Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hedvika (Císařka 4)

HEDVIKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 12. 5. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaný/a?: ano, 9. 12. 2015
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, do kočičí party i jako jedináček
Charakteristika: Hedvika pochází ze skupiny kočiček žijících s psychicky nemocnou bezdomovkyní ve staré ubytovně na Praze 5 na Císařce. Ubytovna se však má bourat, bezdomovkyně i její kočky musí pryč. A bezdomovkyně bude mít dost starostí sama se sebou, natož s kočkami. A tak skupina jedenácti kočiček skončila u nás. Hedvika je jednou z nich – je to moc mazlivá a kontaktní kočička, ale potřebuje čas – zkušenosti jí velí schovávat se, ale když si zvykne, je z ní milá a vřelá kočička. Je nedominantní, hodí se tedy i do rodiny, kde už nějaká kočička bydlí. Radost by jí v novém domově udělal výběh na zahrádku – je to typ kočičky, která se zabydlí a bude své rodině věrná, mimo svůj „revír“ vycházet nebude. Není to tulák ani dobrodruh, má ráda svůj klid a pohodu. To jistě přinese i do nového domova, jen jí musí dát nový majitel trochu času…
Hedvika na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

31. 10. 2015
29. 10. 2015 jsme přijali další várku kočiček od psychicky nemocné bezdomovkyně ze staré ubytovny v Praze 5 na Císařce. První byli Lógr a jeho sestra Cikorka, pak následovala Jarmilka se dvěma synky a kočička s pracovním jménem Císařka 1. Ve čtvrtek 29. 10. 2015 dorazil další čtyři „kousky“, opět zatím nemáme jména, proto uvádíme pouze pracovní. Bezdomovkyně i její kočičky musely do dnešního dne ubytovnu opustit. Kam nemocná žena šla, to nevíme, kočky si s sebou samozřejmě vzít nemohla, její život je dost komplikovaný i bez nich… Majitele ubytovny osud kočiček nezajímá, jedna z variant byla vypustit kočky do blízkého lesíka, ať si poradí samy… To ovšem není dost dobře možné, protože kočičky jsou zvyklé na plnou misku (byť nekvalitní stravy) a střechu nad hlavou… A tak se s tím musíme poprat my. Kočky nejsou v dobrém zdravotním stavu, byť se o ně bezdomovkyně v rámci svých možností starala, krmila je, zajistila jim přístřeší… ale záležitosti jako kastrace, odčervení či očkování byly zjevně nad její finanční a zřejmě i duševní schopnosti. Přijaté kočičky mají herpesvirus, vnější i vnitřní parazity, pochopitelně nejsou kastrované. To všechno čeká na nás.

16. 11. 2015
Kočička dostala jméno Hedvika.

5. 12. 2015
Hedvika je stále v léčení, ve skupině koček z Císařky byly potvrzeny chlamydie, takže je musíme přeléčit pro jistotu všechny. A ještě ji čeká kastrace. Hedvika je asi sestra Jarka a Michálka, jsou si všichni velmi podobní, vzhledem i povahou. Jen Hedvice trvalo trochu déle, než se u nás zorientovala, první dny trávila schovaná. Pak ale jednoho dne vylezla a od té doby je všude první. Stejně jako ostatní kočky z Císařky, i ona je zpočátku opatrná, ale jakmile si zvykne, je to mazel.

25. 12. 2015
Hedvika děkuje za dárek z vánočního Kočičího přání, které se konalo 15. 12. 2015–6. 1. 2016.

4. 4. 2016
Hedvika hledá nový domov.

7. 5. 2016
Hedvika děkuje za dárek, který získala v májové akci Kočičího přání (1.–15. 5. 2016).

