Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sabinka

SABINKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 1. 12. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1,5 roku
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s některým ze svých potomků
Charakteristika: Sabinka k nám dorazila jako nechtěná a vysoce březí kočička. Tři dny po příjezdu do depozita porodila čtyři koťátka. Porod ji hodně vyčerpal, navíc dostala zánět mléčné žlázy. I přesto se ale o koťátka vzorně starala, i když s krmením jsme jí museli pomoci. Nyní ale nastal čas, aby Sabinka i koťátka začaly hledat nové domovy. Bude to náročné, Sabinka není z těch kočiček, které své potomstvo odstaví a nechá je jít vlastní cestou. I když už není tak úzkostlivá a i když už nám nevyhrožuje, když s koťaty manipulujeme, přesto pouto mezi maminkou a koťaty zůstává velmi silné. Bylo by ideální, kdyby Sabinka mohla do nového domova odejít s některým ze svých potomků. Byl by to bonus pro všechny – pro kočičky i pro majitele. Ostatní kočky moc nemusí. Sabinka je jinak velmi klidná a přátelská kočička, která nejraději někde v leže pozoruje, co tropí její potomci. Ráda se přijde pomazlit, pochovat, lehává na klíně… Je ale vidět, že ji také láká volný výběh, takže domek se zahrádkou bude nutností…
Sabinka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

​1. 5. 2018
Dnes k nám dorazila kočička Sabinka, je březí a porod očekáváme každý den. Majitelka Sabinku a její dvě loňská koťata cca před dvěma měsíci „odložila“ ke své známé s tím, že známá se o kočičky postará, dokud si jejich majitelka nezařídí nové bydlení. Po pár týdnech se ale ukázalo, že Sabinka přijela už březí a že původní majitelka se už o kočičky postarat nechce. V rodině, kde byli „na hlídání“, ale všichni zůstat nemohou, a tak se na nás jejich „hlídací paní“ obrátila s prosbou o pomoc. Nakonec jsme vymysleli následující řešení – loňská koťata, dva kocourci, jsou bohužel plašší a lekaví, a tak budou vykastrováni a zůstanou tam, kde jsou – v domku se zahradou v jižních Čechách. A jejich znovu březí maminku vezmeme k nám a postaráme se o umístění pro ni i pro její koťátka. V době, kdy přijela k nám, už bohužel kastrace v úvahu nepřicházela. Za převoz děkujeme rodině, která od nás adoptovala kočičku Bíbu (Míca). Kočička tak dostala jméno Sabinka po jejich dcerce, původní rodině se jí prý říkalo prostě Kočka. Sabinka dorazila opravdu ve stavu, jak bylo avizováno – velmi hodná, vděčná, klidná a mazlivá kočička. A s obrovským břichem, porod očekáváme každým dnem.

5. 5. 2018
3. 5. 2018 odpoledne porodila Sabinka čtyři koťátka – druhý vrh koťátek u nás v Kocourkově (první byla Amy). Sabinka byla hodně vyčerpaná, bez naší pomoci by minimálně jedno koťátko už nežilo. Takhle zatím žijí všechna, dvě černá a dvě černobílá. To je bohužel všechno, co o nich víme, ze Sabinky se po porodu stala vzorná maminka a svoje koťátka poměrně agresivně hlídá, takže ji nechceme zbytečně rušit. Fotky koťátek tedy budou později.

13. 5. 2018
Tak Sabinka nám dost zkomplikovala situaci… Ve čtvrtek (10. 5.) se naprosto složila. Ještě přes den hezky baštila a poctivě kojila, ale večer už síly došly. Zalezla si do boudičky, koťat si nevšímala. Na kontakt reagovala bolestivým mňoukáním, byla apatická, měla horečku. Takže jsme hned jeli na veterinu, přičemž jsme očekávali cokoliv. Nakonec se jedná „jen“ o zánět mlečné žlázy. Sabinka dostala všechny možné léky, které dostat mohla, ale my jsme vyfasovali i kotěcí mléko s tím, že budeme muset koťátka přikrmovat, protože Sabinka by to nezvládla. V pátek a v sobotu jsme museli krmit často, po třech čtyřech hodinách. Sabinka se zotavovala, pomáhala s péčí o koťátka (hlavně masáž bříšek po nakrmení), ale bylo vidět, že je ráda, že jsou nakrmená. Včera (sobota) se už její stav zlepšil natolik, že zase začala kojit. Ale mléko brzy dojde a zřejmě jí čeká chirurgický zákrok – zánět je tak silný, že je možné, že se bez operace vyléčit možná nepodaří. Uvidíme. Krmíme, abychom Sabince ulevili, tak po čtyřech hodinách, zatím to stačí. Až dojde mléko, budeme muset častěji, ale každý den, kdy to stačí po čtyřech hodinách, je dobrý… Držte palce, ať to Sabinka vydrží co nejdéle.

