Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pantoflíček (Cipísek)

PANTOFLÍČEK NAŠEL NOVÝ DOMOV (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: cca 8. 5. 2017
Kastrovaný?: ano, 19. 12. 2017
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: ideálně se Sasankou, do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Sasanka a její syn Pantoflíček jsou nalezenci z obce severně od Prahy. Pobyt u nás jim zajistila mladá paní, které se kočičky žijící na vlastní pěst zželelo. Kočička na jaře porodila tři koťátka a Pantoflíček je poslední z nich – ostatní dvě koťata prý už nový domov našla. Pantoflíček na nás zpočátku pouštěl hrůzu, syčel a prskal, a bohužel jeho vztah k lidem se moc nezměnil… Je stále hodně nedůvěřivý. Na nás si zvykl, u jídla se nechá pohladit, když je v klidu, nechá se pochovat, pomazlit… ale sám si pro pohlazení nikdy nepřijde. V kočičí partě se cítí velmi dobře, silnějšímu vždy ustoupí:-) A je hodně fixovaný na svou maminku Sasanku – kamarádí i s ostatními, ale je rád, když na něho Sasanka dohlíží:-) Jinak je to spíše klidný kocourek, který svůj čas tráví zevlováním a pozorováním okolí. Ne že by si nedokázal hrát, ale oproti ostatním koťatům je rozhodně klidnější. V novém domově by určitě uvítal výběh ven. Nebude to žádný tulák, ale rád si zaloví:-)
Pantoflíček na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

4. 7. 2016
Sasanka a její syn Pantoflíček jsou nalezenci z obce severně od Prahy. Pobyt u nás jim zajistila mladá paní, které se kočičky žijící na vlastní pěst zželelo. Kočička na jaře porodila tři koťátka a Pantoflíček je poslední z nich – ostatní dvě koťata prý už nový domov našla. Pantoflíček se na nás snažil ze začátku pouštět trochu hrůzu:-) – syčel a prskal – bojoval asi i za maminku, protože ta je opravdu hodně vysílená a bojuje sama se sebou. Když ale viděl, že maminka je ráda, že je v bezpečí a je vděčná za pohlazení, za baštu a kontakt, uklidnil se a teď už se nechá sám i pochovat. Je hodný, klidný, snaží se Sasanku nezlobit… sám určitě cítí, že maminka nemá sil nazbyt:-( On je na tom daleko lépe – kromě vnitřních a vnějších parazitů ho zatím nic dalšího netrápí.

20. 8. 2017
Pantoflíček nám roste před očima. Se svou maminkou Sasankou podstoupil „protiplísňovou“ léčbu, což je záležitost na pět týdnů, nejde to uspěchat. Aby se nenudili, dali jsme jim na pokoj Pupíka, které bylo v samostatném pokojíku moc smutno. Všichni se spolu hezky skamarádili. Pantoflíček nás sice párkrát vylekal – je tak hodný, že jsme si mysleli, že je nemocný:-) Naštěstí ale nikoliv, jen je prostě po mamince, chybí mu kotěcí temperament, nejraději se někde povaluje a pozoruje okolí. V polovině srpna ho ale začal trápit průjem, takže se snažíme stabilizovat činnost střev. Pantoflíček ale jinak krásně prospívá.

29. 8. 2017
Pantoflíček po všech stránkách prospívá, už je skoro větší než maminka Sasanka, váží 2,4 kg. I u průjmu už jsme zjistili původ – jedná se o giardie, takže byly samozřejmě nasazeny léky a Pantofíček si u nás ještě tak měsíc pobude. Spolu s ním bude přeléčena i jeho maminka a Micinka, která nyní sdílí pokojík s nimi.

14. 9. 2017
Pantoflíček stále zůstává v léčení. Průjem už se upravil, léčba Panacurem evidentně zabrala, i když ještě má před sebou 5 dnů užívání a po týdnu pak ještě kontrolní test na přítomnost giardií. Přidala se bohužel ale silná viróza, kterou bohužel chytila celá skupinka, tzn. kromě Panoflíčka i Miinka se Sasankou. Průběh byl dosti divoký, vysoké horečky, zalité oči a bubliny u nosu… ale antibiotika zabrala a Pantoflíček bude v pořádku. Vyrostl do překrásného, sametového, statného kocourka, váží už bez mála 3 kg, je klidný, hodný, spořádaný, sice velmi lekavý, ale přátelský a mazlivý. Bohužel zatím stále v karanténě. Snad už tohle byla poslední komplikace.