12. 5. 2016
Hedvika našla nový domov. Vybrali si ji u nás osobně mladí manželé, kteří hledali kočičí společnici pro sebe a pro svého kocourka Mikeše a pejska Matyáše, křížence pudla a teriéra. Hedvika bude bydlet v Kladně, zatím jen uvnitř, ale časem, až se zabydlí, bude mít možnost výběhu na zahrádku. U Hedvičky bude zabydlování trochu trvat, ale věříme, že to všichni zvládnou. Za adopci Hedvičky děkujeme

30. 12. 2017
K Hedvice se nastěhovali ještě náš Pantoflíček a Sasanka

17. 11. 2018
K Hedvice, Cipískovi (Pantoflíčkovi) a Sasance odjela bydlet i Krteček

4. 5. 2023
K Hedvice, Cipískovi (Pantoflíčkovi)Sasance a Krtečkovi odjel bydlet i Drápalík
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

19. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další pozdrav z nového domova, viz Drápalíkův profil.

13. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další pozdrav foto z nového domova, viz Drápalíkův profil.

19. 2. 2023 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum). 

19. 11. 2022 jsme na Messengeru našli další pozdrav a fotografie z nového domova. Text pozdravu je k dispozici na Sasančině profilu, fotografie jsou součástí Hedvičina fotoalba.

22. 6. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Laďko, posíláme všem do Kocourkova spoustu pozdravů a pár slibovaných fotek. Máme se dobře, těšíme se na prázdniny… Kočičáci si užívají otevřené voliéry, ve které hlavně Heduška spinká i v noci. Mám velkou radost z Krtečky, mívá čím dál víc těch lepších dnů a hlavně těch, kdy se nebojí Cipíska a Mikeše. Dokonce dokáže vždycky s jedním z nich spinkat na okně nebo v jejím pelíšku, to je obrovský pokrok a radost. Sasanka je nejvíc mazlivá kočička na světě, kdokoliv se nechá, toho by umazlila, a i plašánek Cipísek přišel mazlení na chuť. Heduška zůstává hlavně ošetřovatelkou a uklidňovačkou všech, kdo zrovna potřebuje, umýt, pohladit, přitulit, přichumlat… Jsou skvělí, úžasní všichni;-) Kéž by to tak zůstalo… Co Vy? Jak se máte, jak se daří, co maminka? Opatrujte se, mějte se, jak to jen je možné nejlíp… Hezký večer, L. Š.

30. 5. 2021 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

5. 12. 2020 jsme dostali další e-mail z nového domova, text e-mailu viz Krteččin profil, fotografie jsou součástí Hedviččina fotoalba.

25. 7. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie jsou součástí Hedvičina fotoalba.

4. 5. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Sasančině profilu, fotografie jsou součástí Hedvičina fotoalba.

13. 1. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den Laďko, zdravíme v novém roce. Přejeme pevné zdraví a samé šťastné konce kočičích příběhů… Posíláme také pár fotek naší smečky. Máme se fajn, poslední dny i Krtečka, i když je to s ní těžké. Celé vánoční prázdniny jsme byli doma, měli jsme hodně času a prostoru se našim zvířátkům věnovat. Říkali jsme si, že se Krtečka chová, jako kdyby trpěla maniodepresí. Jeden den byla v pohodě, běhala po bytě, hrála si… a další den od rána (aniž by jí kdokoliv cokoliv provedl), seděla na okně bez zájmu o cokoliv. Jen na jídlo seskočila a na záchůdek a někdy si i počůrala polštářek, na kterém ležela. A další den zas pohoda, když přišla návštěva, byla nejspokojenější, předváděla se na škrábadle, hrála si s hračkami… Naštěstí převládaly ty pohodové dny, a to hodně, depku měla asi dvakrát, ale stejně, vůbec jsme nechápali, proč… Díky Krtečce jsme začali Hedušce říkat terapeutická kočka, protože ta, jak se snažila, aby Krtečce bylo dobře, neustále jí očichávala, myla a tulila se k ní a na Krtečku to mělo blahodárný vliv a zůstalo jim to i dodnes, když Krtečka vidí Hedušku, jde k ní a mazlí se, to je velký pokrok. S ostatními se mazlí jen, když čekají na jídlo. Prostě máme kočky se speciálními vzdělávacími potřebami:-) Mikeš autista, Krtečka deprese, Sasanka kašel, Cipísek závisláček, Heduška zvrací, když se přejí… Jinak Krtečce fakt nikdo neubližuje, Mikeš se nějak extrémně rozmazlil, je moc hodný a mazlivý, Cipísek je plašánek (ten by si chtěl s Krtečkou hrát, hodně stojí o její pozornost), závisláček na mamince (dnes v noci ale spali s Krtečkou vedle sebe na polštářku u Matyáškových hraček), nějak se v té psychice našich broučků přestáváme orientovat. Jen se snažíme, aby byli v pohodě, tak snad… A co Vy, jak se Vám daří? Na fcb sleduju dění v Kocourkově a je mi jasné, že se nenudíte. Mám radost, když se podaří najít domovy pro kočičky a mám pocit, že teď se zas docela daří, viďte? Mějte se krásně, zdravíme i Vaši maminku a všechny kočičky, L. Š.

