Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sasanka

SASANKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 30. 12. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1,5 roku
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: ideálně s Pantoflíčkem, domek s bezpečným výběhem
Charakteristika: Sasanka a její syn Pantoflíček jsou nalezenci z obce severně od Prahy. Pobyt u nás jim zajistila mladá paní, které se kočičky žijící na vlastní pěst zželelo. Kočička na jaře porodila tři koťátka a porod a kojení ji zjevně hodně vyčerpalo, protože vypadala čím dál hůř. A tak se ocitla u nás – Pantoflíček je jedno z jejích koťat, ostatní dvě koťata prý už nový domov našla. Sasanka na tom byla zpočátku opravdu špatně, péče o koťata ji vyčerpala, navíc měla kožíšek plný blech, útroby zdevastované parazity, rýmu, plíseň… Ale dala se dohromady a může hledat nový domov. Je to nenáročná, nedominantní kočička, která vyjde s každým. Není to prvoplánový mazel – nerada se chová, ale když chce, o pomazlení si říct dovede:-) Je velmi klidná a působí uklidňujícím dojmem nejen na Pantoflíčka, ale i na ostatní koťata. Rádi bychom, aby Sasanka odešla do nového domova spolu s Pantoflíčkem, je to jistě její první kotě, které se dožilo (téměř) dospělého věku a Sasanka si to užívá. Oba budou rádi za domov v domku s bezpečným výběhem.
Sasanka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

4. 7. 2016
Sasanka a její syn Pantoflíček jsou nalezenci z obce severně od Prahy. Pobyt u nás jim zajistila mladá paní, které se kočičky žijící na vlastní pěst zželelo. Kočička na jaře porodila tři koťátka a porod a kojení ji zjevně hodně vyčerpalo, protože vypadala čím dál hůř. A tak se ocitla u nás – Pantoflíček je jedno z jejích koťat, ostatní dvě koťata prý už nový domov našla. Sasanka skutečně nevypadá dobře. Po příjezdu k nám se vůbec nemohla dosytit, přestože jí v místě lidé přikrmovali. Vstupní prohlídku už jsme také absolvovali – v Sasance to chrčí, chrochtá a bublá, ale snad nejde o zápal plic – horečku neměla. Má silně zahleněné horní cesty dýchací, útroby zdevastované parazity. Rýmu. V uších nánosy svrabu, minimálně v levém uchu silný zánět. V kožichu breberky všeho druhu. Pár zoubků už chybí, zřejmě po úraze. Pro začátek dostala první pomoc – doma budeme dávat antibiotika, kapat oči a čistit uši, abychom rozpustili nánosy svrabu. Při kontrole se pak uvidí, co dál. Víc se teď řešit nedá, musíme Sasanku nejdříve stabilizovat a vykrmit – váží jen 2 kg. nedalo, musíme nejdříve kočičku stabilizovat a trochu vykrmit.

20. 8. 2017
Sasanka zatím zůstává v léčení, i když její zdravotní stav se výrazně lepší. Kromě rýmy a silného začervení jsme museli řešit i plíseň, Sasanka musela být přeléčena Itrafungolem, což je ale terapie na pět týdnů. Společně s ní musel být přeléčen i Pantoflíček, po celou dobu samozřejmě oba v karanténě. Začátky byly náročné, léčili jsme rýmu a plísně, navíc dostávala Sasanka pastu na podporu jater, aby to nebyla taková zátěž. Ale zvládli jsme to. Sasančina rodina se navíc rozrostla ještě o Pupíka – ta byla sama moc smutná, a tak jsme ji zařadili k Sasance a Pantoflíčkovi i s tím, že bude muset být také přeléčena proti plísni. Bylo to ale menší zlo, než nechávat kotě samotné… Sasanka Pupíka přijala jako vlastní, a tak karanténu zvládli všichni celkem v pohodě. Sasanka už má za sebou i kastraci, extrakci čtyř shnilých stoliček a čištění oušek – to vše absolvovala včera. Taky jsme dělali testy – FeLV i FIV je negativní a i ostatní krevní testy v pořádku. A naštěstí už i kontrolní test na plísně je potvrzen jako negativní. Zatím ale ještě zůstává Sasanka v karanténě. Potřebuje se vzpamatovat po kastraci. Ouška musíme ještě opakovaně vyčistit, svrabu v nich měla spousta. A také musí vydržet ještě nějakou dobu s Pantoflíčkem, u něhož musíme dořešit aktuálně průjem a jemuž navíc ještě běží kultivace testu na plísně. Po odjezdu Pupíka dostala Sasanka a Pantoflíček nový přírůstek – Micinku. Ta je na tom podobně jako Pantoflíček, potřebuje vykrmit, dočistit ouška a vyladit trávení. Pak se přestěhují k ostatním kočkám.

