Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pina (Kočinka)

PINA NAŠLA NOVÝ DOMOV 4. 4. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 4 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: ideálně byt, klidnější domácnost, jako jedináček, případně do společnosti nedominantní kočičky či kocourka
Charakteristika: Pina žila s bezdomovci v jednom squatu za Prahou. Z neutěšených podmínek ji dostala její nálezkyně, které Pinu bezdomovci předali s tím, že se o ni už nemohou starat. Pinu jsme přebrali v celkem uspokojivém zdravotním stavu, pomineme-li začervení, svrab v uších a blechy. Navíc bylo potřeba nechat Pinu vykastrovat. Ale to vše je už za námi, teď už mazlivá a pohodová Pina hledá nový domov. Je to moc hodná a vděčná kočička, která se hodí spíše do klidnější domácnosti, ideálně jako jedináček, i když společnost nedominantní kočky či kocourka jí vadit nebude.
Pina na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

9. 2. 2015
Pina pochází ze stejného zdroje jako Čiki a Hanýžka. Stejně jako ony žila s bezdomovci ve squatu za Prahou. Z neutěšených podmínek ji dostala její nálezkyně, které bezdomovci kočičku svěřili s tím, že už se o ni nemohou starat. Pina se zatím nachází u své nálezkyně, ještě čeká na kastraci. Jakmile bude po kastraci, může hledat nový domov. Zatím je to klidná, pohodová, mazlivá a přátelská kočička.

2. 3. 2015
Pina už je po kastraci, zasvrabená ouška už jsou čistá, a tak může hledat nový domov.

4. 4. 2015
Pina odjela do nového domova. Bydlet bude s prima rodinou v Praze v bytě jako kočičí jedináček. Se vší péčí, láskou a pozorností, kterou si určitě bude ráda užívat. Za prima domov pro Pinu velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

22. 12. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Vážená paní Cetlová, přejeme Vám, Vašim blízkým a všem Vašim kočičkám hezké vánoční svátky a hodně spokojenosti a hlavně zdraví v nadcházejícím novém roce! Naší Kočince (původně Pina) se daří velmi dobře. Je to pro nás nejúžasnější kočička na světě. Bohužel nyní aktuální foto nemám, ale v novém roce to napravím a pošlu. Paní Cetlová, ještě jednou moc děkujeme za naše kočičí zlatíčko. Mějte se moc hezky, Z. s rodinou

21. 12. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Vážená paní Cetlová, je tomu již 21 měsíců, co si nás Kočinka (Pina) „našla“. Je to náš největší miláček a je až k neuvěření, jak je mazlivá a hodňounká. Také máme podezření, že svou inteligencí nás o hodně převyšuje. Všechny členy rodiny má dokonale přečtené a s velkou pravděpodobností rozumí každému slovu. Velmi ráda zúčastňuje rodinných debatních kroužků a dosti často při nich mívá i své příspěvky. My jim však moc nerozumíme, a tak je Kočinka musí doplňovat i pantomimou. Teprve poté, my hrdí „homo sapiens“, alespoň zčásti pochopíme. Po zdravotní stránce je Kočík v pořádku, baští dobře, i když její poměrně větší vybíravost zůstala – uznává pouze jeden druh granulí a kousky dobrého syrového masa (kapsičky či konzervičky bez ohledu na druh a cenové relace si občas vezme, ale pouze jako nouzovku – max. půlku a oschlý zbytek končí druhý den ve veřejné kanalizaci). Paní Cetlová, přejeme Vám, Vaší rodině, všem spolupracovníkům a kočičkám pěkné Vánoce a hlavně hodně zdraví a spokojenosti v novém roce! L. Z. s rodinou