18. 12. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie jsou součástí Hedvičina fotoalba.

21. 10. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, fotografie jsou součástí Hedviččina fotoalba).

13. 7. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, fotografie jsou součástí Hedviččina fotoalba).

13. 5. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, fotografie jsou součástí Hedviččina fotoalba).

22. 3. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, fotografie jsou součástí Hedviččina fotoalba).

18. 2. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil).

28. 1. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Hedviččina fotoalba).

21. 12. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu viz Krteččin profil).

10. 12. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Hedviččina fotoalba).

27. 11. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Hedviččina fotoalba).

23. 11. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu viz Krteččin profil).

21. 11. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu viz Krteččin profil).

10. 11. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Sasančině profilu, foto je součástí Hedvičina fotoalba.

29. 9. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, zdravíme všechny obyvatele Kocourkova. Posíláme fotky našich miláčků… Máme se dobře, jsme všichni zdraví, ťukám na dřevo:-) Voliérku jsme ještě nestihli, ale určitě bude… Letní vedra jsme zvládli už bez dalších dobrodružství, ufff, a teď jsme rádi, že jsme doma v pelíšcích, kvůli Sasance večer zavlažujeme, víme, jak moc teplo potřebuje. Mějte se všichni moc fajn L. Š.

8. 7. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie je součástí Hedvičina fotoalba.

2. 4. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Sasančině profilu, foto je součástí Hedvičina fotoalba.

21. 3. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie je součástí Hedvičina fotoalba.

19. 3. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Sasančině profilu, foto je součástí Hedvičina fotoalba.

14. 3. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den všem do Kocourkova. Posíláme mooc pozdravů a pár fotek z posledních dní. Myslím si, že se všechna naše zvířátka mají fajn. Novinkou z víkendu je další objevená vlastnost Cipíska – už dřív jsme si všimli, že si v misce s vodou namáčí přední tlapičky, tlapky střídal a v misce jakoby tu vodu míchal, kapky ve dřezu pozoruje se zalíbením už dlouho, ale včera nás překvapil – skočil do sprchového koutu, to nebylo poprvé, ale tentokrát v něm byla voda, nevyskočil, jak jsme předpokládali, naopak radostně ťapkal ve vaničce s vodou, Sasanka ho jen nevěřícně pozorovala:-) Cipísek je vážně zvláštní kocour, který nás nepřestává překvapovat. Matýska asi miluje, jak může, tulí se k němu a chce se mazlit, trhá krabice jako pejsek, vyhrabává kytičky jako pejsek a má rád vodu:-) Nás bere na milost pomalu, ale jistě:-) Sasanka je zlatíčko mazlivé a Heduška je nakonec ráda, že Sasanku má, tulí se k ní a opečovává… Mikeš je pohodář a kamarád se všemi:-) Prostě pohoda:-) Mějte se všichni v Kocourkově taky moc krásně. L. Š.

