Jdi na obsah Jdi na menu
 


Orion

ORION NAŠEL NOVÝ DOMOV 25. 1. 2014 (podrobnosti níže). 

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kocour
Narozen: cca červenec 2013
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ano, drobný handicap – slzavé levé oko, po dříve prodělané infekci má neprůchozí slzný kanálek
Podmínky: ideálně do bytu, nejlépe k další kočičce či kocourkovi, zvykne si i na pejska, k dětem i starším lidem
Charakteristika: Orion je potomek venkovské kočky, stejně jako jeho sestřička Jitřenka. Dorazil k nám vyhublý, začervený, nekvalitní kožíšek měl plný blech a všenek. Rýmou zalepené oči i nos, sám už nejedl, nic necítil, první dny jsme krmili ručně. Levé očko má mírně poškozené v důsledku staršího zranění nebo neléčené herpesvirové infekce (ucpaný slzný kanálek, oko mu občas slzí), nicméně Orionovi to absolutně nevadí. Bohužel krátce poté, co se ho podařilo vyléčit z neduhů, které si dovezl z původní lokality, ho postihla epidemie panleukopenie, kterou do našeho azylu přinesla jedna z návštěv. Orion ale bojoval, a i když jeho výchozí podmínky nebyly ideální a zdravotní stav vážný, dostal se z toho. Dnes už  je úplně zdravý, hravý a žravý. Očkovaný, mazlivý, důvěřivý, naprosto bezproblémový kocourek vhodný do společnosti dalších kočiček, zvykne si i na malého pejska.
Orion na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

11. 9. 2013
Orion, bratr Jitřenky, k nám dorazil 5. 9. 2013. Oba Pocházejí ze stejné lokality jako Kometa, jen se je nedařilo odchytit. Přijel vyhublý, začervený, nekvalitní kožíšek měl plný blech a všenek. Rýmou zalepené oči i nos, sám už nejedl, nic necítil, první dny jsme krmili ručně. Levé očko poškozené v důsledku staršího zranění nebo neléčené herpesvirové infekce. Jinak ale velmi hodný, vděčný za azyl v teple a za plnou misku – teď už baští vzorně sám:-). Má klid na lůžku, ale nestěžuje si, zvlášť když za ním 11. 9. 2013 dorazila sestřička Jitřenka – to doslova pištěl nadšením:-)

8. 2. 2013
Orion hledá nový domov. Už je naprosto zdravý. Z neduhů, které si dovezl, už mu „zbylo“ jen slzavé levé oko – má po dřívě prodělané infekci neprůchozí slzný kanálek. S tím se nic dělat nedá, ale taky to ničemu nevadí. Očko se nezaněcuje, jen občas slzí. A Orion to nijak neřeší, na temperamentu mu to určitě neubírá. Koncem října bohužel patřil do té skupiny koťat, které postihla parvovirová epidemie. Byl na pokoji, kam se jedné návštěvě „podařilo“ ten odporný virus zanést. Orion byl jedním z prvních, kteří ulehli, jeho stav byl opravdu dost vážný. Byl krátce před tím teprve poléčen z průjmů a rýmy, se kterými přijel, nebyl v ideální kondici. S virem bojoval dlouho, ale zvládl to, je to velký bojovník a dnes už je zase zdravý a živý, jakoby nikdy nestonal. Už je i naočkovaný, jeho odchodu do nového domova nic nebrání. Orion je naprosto bezproblémové stvoření. Mazlivý, důvěřivý, nedominantní, hravý. Vděčný za všechno. Úžasný mazel k lidem a super kamarád do kočičí party.

15. 1. 2014
Orion děkuje za vánoční dárek v akci Kočičí přání, která skončila 6. 1. 2014. Dostal kotěcí granule Meowing Heads (viz fotoalbum).

23. 1. 2014
Orion dnes podstoupil kastraci.

25. 1. 2014
Orion dnes vyrazil do nového domova, až do Krkonoš. V novém domově na něj čeká kočička Yasminka. Orion bude zatím v bytě, ale do léta se snad všichni přesunou do domku s venkovní voliérou. Zprávy z nového domova jsou zatím pozitivní, doufáme, že se náš mazánek zabydlí a Yasminku si brzy získá:-) Za Orionovu adopci děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

28. 1. 2023 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Zdravíme! Kluci spolu pořád kámoší, jsem ráda, že má Ori někoho „pro sebe“. 26. ledna měl deváté přivezeniny, strašně to letí. Doufám, že se máte dobře.

