Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Lucinka

LUCINKA OPUSTILA TENTO SVĚT 19. 8. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 13 let
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, neslyší, špatně vidí
Lucinka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

15. 2. 2016
Lucinka je náš dnešní přírůstek. Od kotěcího věku žila se svým bráškou na vesnici v domku se zahrádkou. Tam prožila deset let, cca ve dvou letech porodila koťátka, ale pak už prý nikdy koťata neměla, ačkoliv nebyla kastrovaná. Před dvěma lety se majitelé Lucinky přestěhovali do bytu, a při té příležitosti jim veterinář doporučil, aby nechali kočičku kastrovat. Jenže kastrace nepomohla a Lucinka si v bytě nezvykla. Byla tam nešťastná, trápila se… ve dne, kdy byla doma sama, škrábala dveře a nábytek, v noci hlasitě naříkala, takže si sousedi stěžovali a rodině prý hrozila výpověď z bytu… A tak Lucinka ve svých dvanácti letech skončila u nás. K lidem je Lucinka přátelská, mazlivá, bez problémů zvládne i malé dítě. Je zdravá, nikdy nestonala. Prostě jen nesnese být zavřená v bytě. Proto jsme se rozhodli, že se pro ni pokusíme najít nový domov, takový, kde bude moci být se svými lidmi, ale zároveň bude kdykoliv moci vyběhnout ven, na zahrádku… Zatím je Lucinka v léčení, protože je ve stresu – necháme ji, aby se trochu uklidnila.

19. 2. 2016
Lucinka si u nás zvykla nadmíru dobře. Je naprosto čistotná, což se ale dalo čekat. Je moc milá, velmi kontaktní, mazlivá, nechá se i chovat – vrní blahem a pořád se nemůže nabažit mazlení… Sní všechno, co dostane, včetně granulek. Nic neničí, nedevastuje – pokud jsme u ní, chce se mazlit, když je v pokojíčku sama, sedí na okně a zírá ven nebo si zaleze do boudičky a čeká, až zase přijdeme… Co se zdraví týče, vše vypadá OK, snad jen že jí slzí levé oko a občas se ukáže třetí víčko a při jídle tak trochu zvláštně chroptí. Zatím jsme poprvé odčervili, ukázalo se, že byla hodně začervená, takže musíme odčervení ještě opakovat a uvidíme, co to udělá s tím třetím víčkem a chrčením, mohlo by to souviset.

8. 3. 2016
Lucinka hledá nový domov. Bohužel po kontrole u pana veterináře se ukázalo, že je hluchá, podezření se tedy potvrdilo. Navíc špatně vidí… Nový domov pro Lucinku tedy asi bude oříšek. Při jídle stále zvláštně chrochtá, hvízdá v ní vzduch – to by snad mohly způsobovat polypy v nosohltanu, které mohly způsobit i hluchotu. Teď ale nemá smysl s tím nic dělat, jindy než při jídle se chrčení a hvízdání neprojevuje. Pokud se tyto projevy nebudou zhoršovat, bylo doporučeno nechat to tak, jak to je. Aby toho nebylo málo, Lucinka má na břiše patrnou kýlu, evidentně po kastraci… Nic, co by ohrožovalo život, bohužel handicapy to jsou, což bude dost limitovat hledání nového domova. Ale aspoň nějaké dobré zprávy – na Lucince nejsou handicapy na první pohled patrné, je to bojovník a naučila se s nimi žít.

7. 5. 2016
Lucinka děkuje za dárek, který získala v májové akci Kočičího přání (1.–15. 5. 2016).

23. 5. 2016
Lucinka je stále u nás… Dodatečně jsme se dozvěděli, že Lucinka pochází z domácnosti jedné z dcer paní, od níž jsme v březnu 2015 přijali Izáka, Lauru, Micinku (Slečnu Trixie) a Pepinku. O životních podmínkách, které v této rodině kočky mají, si neděláme iluze, takže usuzujeme, že fakt, že si Lucinka nezvykla v bytě, nebude jediným důvodem, proč Lucinka skončila u nás – těch důvodů bude jistě více. Lucinka se u nás hodně zklidnila, což asi také bude souviset s životními podmínkami v původním bydlišti. Z čehož usuzujeme, že případné umístění v bytě nebude problémem, pokud bude mít Lucinka dostatek lásky a možnost sledovat z okna okolí a vyhřívat se na sluníčku… Lucinka se také před několika týdny přemístila mezi ostatní kočky, a zvládla to bez problémů. Kvůli svému handicapu (hůř vidí a slyší) je lekavá, nemá ráda nečekané akce a prudké pohyby. Ostatní kočky to ale pochopily a nechávají jí větší osobní prostor. Nicméně Lucinka kočky sice snese, ale stejně preferuje člověka, je to ohromný mazlík. Chodí se mazlit nejen s námi, ale i s návštěvami… Doufáme, že se najde soucitný páníček nebo panička, kteří Lucince poskytnou nový domov.