29. 8. 2017
Sasanka si ještě pár týdnů v karanténě pobyde. Při sobotní kontrole na veterině vyšel u jejího syna Pantoflíčka pozitivní test na giardie. Takže maminka, aniž bychom ji nechávali testovat, v tom pojede evidentně taky, i když tu průjmy netrápí. Přeléčíme ji ale také. Navíc bude Sasanka potřebovat ještě opakovaně dočistit uši, ty byly svrabem prolezlé… No a pak snad už doufejme budeme moct hledat nový domov.

10. 9. 2017
Sasanka i nadále zůstává společně s Pantoflíčkem a Micinkou v karanténě. Jediná z nich nepčíká, zatím se drží. Ale musíme ještě dokončit odčervovací kúru Panacurem kvůli pozitivnímu testu na giardie. Ouška také bude potřeba ještě párkrát vyčistit. Snad už se bude moct brzy z karantény vystěhovat a ucházet se o nový domov.

4. 11. 2017
Sasanka hledá nový domov. V karanténě pobyla dost dlouho, hlavně kvůli svrabu v uších – museli jsme ouška mnohokrát čistit a opakovaně aplikovat antiparazitikum, stejně jako u Micinky zabral až Otimectin. Teď už je Sasanka i poprvé očkovaná a vypadá velmi zdravě a vitálně. Pořád je klidná a tráví většinu času meditacemi v leže, ale občas už ji přistihneme i blbnout s koťaty – honí balónek, nosí plyšové myšky, blbne jako kotě… Je vidět, že se dostala do formy a může se věnovat věcem, na které jí v dosavadním životě nezbýval čas, protože se musela věnovat koťatům, která pravidelně rodila a která pravidelně umírala… Vypadá to, že Pantoflíček je její první kotě, které se dožilo téměř dospělého věku, a Sasanka si to užívá… i na ostatní koťata působí uklidňujícím dojmem, dokáže si zjednat pořádek pouhým pohledem:-) Přesto je to nedominantní kočička, která vyjde s každým. Co se lidí týče, je na tom lépe než její syn Pantoflíček, ale prvoplánový mazel to není. Nerada se chová, ale když chce pohladit, nastaví hlavičku a nechá se mazlit…

30. 12. 2017
Sasanka a Pantoflíček odjeli společně do nového domova. Máme z toho velkou radost, jsou na sebe hodně fixovaní, rozdělení by jim neprospělo. Přestěhovali se navíc do rodiny, kde už od loňska bydlí naše Hedvika, tedy mimo jiné:-) Za nový domov pro ty dva děkujeme (Sasanku jsme ještě před odjezdem stihli vyfotit s vánočními dárky z Kočičího přání (15. 12. 2017–6. 1. 2017, viz fotoalbum).

17. 11. 2018
K Hedvice, Cipískovi (Pantoflíčkovi) a Sasance odjela bydlet i Krteček.

4. 5. 2023
K Hedvice, Cipískovi (Pantoflíčkovi), Sasance a Krtečkovi odjel bydlet i Drápalík
 

ZPRÁVY Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

19. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další pozdrav z nového domova, viz Drápalíkův profil.

13. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další pozdrav foto z nového domova, viz Drápalíkův profil.