26. 2. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie jsou součástí Hedvičina fotoalba.

10. 2. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Sasančině profilu, fota jsou součástí Hedvičina fotoalba.

3. 2. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu.

1. 2. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Sasančině profilu, foto je součástí Hedvičina fotoalba.

29. 1. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Pantoflíčkově profilu, fotografie jsou součástí Hedvičina fotoalba.

27. 1. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Sasančině profilu.

21. 1. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Pantoflíčkově profilu.

20. 1. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Sasančině profilu.

7. 1. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Pantoflíčkově profilu.

6. 1. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Sasančině profilu.

2. 1. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Pantoflíčkově profilu.

1. 1. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Sasančině profilu.

31. 12. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Pantoflíčkově profilu.

16. 9. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

17. 7. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

14. 5. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografe z nového domova.
Dobrý den všem do Kocourkova, je mi moc líto, že se nepodařilo zachránit Slzičku. O to víc jsem vděčná a šťastná, že jsme v pátek mohli slavit to, že je Hedvička s námi už rok. Myslím, že se má fajn. Miluje jídlo a naši postýlku, ve které s námi spí každou noc k nám přichumlaná:-) Ven nechodí, byla jen jednou, dostala se k sousedům na zahradu a bála se vrátit. Museli jsme pro ni dojít. Od té doby vyběhne jen na zápraží a hned se vrátí. Pokud se jí zdá, že je Mikeš venku dlouho, mňouká tak intenzivně, že ho jdeme zavolat a Hedvička mu pak patřičně vyčiní:-) Moc ráda se mazlí, a to nejen s Mikešem, s námi, ale i s Matyáškem, kterému často bere jeho plyšové hračky a vyvádí s nimi „psí“ kusy. Mějte se moc hezky, posílám pár fotek a přeji jen samé příjemné zprávy. LŠ

31. 12. 2016 jsme dostali novoroční e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posíláme do Kocourkova moc pozdravů a pár fotek z Kladna. Máme se všichni hezky a užíváme si klidu a pohody. Hedvička vypadá šťastně a spokojeně, dělá nám radost. Do nového roku přejeme všem do Kocourkova hlavně hodně zdraví, štěstí a splněná přání… LŠ

22. 9. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, zdravím do Kocourkova, ráda bych se Vám pochlubila novinkami týkající se Hedvičky: 1) Hedvička mě každý den (ve všední dny, když chodím do práce) přesně v 5.55 hodin budí a to tak, že po mně leze v posteli a mňouká. 2) Pokud je večer už tma a Mikeš není doma, chodí po bytě a opět hlasitě mňouká, když Mikeše zavoláme domů, Hedvička se uklidní, popusinkuje Mikeše a je v pohodě. 3) Teror Matyáška pokračuje:-( Máme velikou radost, jak se u nás zabydlela a vypadá moooc spokojeně. Myslím, že i Mikeš je rád, že má kočičí „parťačku“. Mějte se moc hezky přeji krásný den a s kočičkami jen samé radosti. L. Š.

