejmě byla zbavena parazitů. V rámci možností se zotavila, stále však přetrvává zvýšená svědivost pokožky – občas se jí tvoří krusty stroupků. Nejedná se o parazity, ani o plíseň, bude to mít souvislost s imunitou, protože po podání kortikoidů svědivost mizí. Dlouhodobě jí ale kortikoidy podávat zatím nechceme, domníváme se, že s kvalitní stravou a ve stabilním prostředí, kde se zotaví i psychika, problém přejde – uvidíme. Orinoko je u nás spokojená, ale ví, že domov to není. Je to velmi klidná kočička, která má ráda lidskou přítomnost, ale zároveň dokáže být i sama. Sportu moc neholduje, většinou někde ulehne a pozoruje okolí. Je vděčná za plnou misku, teplo i pohlazení a má strach, že o to všechno zase přijde –  žárlí na ostatní kočky a bojí se, že ji chtějí z nově nabytého ráje vyhnat – v novém domově tedy bude moci žít jen jako kočičí jedináček, ale malého hodného pejska jistě snese. Má také ráda přírodu:-) – ocení bezpečný výběh na zahradu, ale bude jí stačit i zabezpečený balkon či okno.
Orinoko na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

18. 11. 2020
Orinoko byl nalezen v Jesenici u Prahy. Večer 14. 11. 2020 nám volala nálezkyně, že odchytila kocourka, který žebral o jídlo a evidentně potřebuje pomoct. Dotazováním v místě nálezu zjistila nálezkyně, že kocourek se po okolí pohybuje už asi tři roky, chodí večer na krmné místo, kde hodní lidé krmí bezprizorné kočky a je prý velmi plachý, před lidmi nikdy nejí, bojí se i ostatních koček a čeká v ústraní, co na něj zbyde. Jestli někomu patří – těžko říct. Nálezkyně zatím pátrá v místě nálezu. Jestli to je kocourek, zatím najisto říct nemůžeme, i když se tak jeví. Ale pomoc potřebuje zcela určitě. Je velmi bázlivý a plachý, krom těchto čtyřech fotek vyfocených hned po příjezdu se už ho vyfotit nepodařilo, je schovaný, nechceme ho zatím stresovat víc, než je nutné. Kompletní prohlídku svěříme pochopitelně našemu panu doktorovi, až to bude možné. Na první pohled je jasné, že má handicap – chybí mu oko (podle dotazů v místě nálezu ho ještě před rokem měl), ale rána neslzí, nehnisá – zda se rána zahojila sama, nebo v důsledku zásahu veterináře v dřívějších dobách, to nevíme. Co je dále zcela jasné, to je naprosto katastrofální stav tlamičky. Slintá, tlamička je určitě velmi bolavá – jestli to jsou shnilé dásně či zuby, nebo poškozený jazyk po kaliciviru, to zatím též nevíme. Důležité je, že Orinoko jí, a to dobře, slupne všechno, co mu nachystáme. Je v teple, v bezpečí… A tak mu dáme trochu času a snad se nás přestane bát.

28. 11. 2020
Tak Orinoko je KOČKA. Nebyli jsme si jisti, nálezkyně hlásila kocourka a my jsme zpočátku nebyli schopni se k Orinoko přiblížit natolik, abychom mohli učinit podrobnější ohledání… Nicméně během pobytu u nás už mírně změnila pohled na lidi – pořád se lidí bojí, ale teď, když si na nás trochu zvykla, nechá se pohladit, chodí nás vítat ke dveřím, dokonce si s námi „povídá“… Je to hodné a milé stvoření, čistotná a s naprostou jistotou původně domácí. Kondice ovšem víc než nevalná. Když se začala volněji ukazovat v prostoru, nešlo si nevšimnout několika „detailů“. V první řadě oko – to je v podstatě díra do hlavy, občas lze zahlédnout zbytky bulvy, naprostá hrůza. Tlamička – jazyk se jeví v pořádku, takže buď bude mít Orinoko problém se zuby, a nebo v čelisti najdeme brok… to se zjistí až v sedaci. Obrovské bříško – to nás přimělo vyrazit na veterinu už minulý víkend s obavami, že je Orinoko březí. Na pohled i pohmat se to tak jevilo, ale sono ani RTG vyšetření neukázaly nic jiného než zaplynované břicho, obrovské a zřejmě zanícené střevo plné parazitů. Takže jsme začali s odčervením – po týdnu postupného odčervování polovina břicha zmizela, detaily vynecháme. A to jsme teprve na začátku. Zítra jsme objednáni na kompletní prohlídku v sedaci, uvidíme, co nám tohle tělíčko ještě vyjeví…

30. 11. 2020
Včera Orinoko absolvovala avizovaný zákrok. Pan doktor to vzal opravdu zeširoka – kastrace byla bez komplikací, Orinoko nebyla březí. Oko o dost horší, hnijící zbytky oka z očního důlku byly odstraněny, oko vyčištěno a zašito. Tři horní stoličky pan doktor vytrhl, pod jednou z nich byl hnisavý kráter a na čelisti výrůstek – to vše taktéž odstraněno a ošetřeno. Věk odhaduje pan doktor tak na pět let, víc ne. Teď je na programu rekonvalescence, Orinoko dostala samozřejmě lék proti bolesti, antibiotika. Za 10 dnů nás čeká kontrola.