29. 7. 2016
Lucinka našla nový domov spolu s Krasavou a Šibalkou. Před pár dny přijela k nám do azylu rodina z obce nedaleko od nás vybrat si kočičku či dvě do rodinného domku, kam se nedávno přistěhovali. Takže jsme provedli kompletní přehlídku našeho družstva – a z konkurzu vyšla jako první vítězně Lucinka. Ti, kteří ji u nás viděli, jistě chápou – Lucinka jako první vítá návštěvy, mazlení nemá nikdy dost a je vděčná za každý pár rukou navíc… Zájemce neodradil ani vyšší věk, ani pár zdravotních handicapů – se staršími kočičkami mají zkušenosti. Konkurz ale pokračoval dál – mladý pán si už dlouho přál černou kočičku, kterou kdysi míval… A mamince se zase líbí mourečky… takže nakonec jsme měli vítězné kandidátky tři – kromě Lucinky zabojovaly ještě Krasava a Šibalka. Pár dní pak trvalo, než se v novém domově vše přichystalo, ale dnes nastal čas převozu. První zprávy jsou dobré, trochu stresu se samozřejmě očekávalo, ale kočičky se pomalu aklimatizují. Budou se muset „poprat“ s rozlehlým stavením a dvěma fenkami, ale to zvládnou. Za odměnu pak budou časem moci i na velkou zahradu. Za skvělý domov pro Krasavu, Lucinku a Šibalku velmi děkujeme!

1. 8. 2016
Šibalka se spolu s Krasavou z nového domova bohužel vrátila. Zatímco Lucinka si v novém domově velmi rychle zvykla a rodinu vzala za svou, se Šibalkou a Krasavou to nevypadalo dobře. Šibalka měla problém se dvěma domácími fenkami, napadla je. Když se je rodina pokusila oddělit, Šibalka pokousala i část rodiny… Takhle to vypadalo, když Šibalka dorazila k nám do depozita, ale u nás už se uklidnila. No, bohužel v novém domově zpanikařila. A Krasava reagovala na změnu totální apatii… ležela jako kus hadru, nejedla… Takže jsme se s novými majiteli dohodli, že se Krasava a Šibalka vrátí k nám a v novém domově zůstane jen Lucinka. I za ni jsme ale pochopitelně rádi

18. 3. 2017
Z nového domova se nakonec vrátila i Lucinka. Majitel si pořídil koťata a Lucinka se k nim nechovala podle jeho představ – nechtěla s koťaty spát v jednom pelíšku, nechtěla používat stejné WC… a tak se majitel rozhodl Lucinku vrátit. Toto umístění se prostě nepovedlo. Naštěstí je ale Lucinka v pořádku, v dobré kondici, k žádné psychické, ani fyzické úhoně nedošla. Musela do karantény, přece jen chodila ven, ale vypadá zdravě a bude moci brzy hledat nový domov

14. 5. 2017
Lucinka si u nás zvykla. Ano, domov to není, je tu trochu moc koček a chybí výběh na zahradu, ale Lucinka to snáší s noblesou a bere vše tak, jak to přijde. Bohužel se jí zhoršuje zrak, což je v kombinaci s částečnou hluchotou velký handicap – o to víc je Lucinka lekavá a přítomnost dalších koček ji hodně stresuje. Když je sama, je v pohodě, takže jsme pro ni vyčlenili samostatnou místnost. A aby toho nebylo málo, zjistili jsme začátkem května, že Lucinka má problémy s jídlem. Při jídle naříkala, na jídlo syčela. Takže jsme samozřejmě navštívili veterinu s tím, že se snad jedná jen o zkažený zub či něco podobného. Bohužel nikoliv – na horní levé čelisti až vzadu u pantu veterinář nalezl kráter plný nekrotické tkáně, krve a hnisu. Musela tam mít veliký absces, který v poslední době prasknul. Proč se ale vytvořil, to netušíme. Dva dny si Lucinka pobyla na veterině na kapačkách, protože tlamička po čištění velmi bolela a bylo třeba podávat léky i výživu kanylou. Od pondělí 8. 5. ji už ale máme zase zpátky doma. Uzdravuje se úžasně. Baští zas jak dřív a nevypadá, že by ji cokoliv trápilo. Tak budeme doufat, že se vše odhojí a bude zase klid

4. 7. 2017
Lucince osud nepřeje… Problémy s útvarem v tlamičce se po sedmi týdnech po prvním ošetření vrátily. Průběh byl stejný – tlamička bolela, Lucinka přestala jíst… takže jsme opět jeli na veterinu. Pan doktor „kráter“ opět vyčistil, nasadil antibiotika, Lucinka dostala infúze a léky proti bolesti… tentokrát jsme ale nechali udělat i biopsii. Výsledek je nejhorší možný – to, co vypadlo jako absces, je ve skutečnosti zhoubný nádor:-( Tím pádem Lucinku vyřazujeme z nabídky, dožije u nás. Nevíme, jak dlouhý život jí ještě bude dopřán, prognóza není nic moc. Ale bude mít veškerý komfort, léky proti bolesti, dobroty…

19. 8. 2017
Dnes došlo k tomu, co jsme očekávali… Lucinka nás opustila. Posledních pár dnů byla celkově unavenější, tlamička ji více bolela… Síly k boji se zákeřnou diagnózou prostě došly, ale do poslední chvíle byla vděčná za každé pohlazení, pomazlení… Odešla v pokoji, v lidském náručí. R.I.P.

 
Z NOVÉHO DOMOVA I (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

Zprávy z nového domova si nový majitel nepřeje publikovat. V Kocourkově je máme k dispozici, nejsou však veřejné. Děkujeme za pochopení.