4. 11. 2017
Pantoflíček je doléčen, absolvoval už i první vakcinaci. Do nabídky ho dáváme až teď, kdy už je schopna umístění i jeho maminka Sasanka. Jsou na sebe pořád hodně fixovaní a zatím se nám společné umístění jeví jako nejen ideální, ale i nutné. Pantoflíček není chorobný „mamánek“, naopak, začlenil se do kotěcí party a kamarádí s každým, je hravý a společenský, absolutně nedominantní. Ale je vidět, že s maminkou Sasankou v zádech je jistější a klidnější. V kočičí partě je zcela v pohodě, dravějším spolubydlícím vždycky ustoupí. Nejistý je v kontaktu s lidmi. Tohle se nám bohužel nepodařilo změnit. Pantoflíček se k lidem nehrne, cizích se vysloveně bojí. Na nás si zvykl. Motá se pod nohy, běhá kolem, bezstarostně si v naší přítomnosti hraje. U jídla se nechá pohladit. Ale že by si přišel pro pohlazení, to bohužel nikdy. A když se ho pokusíme chytit ve volném prostoru, má snahu před rukou utíkat. Pokud je v klidu, nechá se odchytit v pohodě, nechá se pochovat, hladit. Nikdy nesyčí, neožene se, je klidný a hodný. Jen prostě pořád nedůvěřivý. Stále je to spíše klidný kocourek, s tendencí „gaučovat“ a zevlovat. Ale když se ostatní koťata pustí do práce a balónky a myšky lítají vzduchem, nechá se vtáhnout do hry a taky se pěkně rozdovádí. Nejradši je, když se přidá i mamka Sasanka – od té doby, co se uzdravila, už ji taky vidíme si hrát, učí se to od koťat.

22. 12. 2017
Pantoflíček děkuje za dárky, které dostal v rámci vánočního Kočičího přání (15. 12. 2017–6. 1. 2018).

30. 12. 2017
Sasanka a Pantoflíček odjeli společně do nového domova. Máme z toho velkou radost, jsou na sebe hodně fixovaní, rozdělení by jim neprospělo. Přestěhovali se navíc do rodiny, kde už od loňska bydlí naše Hedvika, tedy mimo jiné:-) Za nový domov pro ty dva děkujeme.

17. 11. 2018
K Hedvice, Cipískovi (Pantoflíčkovi) a Sasance odjela bydlet i Krteček

4. 5. 2023
K Hedvice, Cipískovi (Pantoflíčkovi), Sasance a Krtečkovi odjel bydlet i Drápalík
 

ZPRÁVY Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

19. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další pozdrav z nového domova, viz Drápalíkův profil.

13. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další pozdrav foto z nového domova, viz Drápalíkův profil.

7. 4. 2023 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

19. 2. 2023 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

24. 12. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

19. 11. 2022 jsme na Messengeru našli další pozdrav a fotografie z nového domova. Text pozdravu je k dispozici na Sasančině profilu, fotografie jsou součástí Cipískova fotoalba.

19. 4. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

22. 6. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Hedvičině profilu, fotografie jsou součástí Cipískova fotoalba.

30. 5. 2021 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

3. 5. 2021 jsme na Messengeru našli další pozdrav z nového domova, jeho text je k dispozici na Krteččině profilu.

5. 12. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Krteččině profilu, fotografie jsou součástí Cipískova fotoalba.

24. 7. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den Laďko, posíláme moc pozdravů do Kocourkova a také pár fotek. Máme se fajn, užíváme prázdniny a radujeme se z toho, jak si kočičky užívají voliéru. To byl nápad, někdy tam spí i v noci a jsou tam šťastné a hlavně v bezpečí, úžasné… Jen Krtečka tam s nimi nechodí:-(, ale už jsme si zvykli, že je prostě jiná… Hned ráno vždycky poznáme, v jakém je rozpoložení, někdy má výraz týrané kočky a je přikrčená, někdy naopak šibalské jiskřičky v očích prozradí, že je v pohodě a bude mít hezký den. Vůbec nejsme schopni říct, co způsobuje, že někdy je v pohodě a někdy ne. Naštěstí hodně převažují ty pohodové dny. A jsme rádi, že papá, a to vždy s chutí, ať je jí jakkoliv. Dokonce i mňouká, když má na něco chuť, rozmazlujeme ji, to taky pravda. A ještě, že máme Hedušku, o ní říkáme, že je to terapeutická kočka, ošetřuje všechny kolem, kohokoliv z kočičí party a Krtečka se s ní i mazlí. Heduška je prostě poklad!!! Sasanka je zase nejmazlivější a kdokoliv k nám přijde a nechá se od ní mazlit, během návštěvy se jí nezbaví, trvá také rituál společného usínání s Alešem:-) Sasanka vypadá pořád jako kotě, ale zesílila a papá krásně, ta nám dělá taky radost. Z Mikeše je klidný pohodář a Cipísek stále stejná klasika, ale je krásný, toho máme na parádu a ničení kytiček:-D Pejskové jsou také v pořádku z Mii už je takový střední medvěd, který poslouchá jen Aleše a Matyáška. Mě má na hraní:-( A co Vy? Jak se Vám daří? Mějte se co nejlépe, posíláme pohlazení všem obyvatelům Kocourkova. L. Š.