4. 9. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, po delší době zdravíme z Kladna a posíláme pár Hedvičiných fotek. Hedvička se má, myslím, moc fajn. V létě se extrémně sblížila s Mikešem. Po dobu naší dovolené se o ně oba pečlivě a zodpovědně starali bratr mé „exšvagrové„ s přítelkyní. Bydleli u nás a oba kocoury nám pěkně rozmazlili:-) Hedvička s námi nejen spí v posteli (stejně jako Mikeš a Matyáš, a to mají připravené pelíšky vedle…:-)), ale nejraději i jí (nejlépe kdyby mohla sedět přímo na stole)… Mimochodem je to fakt žravec a neví, kdy má dost:-( Když dostane kapsičku, musíme schovat sušenky, protože se s nimi zpravidla dojí, přejí a pak zvrací. To je pro Mikeše změna, byl zvyklý, že suché měl volně k dispozici celý den, kapsičky nekapsičky… Hedvička nejraději přebývá v kuchyni na židli, lavici, okně či mezi květinami na kuchyňské lince. Občas se jde podívat na práh i za něj jakoby jí lákalo jít ven na zahradu, ale udělá pár kroků a vrátí se domů. Je stále moooc mazlivá, už se nechá i pochovat, hlazení vyžaduje několikrát denně a hraje si nejen se svými hračkami, ale občas bere plyšáky i Matýskovi. Matýska má tendenci dirigovat, takže to pak vypadá třeba tak, že sedí na schodech, napřahuje pacinku a Matyáš dole pod schody kňučí, Heduš se prostě rozhodne, že ho nahoru nepustí a on jí poslechne. Občas honí Matyáška i Mikeše po bytě, prostě má tendenci „klukům“ velet… Je to pravá kočičí osobnost se vším všudy:-) Mějte se moooc krásně. Přeji jen samé dobré zprávy a hezké dny Vám i všem kočičkám. L. Š.

4. 7. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Kladno zdraví Kocourkov:-) Jak se máte? Jak se daří?Co plísně, je líp? Moc na Vás myslíme a posíláme pár fotek Hedvičky, abyste viděli, jak nekompromisně obývá celý dům:-) Myslím, že je spokojená a „cvičí“ s námi se všemi… Prostě je to mazel a požitkář. Mějte se krásně, my se zas ozveme. L. Š.

21. 6. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám Vám další fotky Hedvičky a Mikeše. Dnes ráno si Hedvička vybrala z Matyášova košíku s plyšáky jednoho jeho oblíbeného, a co s ním vyváděla, se snad ani nedá popsat:-) Vyhazovala ho do vzduchu, lovila pacinkami, číhala na něj za rohem jako na kořist, lákala Mikeše… Matyášek ji jen němě pozoroval:-) Jinak co se týče jídla, je opravdu požitkář a papá ráda, nejraději z Mikešovy či Matyášovy mističky. Ještě, že to klukům nevadí. Přeji Vám hezký úterní den, LŠ

20. 6. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Přeji krásné pondělní ráno všem do Kocourkova, jak se máte? Jak se Vám daří bojovat s plísněmi? Nechci to zakřiknout, ale Hedvička se zdá být naprosto v pořádku. Minulý týden se definitivně přemístila z obýváku do kuchyně a nejčastěji „okupuje“ kuchyňskou lavici. Ačkoliv to bylo velmi oblíbené Matyáškovo místo, akceptuje, že tam teď posedává nebo polehává Hedvička. Občas na to zapomene, vyskočí za ní a leží tam spolu. Někdy se to ale Hedvičce nelíbí, tak Matyáše vyžene. S Mikešem už jsou opravdu velcí kamarádi, často se honí po bytě, pusinkují se a očichávají… Mikeš Hedvičce toleruje i to, že nejraději papá z jeho misky. Nakoupili jsme jim oběma spoustu hraček, ale na celé čáře stále vyhrávají manželovy gumičky do vlasů. Kdekoliv a kdykoliv je Hedvička objeví, jsou její… Ačkoliv by se Hedvička ráda podívala na zahrádku, rozhodli jsme se počkat s „venčením“, až se vrátíme z dovolené. Zatím pozoruje venkovní svět z parapetu oken. Posílám Vám pár fotek Hedvičky z minulého týdne. Mějte se co nejlépe L. Š.

