Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Štrůdl (Judo)

ŠTRŮDL OPUSTIL TENTO SVĚT 13. 5. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: cca první polovina září 2014
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: ideálně domek s bezpečným výběhem, ale zvládne i byt, ke kočičímu kamarádovi nebo kamarádce přiměřeného věku a temperamentu, možno k dětem
Charakteristika: Štrůdla a jeho sourozence nám jako cca šestitýdenní koťátka někdo hodil v krabici přes plot. Všichni prckové byli zablešení, začervení, zanícené oči, a tak putovali do karantény. A samozřejmě všichni hladoví, i když vysloveně podvyživeně nevypadali. Prvotní šok z nového prostředí rychle překonali a vypadalo to, že všechno půjde hladce, ale cca tři týdny po přijetí přepadla všechna čtyři koťátka viróza, jejíhož původce se nepodařilo zjistit. Situace byla dramatická, ale všichni sourozenci přežili a dnes už si na to, jak bojovali o život, ani nevzpomenou:-) Štrůdl je ze všech sourozenců nejmenší a nejkřehčí. Ale stejně jako všichni ostatní sourozenci je to mazel k neutahání, hodný a přátelský. Pro Štrůdla hledáme domov, kde bude právoplatným členem rodiny, ideálně do party k další kočičce nebo kocourkovi přiměřeného věku a temperamentu. Může i do rodiny s dětmi. Ideálně domek s možností výběhu ven – bude zdatný lovec.
Štrůdl na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

22. 10. 2014
Loupáčka, Preclíka, Štrůdla a Žemličku nám někdo hodil večer za tmy přes plot. V krabici od kuchyňského spotřebiče, přelepené páskou, byli nacpaní čtyři drobečkové, vyděšení, vystrašení… Uvnitř krabice ještě hadr a látková myška (co si asi „dárce“ myslel, že tak malá vystrašená koťata budou s myší dělat…) Na krabici bylo lihovým fixem napsáno „Našli jsme je u popelnic“. Vnitřek krabice nás moc nepřekvapil, loni zhruba touto dobou u nás někdo stejným způsobem zanechal Pepinku a Rézinku (Rozárku), to ale aspoň krabici spustil přes plot na provaze, aby to s koťaty tolik nepraštilo o zem… Letos byla krabice přes plot prostě přehozena. Prckové putovali okamžitě do karantény, všichni samozřejmě zablešení, hned večer jsem je všechny napudrovali, mrtvé blechy z nich odpadávají po desítkách, bude to chtít ještě několikrát zopakovat. Oči zanícené, ale nijak dramaticky, to určitě poléčit půjde. Bříška nadmutá, hladem nebo parazity, těžko říct. Na večeři se vrhli všichni jak diví, ale vysloveně podvyživení nevypadají. Začali jsme už postupně pomaličku odčervovat, zatím jsou prťata v karanténě, uvidíme, jak se bude jejich zdravotní stav vyvíjet. Poznámka pro rýpaly: Štrůdl se správně česky píše štrúdl, ale nějak nám ta čárka ke Štrůdlovi nepasovala, a tak jsme zvolili kulaté znaménko… On je Štrůdl také takový kulatý:-)

20. 11. 2014
Štrůdl, stejně jako jeho sourozenci, bojoval s těžkou virózou – ale už má vyhráno:-) Všechny čtyři sourozence začátkem listopadu přepadla viróza, jejíž průběh byl velmi napínavý. Všechna koťátka měla vysoké teploty, nejedla, neudržela se na nohou… První onemocněl Preclík, pak následovala ostatní koťata – Štrůdl, Loupáček a jako poslední Žemlička. V tom nejhorším stavu jsme jezdili na veterinu na injekce, později už zvládli tabletky, řadu dnů jsme museli ručně krmit výživné konzervičky a pasty… Prckové dostali opravdu zabrat. Ale zvládli to všichni. O co se přesně jednalo, těžko říct, první podezření padla na FIP, ale o tu se naštěstí nejednalo. A tak Štrůdl už může do nového domova.