4. 5. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Sasančině profilu, fotografie je součástí Cipískova (Pantoflíčkova) fotoalba.

13. 1. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Hedvičině profilu, fotografie je součástí Cipískova (Pantoflíčkova) fotoalba.

18. 12. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den Laďko, posílám všem do Kocourkova spoustu předvánočních pozdravů a pár fotek naší smečky. Máme se všichni fajn, až na Krtečku. Myslím si, že není úplně psychicky v pořádku nebo si nese trauma z doby, kdy jí chtěl Mikeš ublížit:-( Opravdu jí nikdo nic nedělá, hlídáme je, Mikeš je přes den většinou venku. Pokud si Krtečka lehne na Matyáškův pelíšek, Sasanka nebo Cipísek nebo oba dva se k ní okamžitě přitulí a někdy i Matyášek, kterého Krtečka miluje, s ním se ráda mazlí. Na okně spinká Krtečka často i s Cipískem. Papají všichni spolu, nevypadá to, že by se Krtečka někoho z nich bála. Přesto ale občas počůrá polštářek na okně, na kterém leží:-( Někdy chodí po bytě úplně v pohodě, dojde si na záchůdek, napít se, napapat granulek, hraje si s oblíbeným plyšovým srdíčkem, které si našla mezi Matyáškovými hračkami a někdy se naopak plouží s pokrčeným zadečkem:-( Je to s ní těžké. Je nám to líto, někdy vypadá náramně spokojeně a v pohodě, někdy právě naopak:-( Zbožňuje jídlo, to ať je v jakémkoliv rozpoložení, k talířku nebo k mističce běží okamžitě a klidně hlavičkou vystrkuje kohokoliv, kdo je vedle ní. Krásně nám papá i nadále Sasanka, to je fakt změna, ze které máme radost. A z Cipíska, který je krásný a nechá se pohladit čím dál častěji, občas se splete a nechá se i na chvilinku pochovat. Jinak je to stále ale mámin mazel, měla jste pravdu, byl by bez ní nemožný. Heduška je zlatíčko, mazlivé. Tam jen musíme dbát, aby měla dostatek granulek po celý den, když je nedoplníme a Heduška sní kapsičku s průběžně nenaplněným bříškem, okamžitě po najezení zvrací. Mikeš už je v pohodě, na nikoho „nevyskakuje“. Tak teď jen vyklidnit tu Krtečku. Na Vánoce budeme dva týdny doma, tak se jí zkusíme věnovat ještě víc, snad se uklidní natrvalo. A co Vy? Jak se máte v Kocourkově? Přeji krásný den L. Š.

21. 10. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Cipískova fotoalba).

13. 7. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Cipískova fotoalba).

13. 5. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Cipískova fotoalba).

22. 3. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Cipískova fotoalba).

18. 2. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Cipískova fotoalba).

28. 1. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Cipískova fotoalba).

21. 12. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu viz Krteččin profil.

10. 12. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Cipískova fotoalba).

27. 11. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu viz Krteččin profil, foto je součástí Cipískova fotoalba).

23. 11. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu a foto viz Krteččin profil).

21. 11. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se nyní zabydluje i Krteček (text e-mailu viz Krteččin profil).

10. 11. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Sasančině profilu, fotografie jsou součástí Cipískova (Pantoflíčkova) fotoalba.

29. 9. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova – text e-mailu je k dispozici na Hedviččině profilu, fotografie jsou součástí Cipískova (Pantoflíčkova) fotoalba.

8. 7. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Krásné nedělní odpoledne všem do Kocourkova a paní S., posíláme mooc pozdravů a pár fotek našich, vašich:) kočiček. Máme se hezky, užíváme prázdniny a jsme rádi, že jsme spolu. Ten Cipískův výlet nám dál zabrat… Dveře hlídáme jako oko v hlavě a voliérku máme zaměřenou. Mějte se moc krásně a přejeme jen samé kočičí příběhy se šťastnými konci… L. Š.