5. 6. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Novou paničku jsme informovali o tom, že Lotynka přinesla do Kocourkova plíseň v jakési velmi odolné formě, a existuje určitá možnost, že se u Hedvičky ještě objeví (ačkoliv samozřejmě všichni doufáme, že nikoliv) a nabídli jí, že léčbu případně zajistíme u nás.
Dobrý den, zdravím do Kocourkova, moc mě mrzí, že máte takové nepříjemnosti s plísněmi:-( Vždyť děláte vše, co můžete a ještě tam máte tak čisto… Přiznávám také, že jste nás vylekala. Prohlédli jsme Hedvičku ze všech stran, každý kousek jejího těla a nic jsme nenašli. Snad to tak zůstane, kdyby ne, určitě bychom ji léčili u nás, nechtěla bych ji stresovat cestování a pocitem, že ji vracíme. Jsme moc rádi, že ji máme. Řekla bych, že je Hedvička den ode dne spokojenější. S Mikešem už jsou kamarádi, často spolu i papají, hrají si spolu a pusinkují se. Mám radost z toho, že se Hedvička bez problémů prochází po celém domě a občas nevíme, zda je to ona či Mikeš. Dnes od rána chodí ke vchodovým dveřím a zvědavě si je prohlíží. Ven ji ale určitě ještě nepustíme. Matyášek si také zvykl, i když na něj Hedvička někdy ještě zasyčí a on neví proč. Právě před chvilkou se tak stalo, a když to viděl Mikeš, přišel k ní a dal jí pusinku, jako by ji chtěl uklidnit. Jinak je Hedvička dravec:-), někdy se při mazlení tak rozvášní, že nás při tom kousne:-), a co se týká jídla, baští s nadšením, je to požitkář:-) Posílám Vám pár nových fotek, videa jsou prý moc velká. Mějte se, jak jen to nejlépe půjde, držíme palce, aby se plísně nerozjely a brzy se zas ozveme, LŠ

25. 5. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Omlouvám se za kvalitu fotek (už byl večer). Jen jsem chtěla, aby bylo vidět, jaká se nám z Hedviky klube „dračice“:-) Myška jí spolehlivě rozdovádí, a to tak, že klidně kousne i nás:-) A tomu vyfocenému krmení předcházela krádež uvařeného kusu vepřového masa přímo z Alešova talíře. Ano, Hedvička se neudržela a došla si pro masíčko:-) Nutno dodat, že jí Mikeš zdárně sekundoval:-) Výsledkem bylo, že je Aleš krmil všechny tři (tedy včetně Matyáška). Jsou to prostě naši miláčci:-) Mějte se moc hezky, brzy se zase ozvu. LŠ

24. 5. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, Hedvička zdraví z Kladna:-) Po právě uplynulém víkendu si již dovolím říct, že je u nás doma Hedvička spokojená. Vzhledem k tomu, jak se mají kočičky u Vás v Kocourkově dobře, jsem se stále trošku obávala, zda jí u nás bude líp. Nejbezpečněji se Hedvička stále cítí v obýváku, ale už nejen na stěně, ale jako by byl její celý:-) Ráda se vyvaluje na sedačce, na stole, pod stolem, případně sedí na okně a pozoruje, co se děje venku. Je vážně velmi zvídavá a zvědavá. Pravidelně už se také prochází po bytě, kočičími sušenkami nepohrdne a spolehlivě se jimi dojídá. Jinak stále papá sama ve stěně a o jídlo si říká (stejně jako o mazlení) hlasitým mňoukáním. Vůči Matyáškovi je ještě ostražitá, ale už před ním tak neutíká. Klidně leží na sedačce, mazlí se s námi a on ji pozoruje z protějšího křesla (nebo klidně spí) či leží na koberci a Hedvičce už to nevadí. S Mikešem proběhlo během víkendu několik pusinek a v naší přítomnosti na sebe nezasyčeli ani jednou, hurá!!! Moc nás baví dívat se, jak se vzájemně pozorují, chodí jeden za druhým, případně, jak se k sobě přibližují a pak se očichávají. Jsou to zvědavky oba:-) Další novinkou je Hedviččino hraní, dokáže se rozdovádět jako malé kotě. Miluje malé provázkové myšky a pěnové míčky. Podařilo se mi ji při hraní natočit, videa Vám pošlu hned, jak je bude mít Aleš čas zpracovat. Zatím se mějte moc hezky, přeji Vám všem v Kocourkově krásný pondělní den, L. Š.