24. 12. 2022 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

19. 11. 2022 jsme na Messengeru našli další pozdrav a foto z nového domova.
Sasanka je na jednu stranu křehoučká, ale když si něco umane, nic s ní nehne:-) Poslední novinkou je to, že se zřejmě po vzoru Mikeše naučila otvírat dvířka kuchyňské linky a prolézat tam ideálně taky vysypávat odpadkový koš:-) Miluje teplo, dokáže ležet na radiátoru, na kterém my pomalu neudržíme ruku. Myslím, že ona by to bez Cipíska zvládla, ale on bez ní asi ne. On je fakt plašan a závislák. To černý v košíku je Heduška a Mikeš, drží se oba. Heduška občas, když příliš rychle zhltne kapsičku, zvrací, jinak je zlatá, pořád jí říkáme terapeutická:-) Krtečka je oříšek, ale naštěstí zabírá i jídlo. Někdy se schová do domečku a nechce ven, zvuk dobrůtek ji spolehlivě přemluví, aby vylezla. Je s nima legrace, jsou skvělí všichni a každý je úplně jiný. Jsme moc šťastní, že je máme.

19. 4. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

22. 6. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Hedvičině profilu, fotografie jsou součástí Sasančina fotoalba.

30. 5. 2021 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

5. 12. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Krteččině profilu, fotografie jsou součástí Sasančina fotoalba.

25. 7. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie jsou součástí Sasančina fotoalba.

4. 5. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Ještě jednou přeji krásný večer Laďko, jsme všichni zdraví v rámci našich speciálních potřeb:-D Mikeš už téměř není autista, a to díky Hedušce, to je totiž ta pravá terapeutická kočka;-) A když jsme u Hedušky, musíme hlídat, aby nejedla kapsičku bez průběžného pojídání granulek, jinak zvrací, to je pořád stejné. Prostě musí papat průběžně. Sasanka miluje lidi, kdokoliv k nám přijde, vybere si někoho, k němu se přisaje a nepustí:-), je sladká, kočička malinká, s námi usíná každou noc (teda s Alešem) a pak se rozhodne, podle teploty, když je jí v ložnici zima, odchází. To teplo vyžaduje, jinak kašle, ale nezhoršuje se to, tak jen topíme víc než dřív. Změna je u Sasanky v tom, že už nečeká, až se nají ostatní a ona pak, co na ni zbyde, ale papá spolu s ostatními. S Cipískem jste to odhadla přesně, nesmím to zapomenout znovu zmínit, je to takový závisláček, bez Sasanky by nemohl existovat. A to i přesto, že miluje Krtečku a teď zřejmě i Miu, to je náš nový pejsek. On má totiž raději psy než lidi. Spí s námi v posteli, ale hladit se nechá jen občas a od Aleše ideálně, když u toho nemluví:-D A nakonec Krtečka, to je teda oříšek;-) Už je to s ní mnohem lepší než v zimě, doufám, že se to na podzim zase nezhorší. Opravdu si myslíme, že měla nějaké deprese nebo něco podobného. Vůbec jsme nevypozorovali, co její náladu zhorší a co zlepší. Naštěstí od té doby, co má svůj záchůdek, svoje škrábadlo a blízko pelíšků akvárium plné rybiček, vypadá v pohodě. Ale někdy se mi zdá veselá a někdy smutná, ale čůrá jen do záchůdku a jí jako otesánek, miluje pečené kuře a vypadá jako v tranzu, když ho cítí (měla jste dnes vidět, jak jsme večeřeli…) a taky kuřecí junior jí chutná a syrové maso jen vepřové, kuřecí nejí. Prostě je to komplikovaná povaha… Má moc ráda lidi, mazlí se s námi i se psy, ani ta neohrabaná „medvědice“ Mia jí nevadí, kočky ale sama nevyhledává. Jsem šťastná, že jí neubližují. Mikeš se uklidnil, holky jí opečovávají, tulí se k ní a Cipísek občas vypadá, že ji snad i znásilní, ale ona se už umí ohradit, a když je tulení moc, tak zasyčí. Akvárium s rybičkami se líbí všem:-D A už začalo období voliéry, to je ta pravá slast, tam jsou štastní všichni a my s nimi;-) Všichni vlastně ne, Krtečka tam letos být ještě nechtěla, zatím jí stačí výhled za okny. Tak jsem Vám to všechno převyprávěla8-) A jak se daří Vám? Copak je to za kočičky z množírny a pak jsem viděla jednu, ta je podobná Sasance, viďte? Přeji Vám i mamince pevné zdraví a zdravím všechny obyvatele Kocourkova. L. Š.