2. 4. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Sasančině profilu, fotografie jsou součástí Cipískova (Pantoflíčkova) fotoalba.

21. 3. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Krásné úterní dopoledne. Sasanka občas zakašle, ale nijak se to nezhoršuje. Snažíme se mít doma stále teplo, to je pak v pohodě. Opravdu potřebuje hodně tepla… Je bezva, jaké už má rituály. Každé ráno, pokud s námi nespinká v ložnici, kde je chladněji než dole v domě, nás chodí ráno po našem probuzení pomazlit a Cipísek je v závěsu za ní:-) Ještě je zajímavé, jaké mají s Cipískem odlišné chutě, Cipísek miluje syrové maso, včera ukradl z kuchyňské linky plátek masa na minutku, odběhl s ním do obýváku, vrčel a odmítal nám ho vydat:-) Sasanka syrové maso vůbec nejí, ale miluje sýr:-) Posílám Vám fotky ze včerejška, je na nich vidět, jaké máme mazlíčky a zároveň uličníky:-) Sasanka si shodila kytičku ze stolu a měla ohromnou radost, že má novou hračku:-) Cipísek zase rozcupoval v chodbě pytlík se stelivem. Prostě se s nimi nenudíme:-) Mějte se krásně, L. Š.

19. 3. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Sasančině profilu, fotografie jsou součástí Cipískova (Pantoflíčkova) fotoalba.

14. 3. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Hedvičině profilu, fotografie jsou součástí Cipískova (Pantoflíčkova) fotoalba.

26. 2. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den všem do Kocourkova, posíláme moc pozdravů a pár fotek naší smečky:-) Daří se nám dobře, jen Sasanka občas kašle, musíme mít doma pořád teplo, jakmile chladne topení, Sasanka začne pokašlávat. V posteli už s námi spinká každou noc (stejně jako ostatní:-) a je z ní čím dál větší mazel. Teď zrovna ji při psaní mám na klíně:-) Cipísek si asi myslí, že je pejsek, kytičky stále vyhrabává (stejně jako Matyášek venku při procházkách) a kouše papírové krabice, vleze si do každé odložené krabice a během chvilky je kolem něj spousta papírků z okousaných stran. S Matyáškem papá z jedné misky a často se s ním mazlí, vypadá to na velké přátelství:-) Od nás už se taky nechá pohladit čím dál častěji, ale ještě u toho nevrní:-) Sasanka se s Matýskem taky ráda mazlí a pravidelně si před ním lehá na záda a vrní, když ji Matýsek očichává a oňuňlává:-) Při jídle ji musím hlídat, protože Heduška by jí všechno snědla, taky statečně přibrala. Sasanka neuhýbá u jídla ostatním jen, když má kuřecí junior, ten miluje a nenechá si ho vzít. Jsou to prostě zlatíčka a dělají nám radost navzdory zahradničení:-) Ze Sasanky je občas taková kulička z hlíny… Mějte se moc krásně a děkujeme za poklady. L. Š.

10. 2. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Sasančině profilu, fotografie jsou součástí Cipískova (Pantoflíčkova) fotoalba.

3. 2. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, posílám Vám pár fotek ze včerejška, včera měl Cipísek obzvlášť „bojovnou“ náladu, k hraní přiměl i lenocha Mikeše:-) a nakonec kromě plyšové myšky rozcupoval krabičku s papírovými kapesníčky:-) Hlavní novinkou je, že dnes v noci se ke mně přišla do postýlky přitulit Sasanka a ráno, když jsem se vzbudila, leželi u mě naskládání všichni čtyři kocouři a Matýsek s nimi (manžel musel brzy ráno do Hradce do školy). Všichni vypadali maximálně spokojeně, byl to krásný pohled. Jinak už vím, kdy můžu Cipíska hladit, nejdřív jsem si myslela, že je to náhoda, ale není, jupí!!! Pokud totiž hajá v obýváku na sedačce vedle nebo na Matyáškově polštáři, nechá se hladit a hladit a drbat a tváří se, že je mu to příjemné, protahuje se, nastavuje i bříško a krčánek, hurá, hurá, hurá, mám obrovskou radost:-) Matyášek je zlatíčko, je pravda, že jsme před těmi čtyřmi lety hledali štěňátko, které bude mít rádo kočky a povedlo se, tím jak vyrůstal s Mikešem a tehdy ještě s Čertíkem a Mikinkou, říkali jsme, že se chová jako kočky:-) A teď se to hodí… Myslím, že Sasanku to stejně jako Hedušku ven moc lákat nebude, Cipíska průzkumníka nejspíš ano, ale pokusíme se to vyřešit polouzavřenou terasou, snad mu to bude stačit, uvidíme. Zatím se ven nechystá, pozoruje z oken. Držím palce Micince, aby se cítila bezva i nadále, a pak aby našla milující domov (i když vím, u vás se má taky dobře). Jste zlatá, jak o ty kočičky pečujete… Přeju krásný víkend a zdravím všechny kocourky v Kocourkově. L. Š.

