Jdi na obsah Jdi na menu
 


? Flora

FLORA NAŠLA NOVÝ DOMOV 29. 3. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 2–3 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?:
Podmínky: 

Flóra na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

24. 3. 2015
Flora a Fortuna pocházejí ze stejného „zdroje“ jako Pralinka, Prskavka a Tonička, které jsme přijali loni a které už našly nové domovy. Také Flory a Fortuny se někdo zbavil tak, že je zanechal v areálu ústavu pro zdravotně a mentálně postižené lidi. Není to první „dáreček“ tohoto typu, a bohužel jistě ne ani poslední – zaměstnanci tímto způsobem získali již 14 kočiček…:-( Budiž řečeno, že se o ně postarali, nechali vykastrovat a krmí je, ale přece jen, čeho je moc, toho je příliš, takže pro část kočičích obyvatel se pokusíme postupně najít nový domov. Floru a Fortunu jsme tedy přijali 20. 3. 2015. Obě kočičky jsou kastrované a vypadají schopně a životaschopně. Odčervili jsme je a aplikovali spot-on přípravek proti ušnímu svrabu. Obě kočičky se zatím schovávají a o kontakt s lidmi nestojí – není divu, nebyly zvyklé na uzavřený prostor, v ústavu byly zvyklé se volně pohybovat po areálu.

29. 3. 2015
Flora a Fortuna u nás nepobyly dlouho. Ujala se jich kočkomilná rodina z obce nedaleko Čáslavi. Tam se zatím zabydlují – zatím bydlí v dřevníku, až se aklimatizují, budou mít k dispozici velkou zahradu. To je pro obě výborné řešení, byly zvyklé se volně pohybovat po areálu ústavu, ze kterého pocházejí, pobyt u nás v depozitu, v uzavřeném prostoru, je velmi stresoval. Doufáme, že si rychle zvyknou a budou si užívat svobody jako doposud. Za adopci Flory a Fortuny děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

21. 3. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak včera viděl Florku manžel, pracoval na zahrádce a viděl ji, jak vyběhla z dřevníku, tak třeba je to na dobré cestě?? Říkal že to byla určitě ona, je stejně žíhaná jako Týnka, akorát tak poloviční. Oba jsme ji viděli, jak mizí do složeného dřeva v blízkosti dřevníku, tak jsem si na vás vzpomněla, jestli se tam náhodou neskrývá celou dobu???? Má připravené granulky, tak třeba časem i venku okoukne, že Týnku hladíme a přestane se bát?? Uvidíme… Tak snad další dobrá zpráva?? Nevypadá nemocně, spíš jen vystrašeně. Asi jako Týnka ze začátku. Vyvalené oči a pořád ve střehu. Ale když jsem ji minule pozorovala z okna, tak si to tady po dvorku prohlížela a očichávala. Myslím, že ji Týnka vyhánět nebude. Od loňského léta se tady pohybuje ještě jeden malý černý kocourek, a s tím je v pohodě, chodí kolem sebe normálně… Týnka ví, že když chce, zaběhne si schrupnout na topení domů, a když se náhodou večer někde zapomene a nepřijde, tak spí u ovcí na seně, a když jdu ráno krmit, tak pak letí domů se mnou – na jídlo a na topení:o) Manžel mi říká, že jsou Týnka s Astou jsou jako moji bodyguardio) Když bude něco nového, tak se zase ozvu. Pěkný den! Mějte se hezky, Petra U.

10. 3. 2016 jsme měli telefonát z nového domova – našla se Flora! Resp. se nenašla, nechala se vidět… Terén na místě je velmi nepřehledný, na zahradě je řada technických objektů (kůlny, dřevníky, seníky…), kde se může kočka snadno ukrývat, takže je dost dobře možné, že celou dobu žila v místě, jen se nenechala spatřit… Je to s velkou pravděpodobností ona, zbarvení odpovídá… Je o řád útlejší než Týnka, ale vypadala dobře. Panička se pokusí udržet a nalákat ji pomocí jídla, ale těžko říci, zda bude úspěšná, Flora je plachá. Každopádně pro ni bude připraveno zázemí. Máme radost, že je Flora naživu… Zároveň jsme obdrželi e-mail o tom, jak se daří Týnce (Fortuně), e-mail a fotografie jsou k dispozici na Týnčině profilu.