26. 5. 2018
Sabinka děkuje za dárky, které získala v rámci Kočičího přání (1.–20. 5. 2018).

3. 6. 2018
Koťátkům je dnes přesně měsíc. Sabinka naštěstí vydržela kojit, ale bez příkrmů by to koťátkům bohuže nestačilo, takže jsme si odchov koťátek pořádně užili (ten, kdo umělým odchovem koťat někdy prošel, ví, že to znamená krmení několikrát denně, včetně noci, a když přitom člověk chodí do práce, je to opravdu dřina). Ale koťátka naštěstí prospívají, pomalu ochutnávají „dospěláckou“ stravu a my věříme, že budou prospívat i nadále. Dostala už i jména – seznamte se s Bumbácem, Krtečkem (pozor, jedná se o holčičku, jméno dostala nejdříve čistě kvůli rozlišení, když jsme ještě neznali pohlaví koťátek, ale kvůli krmení jsme si je potřeboval nějak označit:-), Špiónem a Žolíkem. Špión nám dal po porodu zabrat, byl zauzlovaný v pupeční šňůře, tudíž přidušený. Ostatní koťata už sála mléko, ale Špión byl mokrý a studený a Sabinka si ho nevšímala, zřejmě ho považovala za mrtvého. Ale my jsme přírodě trochu pomohli a Špióna jsme Sabince podstrkávali tak dlouho, až i jeho olízala a „namasírovala“ a Špión se postupně probral. Dnes už své sourozence dohnal.

9. 6. 2018
Sabince se daří dobře, stejně tak i koťátkům, a tak jsme jim zařídili vlastní profily:-)

12. 8. 2018
Sabinka hledá nový domov.

1. 12. 2018
Dnes je to na den přesně 7 měsíců, kdy u nás Sabinka porodila čtyři koťátka. A dnes také našla nový domov – mladí manželé z rodinného domku na okraji Prahy si Sabinku vyhlédli na jednom z inzertních serverů a pak už to šlo celkem rychle – zavolali, přijeli a po vyjevení vzájemných sympatií si Sabinku odvezli:-) Sabinka bude žít s hodným kocourkem Richardem a svou novou rodinou v rodinném domku, zatím jen doma, časem bude moci i na zahrádku. Za nový domov pro Sabinku velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

15. 2. 2022 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

17. 9. 2020 jsme na Messengeru našli další vzkaz a foto z nového domova.
Dobrý večer, posíláme fotečku Sabinky, která se několikrát denně přijde takhle mazlit. Jsem teď od půlky srpna doma a Sabinka je pořád u mě:-)

28. 10. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova s tímto textem:
Naše zlatíčko chytá poslední bronz:-)

9. 10. 2019 jsme na Facebooku našli další zprávu a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posíláme pozdravy od Sabinky při tom chmurném počasí pořád spinká jako miminko:-) Každý večer se naučila, ze si přijde pro pomazlení v posteli a pak spí s námi až do rána. A ráno v 7 už mě budí na kapsičku:-) Hrozně velký pokrok udělala berunka, je to paní domácí. Když na ni zapomenu, že je mimo ložnici, tak stojí za dveřmi, dokud jí nepustím:-) Ale už i my jsme se naučili, že se nám bez ní špatně usíná, tak si vždy, hned jak si lehnu, vzpomenu, že nám tam někdo chybí:-)

2. 3. 2019 jsme na Facebooku našli zprávu z nového domova.
Dobry den, u nás všechno v pořádku. Sabča se promenáduje všude a už se vůbec nebojí… se zahrádkou ještě čekáme, až bude počasí, aby jsme tam byli s ní a dohlídli na to, aby se nevydala někam, kam nemá:-) Každou noc mi chrní na polštáři. Už se nechá i česat, takže už netrpíme na dredíky. Plánujeme, že v brzké době zajedeme s tím zoubkem, aby to už bylo za ní:-) Víme, že to neměla lehké, tak ji pekne rozmazlujeme:-) Dokonce jsme si všimli, ze se pekne rozjedla, porad stoji u misky. Jak jim nedam vcas snidani, tak si sednou ke me a porad me pronásledují, dokud jim nenasypu.

21. 1. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

24. 12. 2018 jsme na Facebooku našli přání a fotografii z nového domova.
Krásné Vánoce a úspěšný rok 2019 přejí D. a pozdrav posílá Sabinka.

5. 12. 2018 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, všechno je v pořádku. Sabinka už všechno zkoumá, dneska už mi s Ríšou sundali vánoční výzdobu z okna:-) Hezky papá a ráda se s námi mazlí:-) Takže všechno v pohodě:-)