6. 11. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

20. 8. 2021 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

20. 11. 2020 jsme na Messengeru našli další pozdrav a fotografie z nového domova.
Dobrý den, konečně se musím pochlubit. Od 30. září je nás o jednoho víc. Dinuška je z Černivi, je jí půl roku a s oběma si po pár dnech oťukávání skvěle sedla. Jedí pohromadě, mají společnou bedýnku, občas i společné zájmy (okupace papírových tašek, kontrola paničky na WC a lumpárny všeho druhu). Pořád platí, že pro každého z nich jsem tu aspoň jednou denně zcela bez výhrad. Právě mi na klíně přede Orion. S Dinou se vyblbnou, konečně je tu někdo služebně mladší (komu myje hlavu on – zatímco jemu tohle dělá Yasmína). On ale svou svěřenkyni na závěr nefackuje:-) Doufám, že v Kocourkově jste všichni zdrávi a máte se dle možností dobře až skvěle. Moc zdravíme z Vyšehradu!

28. 9. 2020 jsme na Messengeru našli další krátký vzkaz a fotografie z nového domova.
Dobré ráno, jsme v pořádku. Pupíci jsou pořád stejní, Orion furt střelenej:-) a Yasmína, jak stárne, čím dál tím zvědavější. Chodí za mnou fakt všude a pořád povídá.

27. 5. 2020 jsme na Messengeru našli další fotky z nového domova (viz fotoalbum).

30. 3. 2020 jsme na Facebooku našli další vzkaz a foto z nového domova.
Dobrý den, teď mi došlo, že jsem se dávno neozvala. Doufám, že celou pandemii nějak zvládáte aspoň dle možností. My se na přelomu roku stěhovali – ale terásku máme i v novém, i když menší… Ale zase víc klidu a lepší adresu. Pupíci jsou zdraví a v pořádku. Posílám poslední fotky & moc všichni zdravíme. Alex & Los Pupikos

10. 8. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

21. 4. 2019 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
A když se Ori zrovna neschovává, pomáhá na zahrádce:-)

18. 4. 2019 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

31. 12. 2018 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Co nejklidnější závěr roku 2018 a šťastný rok 2019 Vám i všem kocourkovským ze srdce přejí Orion & Yasmine + H. & A.

8. 11. 2018 jsme dostali mms z nového domova (viz fotoalbum).

15. 9. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

18. 6. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

24. 2. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

1. 2. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Yasmína v pozadí si hřeje břuch na větrací mřížce od topení. Orionův pohled hovoří za vše: „Mamííí, ať mě tam taky pustííí!”

21. 1. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Orion a brýle. Asi mu voní po paničce, chodí si na ně lehnout, kdekoliv zůstanou ležet, a něžně ohryzává postranice. Takovej náš Romeo:-) Zdravíme! Trio Losss Knedlíkosss

24. 12. 2017 jsme dostali vánoční přání a fotografie z nového domova.
Pohodové svátky a do roku 2018 co nejvíc splněných snů osobních i pracovních a hodně šťastných kočičáků! Zdraví A. & smečka (Orion i Yasmine).

29. 9. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý večer, o tenhle „seriál“ se musím podělit, to je poprvé! Orion ležel u mě v posteli a Yasmína přišla… to už párkrát udělala, ale vždycky si buď lehla o kus dál, anebo se sebrala a šla jinam. Dneska si k nám nejen lehla, ale nechala se i oňuchávat“ od Oriho!!! Mám radost. Zdravím všechny kocourkovské.

10. 9. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

26. 2. 2017 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

25. 1. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dnes jsou to 3 roky, co jsem si z Kocourkova přivezla Oriona. Lepšího kámoše si Yasmínka nemohla přát!

20. 1. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Přípravy na školení ti udělám já. Vím nejlíp, jak to vypadá, když někdo škrábe jako kocour…!

4. 11. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

10. 10. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

18. 9. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

29. 6. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

7. 6. 2016 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova s tímto textem:
…a takhle my pracujeme. Krásný den z Knedlíkohrad přeje Orion (v popředí) a Yasmine

1. 5. 2016 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

27. 3. 2016 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

31. 12. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

12. 11. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, chtěla jsem původně poslat jenom tu s „ocáskem“ (Yas se mi rozvalovala na klíně a škubala ocáskem; ona ho má takový hyperaktivni…) – načež tento pohyb zaujal Oriona, který se jako správný zaskodnik priplizil ze zálohy a… (vyjasnovani pojmů jsem nefotila). Další záběr je ze skupinové četby časopisu Naše psychologie a pak ukázka toho, co to znamená, řekne-li se „najít-chytit-držet-nepustit“:) Krásný den přeje trio Los Knedlíkos, A.