2. 12. 2014
Štrůdl hledá nový domov.

25. 12. 2014
Štrůdl děkuje za dárek (pamlsky Brit Care Cat Let’s Bite Chicken Bites) v rámci vánočního Kočičího přání 2014.

17. 1. 2015
Štrůdl našel nový domov. Mladí lidé z Prahy se poohlíželi po vhodném parťákovi pro jejich kocourka Zorra a Štrůdl byl jejich jasná volba. A jak se ukázalo po příjezdu do nového domova, spokojeni budou, zdá se, všichni. Ze Zorra a Štrůdla se okamžitě stali kamarádi, během pár minut už se honili a lumpačili, jako kdyby se znali odmala. Tak držme palce, ať se to i nadále vyvíjí tak příznivě. Za Štrůdlovu adopci děkujeme! 

13. 5. 2015
Judo, alias Štrůdl, prohrál v novém domově svůj boj o život:-( Trvalo nám, než jsme jeho profil aktualizovali, ale potřebovali jsme nabrat síly – dva dny před Judem odešla v novém domově na věčnost Majka (Čiki)… Už od března jsme byli s Judovou novou majitelkou v intenzivním kontaktu – Judo dostal vysoké horečky, byl apatický, unavený, rychle ubýval na váze a veterinář zjistil vodu na plicích. Po intenzivní léčbě se ale jeho stav stabilizoval, Judo ožil, přibíral na původní váhu, dobře baštil, hrál si… měli jsme radost a doufali jsme, že se všechno dává do pořádku, ale za pár týdnů se Judův stav opět zhoršil a přes veškeré snahy veterináře se Judův organismus nepodařilo nastartovat. Ve stavu počínajícího metabolického rozvratu, kdy byl Judo už žlutý, měl kalné oči a dusil se, se nová majitelka rozhodla pro eutanazii. Juda jsme v této poslední fázi viděli, a tak víme, že vypadal špatně a naděje na zlepšení byla nulová. Nové majitelce Juda děkujeme, že se o Juda vzorně postarala až do konce.
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

22. 2. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, posíláme další Štrůdlovy novinky. Má se dobře, roste jako z vody, už je skoro velký jako Zorro, není divu, když jí za dva. Sice ještě nezvládne vyskočit tak vysoko jako Zorro a některá místa sleduje ze země a protestuje, třeba když se Zorro prochází po knihovně, ale dokáže to ošálit. Do umyvadla třeba nedoskočí, ale našel si způsob, jak se do něj vyškrabat, fotku posílám v příloze. Posíláme tedy moc pozdravů a brzy se zas ozveme! G. K.

31. 1. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, posílám nové zprávy o Štrůdlíkovi. Přeoočkování zvládnul hrdinně, byl druhý den trochu skleslý, ale večer se mu už zas vrátila jeho pověstná chuť k jídlu:-) Se Zorrem si stále lépe rozumí, neustále se kočkují (nejraději v noci) nebo spinkají spolu v klubíčku. Zorro je mu ve všem velkým vzorem, Štrůdl je mu neustále v patách, opičí se po něm. Co se týče jídla – co Zorro nezvládne sníst na posezení, Štrůdlík po něm dojede, aby nezůstaly zbytky:-)) Oba dva se předhánějí v tom, kdo bude větší mazel a naštěstí na sebe ani jeden nežárlí. Máme se všichni zkrátka moc dobře:-) V příloze posílám další fotky a brzy zas pošleme nové zprávy. Mějte se hezky, G. K.

19. 1. 2015 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, Štrůdlík si u nás zvyknul téměř okamžitě, odpoledne ještě spinkal pod postelí, ale večer už si zabral strategická místa v teploučku:-) Průběžně prozkoumává celý byt a do toho provokuje Zorra jak může, dnes v noci snad ani nespali. Zatím to vypadá moc dobře a mám radost, že se kluci skamarádili, a že se u nás Štrůdlíkovi líbí. V příloze posílám pár fotek ze včerejška, brzy pošlu další. Přeji hezký den! G. K.