13. 1. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Hedvičině profilu, fotografie je součástí Sasančina fotoalba.

18. 12. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie jsou součástí Sasančina fotoalba.

21. 10. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Sasančina fotoalba).

13. 7. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Sasančina fotoalba).

13. 5. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Sasančina fotoalba).

22. 3. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Sasančina fotoalba).

18. 2. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Sasančina fotoalba).

28. 1. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Sasančina fotoalba).

21. 12. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu viz Krteččin profil.

10. 12. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Sasančina fotoalba).

27. 11. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Sasančina fotoalba).

23. 11. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu viz Krteččin profil).

21. 11. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu viz Krteččin profil).

10. 11. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Krásný sobotní večer všem do Kocourkova, posíláme mooc pozdravů a pár fotek nejčastějších činností:-) Máme se fajn, nechci to zakřiknout. A co u vás? Dnes jsem si prohlížela vaše kočičky a říkala jsem si, jestli by se k nám nějaká nepřidala… Co myslíte? Moc se mi líbí Krteček. Matrjoška mi zase připomíná Čertíka, který s námi byl 13 let. Hodila by se do naší zvířátkovské rodiny? Líbilo by se jí s námi? Ještě jednu bychom zvládli:-) Zatím se mějte moc hezky, hladím všechny kočičky LŠ

29. 9. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova – text e-mailu je k dispozici na Hedviččině profilu, fotografie jsou součástí Sasančina fotoalba.

8. 7. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie jsou součástí Sasančina fotoalba.

2. 4. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Krásné Velikonoční pondělí přejeme všem do Kocourkova. Posíláme moooc pozdravů a pár fotek z posledních dnů. Máme se fajn, radujeme se ze sluníčka, snad už se počasí umoudří:-) Podařilo se nám Sasanku „rozpapat“, už papá vedle ostatních a neuhybá jim. Reaguje stejně jako ostatní na otevření ledničky i „špajzky“, hned se běží podívat, co že by mohlo být dobrého:-) A to mají granulky k dispozici celý den. Chutě má Sasanka naštěstí pořád jiné než Cipísek, který vždycky kontroluje, co mají ostatní. O tom, jak ukradl Cipísek maso, jsem Vám psala minule, včera zas běhal po domě s houbičkou na nádobí, kterou si vylovil ze dřezu z pánvičky, houbička byla nasáklá vodou, pustil ji ale podstatně dřív než maso:-) Zahradničení broučky naše stále neopustilo, ale to je jediné, čím „zlobí“, když totiž nesekají do listů nebo je neokusují, alespoň vyhrabávají hlínu… (a to už mají kočičí trávu na oknech i u hraček…). Vlastně ještě jedno je baví, navzdory svým hračkám rádi shazují z poliček mušličky, které tam máme, a hrají si s nimi. Často, když se s nimi honí, přidává se i Matýsek, a to je teprve ta pravá zábava:-) Jinak jsou to mazlíčci postýlkoví, v posteli vypadají mooooc spokojeně a vrní tam i Cipísek:-) Nechci to zakřiknout, ale je to prostě bezva mít pejskokočičí smečku. Mějte se krásně, pohlazení posíláme všem kočičkám a kocourkům. L. Š.

21. 3. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie jsou součástí Sasančina fotoalba.