23. 12. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Vážená paní Cetlová, Kočinka je již skutečně s velkým „K“, postupem času jsme totiž zjistili, že toto jméno jí nejvíce sedí. Je tak milounká a hodňounká, prostě miláček Kočinka. Po zdravotní stránce je naprosto v pořádku. V příloze Vám posílám foto, kde je mj. vidět i náš „udělátor“ pro Kočinku. Vzhledem ke své minulosti Kočík nadmíru vyhledává teplíčko a naše radiátory jsou bohužel uzounké. S manželem jsme tedy zakoupili malý sušák na prádlo spolu s podsedákem (na židle) a Kočince jsme tak vyrobili pohodlný vyhřívaný pelíšek. Na fotečkách můžete vidět, jak si ho užívá. Paní Cetlová, celá naše rodina Vám, Vaší rodině i všem kočičkám přeje krásné svátky a hlavně hodně zdraví, spokojenosti a úspěchů v nadcházejícím novém roce! Nesmírně Vám děkujeme za Vaší starostlivost a péči o kočičky! Moc od nás prosím pozdravujte paní C., které rovněž přejeme hezké svátky a vše nejlepší do nového roku! Mějte se moc hezky a ještě jednou děkujeme, Z.

7. 7. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Vážená paní Cetlová, celá naše rodina je kočinkou nadšená. Manžel neustále opakuje, jak je dobře, že si nás čičík „našla“. I občasné návštěvy malých vnoučat snáší velmi dobře. Napoprvé se jich trochu bála (jsou ve věku 7 a 3,5), ale při jejich další návštěvě již moc dobře věděla, že jí neublíží, a byla úplně v klidu. Nejraději spí se mnou. A vůbec je to takový „ocásek“. Chodí se se mnou mýt i koupat. Někdy mám i strach, že spadne do vany. Při mytí zubů mi téměř pokaždé vleze i na umyvadlo. Také miluje pračku. Vydržela by u ní sedět a dívat se po celou dobu programu, jako malé dítě. S kočinkou jsme absolvovali několik návštěv u naší paní doktorky. Musely jí být vytrženy dva zoubky (jeden nalomený špičák a jedna stolička se špatným kořenem). Při tomto ošetření (vzhledem k narkóze) jí byl rovnou odstraněn i zubní kámen. Ouška jsou již o hodně lepší, nicméně je ještě doléčujeme. Vím, že to někdy trvá i řadu měsíců. Nechala jsem jí také udělat biochemii, jaterní testy, FIV a FELV. Vše v pořádku. Paní Cetlová, Vám i paní Cimlové ještě jednou moc děkuji za kočinku. Vyřiďte prosím paní Cimlové pozdravení od nás. S pozdravem, Z.

7. 4. 2015 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Vážená paní Cetlová, kočinka je naprosto úžasná. Její aklimatizace na novou domácnost probíhá nad očekávání výborně. Po příjezdu k nám nejprve velmi opatrně vylezla z přepravky, obešla si byt a po pouhé 1/4 hodince se natáhla v pokoji na koberci. Při jakékoliv pozornosti z naší strany přede a vrtí ocáskem jako pejsek. Zpočátku jsme si mysleli, že se jí něco nelíbí. V případě naší kočinky to však neplatí a opak je pravdou (není křížená s pejskem?). V podvečer si zcela suveréně došla i do bedýnky na kočkolit. První noc byla trochu horší – kočince se nelíbilo, že se dcera ve svém pokoji zavřela, a tak chodila žalovat. Druhá noc již byla o 50 % lepší. No a dneska, to jsme se již vyspali všichni včetně Piny. Z nabídkového menu (kromě vody a trochy kočičího mlíčka to jsou granulky, paštika, kapsička, vařené kuřecí a hovězí maso, syrová kotletka) upřednostňuje především granulky. Z kotletky si vzala pouze pár kousků. Voňavou paštiku odmítla a z obsahu kapsičky jí chutná pouze šťáva. Zkusila jsem tedy smíchat paštiku s kousky masíčka z kapsičky a vzniklou směs naředit trochou převařené vody. Poprvé jsem měla úspěch, podruhé už nikoliv. V této jediné oblasti (krmení) evidentně bude potřebovat více času. Paní Cetlová, pozdravujte prosím od nás i paní C., jsem jí vděčná, že se Pinušky ujala a poskytla jí svou péči. Včera odpoledne jsem kočinku vyfotila, jak se pucuje v křesle. Bohužel ale technika ovládá více mě, než já techniku. Fotečky Vám pošlu později. Velmi si cením Vašeho pozvání do útulku, rádi se zastavíme. S pozdravem, Z.