13. 5. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, myslela jsem na vás už pár dní, že se ozvu, abych vás informovala. Měli jsme počítač v opravě, tak píšu až teď. Týnka je super, zvykla si krásně, dokonce už kamarádí s naší Astou. Leží vedle sebe tak na dva metry a obě se vyvalují v trávě. Nejradši má masíčko, koupila jsem jí i granule, ale maso vítězí! Ještě má trochu problém s naším Tomáškem (tím menším), vždycky, když se k ní blíží a pokřikuje, tak Týnka prchá – zatím, věřím, že si taky zvykne. Kolikrát utíká až na zahradu, malej za ní, a pak běží zase spolu zpátky – je sranda je pozorovat. Týnka to pak vyřeší tím, že někam vyskočí do výšky a nebo si zaleze do dřevníku, a když je venku klidnějc, tak zase přijde. Chodí za námi už sama, jen se objevíme venku. Rozvaluje se a chce drbat na bříšku, měla byste z ní asi radost, jak si zvykla. Flora bohužel není nikde v blízkosti a asi už ani u sousedů – nevím, dlouho ji neviděli. Mějte se hezky, zkusím ji někdy vyfotit a poslat vám fotku. P. U.

7. 4. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, o Floře zprávy zatím nemám, včera byli u souseda kluci na pomlázce a prý ji zatím neviděl… Týnka už je kočka venkovní, při jednom seznamovacím pokusu už se rozběhla do zahrady, ale zůstává u nás. Dneska jsme byli odpoledne všichni venku, sedí poblíž a pozoruje cvrkot:o) Když jsem kluky odvedla domů, tak za mnou přišla a nechala se hladit a mazlila se. Pak odkráčela na masíčko:o) Tak snad u nás už zůstane a postupně se okouká i s dětma. Mějte se hezky, P. U.

5. 4. 2015 jsme dostali e-mailem další zprávy – co se Flory týče, neveselé.
Dobrý den, o Floře zatím bohužel žádné informace nemám, od té doby ji tam neviděl. Tak až ho uvidím, tak ho zase vyzpovídám – už jsem se ptala 2 x. Myslím, že když ho slyší, tak že může být někde přikrčená nebo schovaná… Jestli je to ona, tak věřím, že až pustím Týnku „do terénu“, tak se snad najdou samy a ona ji třeba k nám přivede… Týnka dobrý, dneska jsem u ní byla už 3 x, je to teda mazel, nechce mě nechat ani odejít. Zkusila jsem dnes poprvé otevřít dveře a sama jsem zůstala uvnitř a mluvila na ni, opatrně vyšla ven, okukovala a pak šla zase zpátky za mnou se mazlit. Budu to takhle zkoušet postupně, příští týden má snad být hezky, tak bych jí pomaloučku ukázala díru po cihlách a budu s ní venku, a pak ji zase dovedu dovnitř. Vypadá to, že získala pocit bezpečí v kůlně:) Mějte se hezky, P. U.

3. 4. 2015 jsme dostali zprávu, že soused nových majitelů Flory a Fortuny viděl na své půdě černou kočku (ve tmě), která se vylekala a utekla směrem k jejich zahradě… tuto kočku tam nikdy před tím neviděl, a tak jdeme i po této stopě…

31. 3. 2015 jsme dostali smutné zprávy. Flora se přes veškerá opatření ztratila. Než jsme kočičky zanechali na místě, dřevník, kde kočičky mají strávit aklimatizaci, jsme osobně prohlédli a neshledali žádný nedostatek. Bohužel, zřejmě tam musel nějaký být, protože Flora je nezvěstná:-( Noví majitelé celý dřevník obrátili vzhůru nohama s tím, že snad Floru najdou, ale nebyla tam, takže se skutečně musela dostat ven… Po Floře bylo samozřejmě vyhlášeno pátrání, uvidíme, zda přinese nějaký výsledek. Bohužel, oproti Fortuně je Flora plašší, pobyt v našem azylu ji víc stresoval než Fortunu, takže najít Floru bude těžké… snad se v okolí objeví aspoň nějaké nepřímé důkazy o tom, že tam stále je (mizející krmení atd.).

30. 3. 2015 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak novinka je, že Fortuna už mi vlezla i na klín, tak snad jsme na dobré cestě? Chodím tam každé dvě hoďky, už si seskočí a přijde sama, chvilku okolo obchází a pak se začne lísat… Ale zdá se mi, že slyší na to vaše jméno Týnka, tak uvidíme, třeba jí ho necháme. Vzala jsem tam i malého (1,5 roku), a to byla kapku nervozní, bylo to vidět, ale pohladit se o něj nechala. Ale s dětma asi radši ještě počkám, aby si nejdřív zvykla na mne a na prostředí, pak děti, a nakonec pejsek… Flora asi někam zalezla, neviděla jsem ji, a v krabici není, tak večer napíšu. Když odcházím, dávám ji radši nahoru k pelíšku a jen otevřu, tak jí svítí oči, asi by vážně chtěla ven – ale musí si počkat:o) Mějte se hezky, já večer nebo zítra napíšu co je nového. P. U.