25. 12. 2020
Orinoko děkuje za dárek, který získala ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2020–5. 1. 2021). Zároveň přebrala dárek i za Marjánka, který našel nový domov.

3. 1. 2021
Orinoko je zcela v pořádku (až na chybějící oko, samozřejmě) a hledá nový domov.

11. 2. 2021
Orinoko odjela do nového domova. Na inzertním portálu padla do oka mladé paní z Prahy, která se poohlížela po kočičí kamarádce. Návštěva u nás v depozitu proběhla k naprosté spojenosti všech zúčastněných stran. A tak hned, jak bylo doma vše nachystáno, Orinoko odjela. Žít bude se svou novou paničkou v Praze v bytě. Společníkem bude též majitelčin pejsek, který je ale na kočičky zvyklý. Pokud tohle Orinoko zvládne, nebude to mít chybu. Držme palce. A nové majitelce za prima domov pro Orinoko velmi děkujeme! 

8. 7. 2021
Orinoko se přestěhovala. V posledním domově vše fungovalo na jedničku, dokud se u majitelky neobjevila silná alergie. Naštěstí se v blízkém okolí vyskytoval pár, který čekal „v pořadníku“ na hodnou bytovou kočičku. Ideální situace, naštěstí všechno klaplo. Přesun proběhl hladce, Orinoko (dnes Bambulka) bydlí i nadále v pražském bytě se svými novými páníčky, dvěma králíčky a morčaty. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA II (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

9. 4. 2024 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

16. 1. 2024 jsme na Whatsapp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

25. 8. 2023 jsem na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

13. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

17. 12. 2022 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova.
Bambulka se má výborně, jen jí vadí zima venku, protože nemůže koukat na balkoně:-) Ale je to hroznej mazlík, každé ráno nás budí tak, že si sedne na hrudník a chce mazlit:-)

23. 12. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova (reakce na Kočičí přání).
Dobrý den, moc děkujeme za hezkou zprávu!:) Jsem ráda, že se pro kočičky podařilo vybrat dost dárečků k Vánocům, na fotky už se těším:)). Taky jsem četla, že Rico už nečůrá, to je skvělá zpráva, snad brzy najde domov, byl překrásnej:)) Posílám pár fotek a přeju Vám i kočičkám krásné Vánoce:))

29. 9. 2021 jsme dostali další e-mail s fotkami z nového domova (viz fotoalbum).

30. 7. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Orinka (říkáme jí Bambulka), se má dobře, už má svůj režim a je v pohodě. Moc Vás pozdravujeme! K.

19. 7. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, mám dobré zprávy. Orinka je moc hodná, ještě je vidět, že si zvyká, u nás je docela hluk (sanitky u Motola), tak je občas trochu překvapená. Ale jinak morčátka akceptovala, je to její televize, složí se před klecí a kouká. Králíčky už vzala na milost, asi pořád nechápe, co jsou vlastně zač, ale už si u nich i lehne. K.

12. 7. 2021 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak Orinka je po pár dnech už klidná a zvyká si. Je moc hodná, papá a chodí normálně na záchod. Gauč teda obsadila v podstatě okamžitě:)) Morčata jí hodně zaujala, ale kouká na ně jako na televizi, lehne si a pozoruje. Párkrát k nim strkala pomalu tlapku, ale nechala si to vymluvit. Králíky ignoruje, netuším proč:)) Takže to vypadá dobře. K.
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

25. 5. 2021 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, posílám fotky Orinky. Stroupky už jsou zahojené, jen výjimečně nějaký vypadlý vyndám z kožíšku. Je si vědoma toho, že je královnou bytu a taky se tak chová:-) Je úžasná, moc Vám za ni děkuji. MR

7. 4. 2021 jsme dostali sms z nového domova:
Dobrý den, Orinka je v pořádku, vypadá šťastně a spokojeně. Jakmile se jen přiblížím k sedačce, už za mnou vrnící běží a vyžaduje mazlení. Děkujeme Vám za ni! MR

2. 3. 2021 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Je z ní pyšná paní domácí, s pejskem si občas i hraje:), pak mu jen vznešeně otře ocásek přes čumák a vyskočí si na sedačku. Je to božanka!

16. 2. 2021 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

13. 2. 2021 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

12. 2. 2021 jsme dostali první mms z nového domova (viz fotoalbum).