Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silver (Šedánek)

SILVER NAŠEL NOVÝ DOMOV 2. 1. 2014 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kocour
Narozen: cca květen 2013
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?:
Podmínky:
Silver na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

30. 11. 2013
Silvera nám nálezci předali v neděli 27. 10. 2013, podařilo se jim jej po dlouhé přípravě a řadě pokusů konečně odlapit. Pochází z lokality, odkud dorazili i Hříbeček, Jitřenka, Lištička, Kometa, Orion a Yeti. Koťata jídlo občas „ulovila“ u hodných lidí, ale jinak se potulovala po vsi, běhala po silnicích a před lidmi se schovávala v nepřehledném terénu… K nám Silver dorazil v ten nejméně vhodný den – v neděli ráno, když jsme ještě nevěděli, že za pár hodin bude u nás díky epidemii panleukopenie všechno vzhůru nohama… Silver putoval do příjmové karantény, a protože bylo zřejmé, že je hodně ostrý, raději rovnou do karanténní klece. To mu asi zachránilo život, nedostal se do kontaktu s virem… A zatím je v tomto ohledu v pořádku, i když připravený na očkování ještě není. Dobírá antibiotika. Je oddblešený a odčervený, antibiotika dobere během pár dnů a snad už to tedy do té vakcinace vydrží… zatím sedí stále chudák v kleci, mezi ostatní zatím ještě nemůže. Nás se bojí, o kontakt nestojí. Je smutný a stýská se mu po časech svobody. Když se ke kleci přiblížíme, okamžitě startuje, a pokud může, sekne. Není zlý, ale moc se bojí a je našvaný. Neví, že přežil právě díky kleci, protože kdyby onemocněl panleukopenií, byl by nepřežil – s jeho obrannými instinkty nepřicházelo ošetřování v úvahu… Jinak se jedná o krásného kocourka. Jakmile dobere antibiotika, budeme profil aktualizovat.

2. 1. 2014
Doočkovaný a zdravý Silver odjel do nového domova. K lidem stále dost rezervovaný, ale ke kočkám naopak velmi přátelský. Bude bydlet v rodinném domku s výběhem na zahradu ve společnosti podobně starého kocourka, který nedávno o svého společníka přišel. Snad z nich budou brzy kamarádi. Za Silverovu adopci děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

28. 11. 2019 jsme dostali mms z nového domova (viz fotoalbum).

21. 12. 2016 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Krásné vánoce, hodně zdraví a ať se vám i kočičkám vede. Šedánka pořád zblízka nelze vyfotit, je plachý, ale někdy se dá pohladit. Ostatní kočky má rád a večer chodí mezi nás. Je krásnej a velkej. Máme nové kotě, dcera ho našla, tak jich máme 13 – asi jsme blázni. Mějte se a zdravíme – V.

14. 12. 2015 jsme dostali mms z nového domova:
Dobrý den, paní Cetlová, přejeme krásné vánoce a hodně štěstí vám i kočičkám. Šedánek se nechá hladit, ale chovat ne. Už chodí i lehat na linku, odhadem má k 5 kg. Měla jste pravdu, je částečně briťák. Holky se mají dobře. Perlinka spí s mladýma a Rozička má u okna pelíšek. Ještě jednou zdravím a zase písnu, V.

25. 8. 2014 jsme dostali krátký e-mail a několik fotografií z nového domova.
Dobrý den, kočičáci posílají pozdravy z Kolína. Máme se dobře. A všechny mooooocccccc zdravímeeeeeeeeeeeeeee:-D

18. 5. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, konečně se mi povedlo Šedánka vyfotit. Bojí se i cvakání foťáku:-( Poslala jsem Vám i kočičí kámoše Šedánka:-) Moc zdravíme, L.

6. 2. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova kočičky Perličky a Rozárky (Rézinky). Je tam zmínka i o Silverovi, protože toho adoptovali rodiče nových majitelů.
Dobrý den, v rychlosti posíláme aspoň pár fotek našich kočičích miláčků:-):-):-) Neskuteční mazlíčci, zlatíčka. Zdravíme, L.
PS: Silver už je doma, pomaličku si zvyká, o jídlo se hned hlásí jako první:-D:-D

6. 1. 2014 jsme dostali e-mail z nového domova kočičky Perličky a Rozárky (Rézinky). Je tam zmínka i o Silverovi, protože toho adoptovali rodiče nových majitelů.
Dobrý den, Rozárka je naprosto v pohodě, holky si od včera spolu hrají atd. Rozárka je obrovský mazel, za vše je vděčná. Byli jsme se podívat na Silvera, ale zatím se nám ho nepodařilo vyfotit. Jakmile přijdeme, hned se schová. Bydlí pod skříní. Jinak baští a záchodí bez problémů. Naši mu tam pouštějí Macka, snad se brzy zkamarádí a Silver si zvykne!!!! Bude to chtít trpělivost. Moc zdravíme a pěkný den.