19. 3. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den všem do Kocourkova, zdravíme z Kladna (bohužel ne jarního:-(, a to jsme minulý víkend ostříhali Matyáška. Máme se všichni moc fajn, posíláme vám pár fotek. Minulý víkend jsme renovovali kuchyň a při té příležitosti také malovali, Sasanka nám vydatně „pomáhala“:-) Jinak k likvidaci kytiček se Sasanka začala přidávat… Je zajímavé, kolik poloh kočičích má, od mazlivého, tulivého, vrnícího koťátka (je taaak malinká, oproti všem ostatním) až po pekelnou dračici:-) Jsou to broučci milovaní a Cipísek se od nás nechává hladit čím dál častěji, a jak vrní… Manžel vypozoroval, že nejraději má hlazení u kořene ocásku, žadné pod krčkem a za oušky… Z toho máme obrovskou radost – hurá, hurá, hurá!!! A taky je Cipísek čím dál častěji bez Sasanky, včera prospinkal část odpoledne s Mikešem v posteli a Sasanka byla buď v kuchyni na topení, nebo na její oblíbené pejskovské dece. Tak teď už snad jen, aby se to počasí umoudřilo. Mějte se moc krásně a zvlášť zdravíme Micinku Dráteníčka, berušku malinkou. L. Š.

14. 3. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Hedvičině profilu, fotografie jsou součástí Sasančina fotoalba.

26. 2. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie jsou součástí Sasančina fotoalba.

10. 2. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den všem do Kocourkova. Posílám fotky z posledních dnů a pár zásadních novinek:-) Sasance se líbilo hajat (mimo jiné) v chodbě u vysavače (vysavač už tam není, jsou tam ale teplé dlaždice, vedou tam trubky topení, tak jsem jí tam dala deku a polštářek a Heduška se překvapivě hned přidala…tulí se k Sasance, olizuje, obě vrní, prostě nádhera, kdo by to byl před měsícem řekl:-), máme obrovskou radost:-), je na ně krásný pohled, občas se k nim přidá i někdo další z naší zvířátkovské party:-) V průběhu noci se k nám už pravidelně přidávají všichni:-) Cipísek se nechává pohladit čím dál častěji, u jídla vždycky, rozespalý taky, v přítomnosti Sasanky nebo Matyáška taky, často přijde, když jíme, je to s ním čím dál lepší… Nechci nic zakřiknout, ale myslím, že se máme všichni moc fajn. Draceny neřeším, Cipíska prostě fascinují a vždycky zláká ke společné destrukci i Sasanku:-) Jsem šťastná, že jsou šťastní a Heduška se nezlobí, to je nade vše:-) Přejeme krásný víkend a děkujeme… L. Š.

3. 2. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie jsou součástí Sasančina fotoalba.

1. 2. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den všem do Kocourkova, jsem moc ráda, že Micinka Dráteniček zvládla kastraci (i když divočila) a cítí se dobře. Manželovi se mooc líbila, ale pátá kočka už by bylo moc. Ani bychom je nestačili pořádně pomazlit. Posílám Vám fotky ze včerejšího večera, pořídili jsme kočičkám nové škrábadlo a vypadá to, že z něj mají radost. Sasanka s Cipískem mají radost ze všeho, co jim připravíme, a černoši než by to nechali jen jim, tak to taky využívají. Například Mikeš nikdy do žádného domečku nezalízal, do budek na škrábadlech taky ne a teď, když vidí Sasanku s Cipískem, musí to vyzkoušet taky. Mám velikou radost, že se s Vámi můžu podělit o zážitky z kočičkami. Vypadá to, že se z nich stává pěkná partička, začínají si hrát společně a vypadají moc šťastně. Sasanka ke mně přichází na zavolání a dokonce se nechá i chovat, jupííí!!! Cipísek se nechá pohladit stále spíš vyjímečně a jako by omylem, třeba když se u nás motají všichni a chtějí mazlit, tak běží s nimi, nebo zcela jistě, když leží vedle Matyáška nebo když usíná. Mějte se moc krásně a pozdravujeme i paní S. a děkujeme… L. Š.

29. 1. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie jsou součástí Sasančina fotoalba.