16. 5. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, posílám další zprávy týkající se Hedvičky. Hedvička se u nás nejbezpečněji cítí v obývacím pokoji nahoře na stěně. Odtud má rozhled. Zhruba od neděle, kdykoliv do obýváku vejdeme seskočí dolů k nám a běží se intenzivně mazlit. Včera večer jí Mikeš přinesl ukázat nový malinkatý pěnový míček, který jsme jim koupili na hraní. Hedvička si netroufla seskočit za Mikešem dolů a hrát si s ním, jen ho pozorovala a hrát si začala, hned jak Mikeš odešel. Jinak večer usíná s námi v ložnici nad postelí, má ráda přehled a výhled. Během noci pak odejde spát do obýváku. Krásně papá, své misky na jídlo a vodu má ve stěně, aby měla pocit bezpečí a jistoty. Občas ale už zajde i do kuchyně na kočičí sušenky, které tam jsou pro ní i Mikeše stále připraveny v misce. Toaletu používá vzorně. Pokud je Matyáš venku a Hedvička to ví, chodí za námi po celém bytě jako pejsek. S Mikešem to mají na střídačku, jednou syčí ona na něj, pak zas on na ní a nebo taky nesyčí ani jeden z nich. Každopádně se ale dlouho a často pozorují. Ony ty kočky mají prostě na všechno spoustu času:-) Tak jsme zvědaví, kdy už z nich budou konečně „parťáci“… Mějte se moc hezky, přeji hezký zbytek dne Vám i kočičkám v úžasném Kocourkově. L. Š.

15. 5. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posílám slibované fotky Hedvičky. Zatím je stále ještě ostražitá, ale mňoukáním si už říká o naši pozornost, stejně jako o jídlo. Nejvíc jí chutná syrové vepřové maso. Dnes si ho dala snad raději než kuřecí. Kapsičkou také nepohrdla:-) Matyáš je vzorný, respektuje ji a ona ho zvědavě pozoruje. S Mikešem včera proběhla první čumáčková pusinka a dnes už na sebe ani nezasyčeli. V noci se k nám přišla přitulit do postýlky a v ložnici se jí evidentně zalíbilo. Opravdu je to veliký mazel, vrní hned, jak se k ní přiblížíme. Přeji hezký večer, LŠ

13. 5. 2016 večer jsme na Facebooku našli ještě jednu zprávu z nového domova.
Dobrý večer, posílám další zprávy o Hedvičce… K večeři měla opět kuřecí masičko, tentokrát stehenní, je to opravdu neuvěřitelný mazel. Večer tráví přitulená a vrníci u Aleše, kluci ji zpovzdálí pozorují… Je opravdu zlatá. Moooc za ni děkujeme. Zítra se pokusím poslat fotky. Přeji klidnou noc.

13. 5. 2016 jsme dostali první mms z nového domova a na Facebooku našli tento vzkaz.
Dobrý den, Hedvička zvládla první noc v novém domově. Cestou k nám mňoukala půlku cesty, pak už ne. Doma se nám zabydlela ve stěně, udělali jsme jí tam pelíšek a druhý na okně. Vypadá to, že bude veliká pozorovatelka. Měla jste pravdu, je hodně mazlivá a zvědavá. Večer papala kuřecí masíčko, v noci část kapsičky. Toaletu použila vzorně. Matyáškovi se moc líbí, ale ona na něj syčí. K Mikešovi se chtěla přitulit, ale jemu se to zatím nelíbilo. Zůstali spolu doma (Mikeš s Hedvičkou), tak uvidíme, jak se bude dařit sžívání.