3. 11. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den, děkuji, pozdrav jsem vyřídila, drbání probíhá kontinuálně… Orionek se rád svalí kdykoliv a jakkoliv. Mají se oba dobře a jsou spokojení, řekla bych. Postpubertální mlaďochovy výstřelky zatím ustaly, i Yas se zklidnila, ono je to jako s dětma, prostě potřebovala cítit, že je pořád Dáma č. 1…:-) Dokonce mám pocit, že je teď mazlivější (Yasmína). Rozhodně ukecanější jsou oba, přijdu domů, vyskáčou z polic v předsíni (nová móda, ono je to přejde, infarkt mi hrozil jen napoprvé), vylítnou na postel (kam si během dne zaparkovali všechny plyšáky, abych teda věděla, kde je čí místo) a vítají. Oba. Spočívá to v pobíhání z místa na místo (v rámci té postele) za hlasitého mňoukání:-) Když to nedávno udělali poprvé, vypadalo to jako secvičené vystoupení. To je takové štěstí, že Pony našla SVOJE lidi… děkuju za všechny zprávy, vždycky mě to znovu potěší. Přeji krásný den Vám i všem kočičkám a kočičákům z Kocourkova. Moc zdravím z Prahy:-) AB

31. 10. 2015 jsme dostali e-mail s fotografiemi z nového domova (viz fotoalbum).

3. 10. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, moc a moc děkuji za obě zprávy! Já mám takovou radost, že má Pony domov… ani nevíte, co jsem se pro ni nabrečela… moc mě to celé mrzelo, že nemůže být s námi a vůbec. Ten mail je úžasný a fotky taky. Z Ponožky je nádherná kočička… časem zapomene na všechno zlé, co ji kdy potkalo, a bude spokojená a šťastná. Moc Vám děkuji za podporu a trpělivost. Vážím si toho, co pro všechny ty čičiny děláte. Už jenom vymyslet všem těm nalezencům trefná jména musí být kumšt. Black comando zdárně prosperuje, občas je pri navratu domů nacapam na horní polici v předsíni (oba!!!), mají dny, kdy se nehnou jeden bez druheho na krok – a pak se servou, že lítají kusy chlupů… načež mi bok po boku do 10 minut zalehnou v nohách a chrapou (Yasmina nahlas)… Vypadá to ale, že Ori definitivně dospěl do fáze „vševědoucí-mladý-muž“ (čili 20 leté tele, co všude bylo dvakrát a od všeho má klíče)… naštěstí je pořád milounky z podstaty, ale v posledních dnech si s ním Yas užila, až mi jí bylo líto. Celá nešťastná si mi chodila lehnout na klín, protože jí nedal chvilku pokoj a byl jak z divokých vajec… Což Yas coby služebně starší micina dost těžce snáší. Ale už se uklidnili a jsou ok. Ta Pony mě fakt těší. Vyridte prosím pozdravy, a že jim držím pěsti… podle vseho to nebudou potřebovat, z mailu je cítit, že je slečna kockomil v tom nejlepším smyslu slova a že Ponozka má opravdu DOMOV. Veliké díky, že jste k tomu velkou měrou přispěla. Držte se. Mnoho pozdravů od Los Knedlikos, A.

12. 5. 2015 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova. Nová panička před časem adoptovala z měcholupského útulku kočičku Po.Nožku, ukázalo se ale, že Po.Nožka je solitér a ostatní kočky nesnese – proto skončila u nás a hledáme pro ni nový domov.
Dobrý večer, tohle nelze neposlat. Ostatně, nestalo se to poprvé;-))) Když má Ori pocit, že to s tou prací prehanim, přijde a lehne si mi na ruku, kterou držím myš. A je dopracováno;-))) Moc vzpomínám na Po.Nožku. Co to curani? Srovnalo se to aspoň trošku? Zdravím z Vinohrad. A. J.

15. 2. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz Orionovo fotoalbum).

27. 6. 2014 jsme na Facebooku našli odkaz na Orionovo video na YouTube.

11. 5. 2014 jsme na Facebooku našli další fotku (viz Orionovo fotoalbum).

9. 3. 2014 jsme na Facebooku našli vzkaz a odkaz na Orionovo album.

3. 2. 2014 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

28. 1. 2014 jsme na Facebooku našli vzkazy a fotografie z nového domova (viz fotoalbum).