27. 1. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý podvečer všem do Kocourkova, posílám moc pozdravů a pár fotek z odpolední siesty… Jsme moc rádi za to, že existují lidé, kterým není osud kočiček lhostejný. Znovu musím poděkovat Vám i nálezkyni Sasanky a Pantoflíčka-Cipíska. Sasanka i Cipísek se mají, myslím, moc fajn. Sasanka je taaak hodná, kdybyste viděla, jak nechá všechny ostatní napapat a čeká, co na ni zbyde, až je mi jí líto a dávám jí paštičku na talířku na kuchyňskou linku… a jak je mazlivá… Heduška už ji, myslím, přijala, nesyčí, akceptuje, ale Cipíska má asi raději, dává mu pusinky a tulí se k němu:-) Cipísek se zas tulí k Matyáškovi, stejně jako Sasanka, a svádí ke hrám Mikeše. Draceny nám už okousali a překousali všechny, kytičky je prostě baví…:-) Cipísek často taky ocucává Sasanku, jako by chtěl mlíčko:-), pak jde vybírat Matyáškovy měkké kroužky z jeho granulek. A o Sasance říká manžel, že u nás našla ztracené mládí (dětství), protože jak někdy „vyvádí“ s Cipískem, to je něco – honí se a skáčou po celém domě:-) Pak se unaví a stulí se na polštářek a původně Matyáškovu deku k topení. Často tam pak odpočívají společně. Heduška je pozoruje z krabice, kterou má na lince. Vypadají spokojeně, a to nám dělá radost:-) Mějte se moc hezky a krásný sobotní večer L. Š.

21. 1. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie jsou součástí Sasančina fotoalba.

20. 1. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den všem v Kocourkově, posíláme moc pozdravů a pár fotek z minulého týdne:-) Máme se moc fajn. Heduška přestala na Sasanku a Pantoflíčka (manžel mu začal říkat Cipísek) syčet. Hurá. Sasanka je vážně úžasná, hodná, mazlivá a klidná. Stojí o naši přítomnost, chodí za námi i za Matyáškem, tulí se, vrní… Cipísek je pořád plašánek, všeho se leká. Nechce se s námi mazlit, hladit se nechá jen v polospánku, nebo pokud je vedle Sasanky, kterou hladíme, ale i tak se tváří, že mu to vadí. Měla jste pravdu, bez Sasanky by byl ztracený a určitě by trpěl. Moc se mu ale líbí Matyášek, klidně si lehne vedle něj (teď zrovna spinkal Cipísek na sedačce v obýváku a Matyášek přišel za ním, vyskočil k němu a odpočívají společně) dokonce spolu i jedí. Jinak je Cipísek kotě se vším všudy, hraje si s hračkami, honí se se Sasankou, večer, když si hrají, máme to místo televize:-) I přesto, že má každý kočičák svoji mističku, ochutnávají, co má ten další. Ráno, když je krmím já, jedí společně z velkého talíře. Pak následuje ochutnávka toho, co budu mít ke svačině, to probíhá společně i s Matyáškem. Granulek mají dva druhy plus ty Matyáškovy celý den k dispozici, tak si berou, na co mají zrovna chuť… Myslím, že jsou u nás spokojení, a my jsme moc šťastní, že je všechny máme a že se Heduška už nezlobí. Mějte se krásně a děkujeme… L. Š.

7. 1. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie jsou součástí Sasančina fotoalba.

6. 1. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Krásný podvečer všem do Kocourkova, dnes je to už týden, co jsou s námi Sasanka a Pantoflíček:-) Myslím, že se mají moc fajn, vypadají spokojeně:-), většinu dne prohajají na sedačce v obýváku nebo parapetu okna, líbí se jim i na topení. Sasanka chodí často také do kuchyně a pozoruje dění kolem z lavice u kuchyňského stolu nebo z kuchyňské linky. Teď na mě kouká z parapetu okna v kuchyni:-) Je opravdu velmi klidná a pohodová. Matyášek jí vůbec nevadí, stejně jako ona jemu ne:-) Často leží na sedačce vedle sebe a koukají na televizi:-) Pantoflíček je takový „plašánek“, naše hlazení sice někdy přetrpí, někdy taky ne, ale radostně ani blaženě se na rozdíl od Sasanky netváří:-( Matyášek ani Mikeš mu nevadí a zvědavě je pozoruje, stejně jako Hedvičku, která se jemu i Sasance snaží vyhýbat, pokud na sebe narazí, Heduška zasyčí, ale nijak dramaticky to nevypadá. S Mikešem i Matyáškem se očichávají. Včera ráno, když nám manžel chystal svačiny do práce, měl oba „černochy“ vedle sebe na lince a pod sebou Matyho, Sasanku i Pantoflíčka, šunku papali statečně všichni společně:-) Opravdu se mi zdá, že je to všechno „na pohodu“, jak by řekla jedna moje kolegyňka:-) Dokonce jsem začala znovu místo koštěte používat při uklízení vysavač. Bála jsem se, abych Sasanku a Pantoflíčka nevyplašila, ale oni vysavač zvládají bez problémů. Sasanka se vysavače vůbec nebojí a Pantoflíček si někdy vleze do domečku, který má v kuchyni pod lavicí někdy ale zůstane klidně ležet na sedačce. Jsem ráda, že můžu uklízet, tak, jak jsem zvyklá:-) Pantoflíček totiž, když se rozdivočí, shazuje vše, co cestou potká – zatím to odnesla skleněná váza a dva květináče:-) Včera si do obýváku kromě hraček odnesl taky myšku, která je ale připevněna ta takovém perku a podstavci, je to docela velké… Tak jsme se bavili, Pantoflíček se totiž tvářil jako lovec:-) Prostě je u nás doma zase o něco veseleji, takže ještě jednou děkujeme. Hned, jak stáhneme další fotky, pošlu je… Zatím přejeme krásný sobotní večer. L. Š.

2. 1. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu.

1. 1. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Krásný první den nového roku přejeme všem do Kocourkova. Je mi jasné, že jste napnutí, jak to broučci zvládají (včera jsem je hladina i za Vás). Jsem šťastná, že Vás můžu uklidnit, že moc dobře:-) Včerejší silvestrovské šílenství zvládla všechna naše zvířátka v pohodě až na Ríšu, většinu dne strávil ve sklepě, tam se cítí bezpečně, po půlnoci tam byl manžel s ním. Jinak Sasanka včera prozkoumávala pokoje v podkroví, a to spolu s Mikešem, proběhly i pusinky… Takže Heduška se dnes od Mikeše nehne a Sasanku se snaží ignorovat. Jen jí i Pantoflíčkovi chodí kontrolovat mističky s jídlem, ale už nesyčí:-) Dnešní noc strávili Sasanka s Pantoflíčkem na sedačce v obýváku, ráno snědli svoji mističku a pak se šli podívat do misky psí. Sasanka dostala pusu od Matýska, vůbec se ho nebojí, hurá!!! A Pantoflíček vypadá, že taky ne, zvědavě ho pozoruje:-) Pantoflíček je na Sasance opravdu hodně závislý, pokud je chvilku bez ní, už ji volá, vůbec je takový upovídaný:-), pohladit se nechá zatím jen když je u Sasanky. A vypadá to, že z něj bude zahradník:-), zkoumá všechny kytičky v obýváku, čerstvě zasazenou dracenu vyhrabal a baví ho hrát si s listy kytiček a pacinkou hrabat v hlíně. Některé kytičky už okousal, a to mají na okně čerstvou kočičí trávu:-), ta mu moc chutná. Sasanka je veliký mazlík, nechá se hladit, dokonce mi vlezla i na klín a vrní tak, že skoro chrochtá, tak jen doufám, že to není tím, že by byla nastydlá:-) Posílám pár fotek z dnešního dne. L. Š.

31. 12. 2017 jsme dostali první e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, foto je součástí Sasančina fotoalba.