1. 2. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Sasančině profilu.

29. 1. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Kladno zdraví Kocourkov:-) Posílám Vám pár fotek ze včerejšího večera. Cipísek objevil kouzlo umyvadla:-) a koupelny vůbec, moc se mu líbí toaletní papír a voňavé wc bloky v toaletě:-) Je to s nimi broučky někdy vážně legrace, jsou zlatí a sžívají se den ode dne víc. Pořád mi připadá zajímavé, že se Cipísek cítí bezpečněji v přítomnosti Matyáška, pokud leží vedle něj, nechá se ode mně hladit a netváří se u toho, že trpí, a ani neutíká. Sasanka vyžaduje naši přítomnost čím dál víc, když sedím u stolu a jím, mám z jedné strany Matyáška a na klíně Sasanku. Jídlo hlídáme, protože Heduška je taková „kyselina“ a Sasance by klidně všechno snědla, taky mám pocit, že přibrala, co máme doma Sasanečku s Cipískem. Ale jinak vážně klid a pohoda, dělají nám radost všichni kočičáci. Mějte se moc hezky a pozdravujte všechny kočiky, prosím. L. Š.

27. 1. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Sasančině profilu, fotografie jsou součástí Pantoflíčkova fotoalba.

21. 1. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer všem do Kocourkova, posílám další fotky a moc pozdravů. Jak to vypadá s Fleretkou? Včera jste měla tedy těžký den:-( A co Micinka Dráteníček, bude mít nový domov? Manžel na ni často vzpomíná… Já jsem Vám zapomněla napsat ještě jednu situaci, kdy se nechá Cipísek pohladit, a to vždy, když má vedle sebe Matyáška:-) Je to zajímavé a úplně si to nedovedu vysvětlit, ale Sasanka a hlavně Cipísek vypadají úplně v pohodě, šťastně a klidně, pokud je vedle nich Matyášek (poloviční teriér, nechápu, ale jsem mu za to vděčná)… Sasanka dnes ráno opět přišla za námi do ložnice do pelíšku, Heduška se ani nehla, ani ale nesyčela, jen Sasanku bedlivě pozorovala. Mikeš i Matyášek byli úplně v pohodě. Cipísek nepřišel, jen plakal pod schody. Opravdu by byl bez Sasanky ztracený. Mikeš je úplně v pohodě, vůbec nebere Cipíska jako konkurenci, občas se očichají, jinak nic zvláštního. Sasanka je pohodářka, teď zrovna hajá na psí dece a polštářku u topení na zádech s roztaženými zadními packami a asi se nahřívá, je úžasná, Cipísek se přišel přichumlat. Je na ně nádherný pohled:-) Mějte se moc krásně a děkujeme za všechny tři naše-vaše lásky… L. Š.

20. 1. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Sasančině profilu, fotografie jsou součástí Pantoflíčkova fotoalba.

7. 1. 2018 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý podvečer všem do Kocourkova, posílám slíbené fotky a přeji krásný zbytek víkendu L. Š.

6. 1. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Sasančině profilu.

2. 1. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den všem do Kocourkova, dnes jsem poprvé viděla, jak si Sasanka s Pantoflíčkem hrají, jsou kouzelní:-) Tahali se o plyšovou myšku. Sasanka chytala Pantoflíčka za krk zadními pacinkami a snažila se ho kousat. Jinak ale hlavně spinkají, papají a pak odpočívají nebo se protahují na sedačce v obýváku případně na koberci nebo na parapetu okna. Vypadají moc spokojeně, hurá!!! Jen ta Heduška se s nimi ještě nesmířila, buď je úplně ignoruje nebo na ně syčí:-( Sasanka ani Pantoflíček ale vůbec nereaguji, tak Heduška zasyčí a jde od nich pryč. Snad ji to přejde… jinak Pantoflíček pokračuje v likvidaci kytiček, dnes to odnesla orchidej:-) Přeji hezký večer, vůbec se mi nechce zítra do školy, nejraději bych byla se všemi našimi zvířátky doma… L.Š.

1. 1. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Sasančině profilu, fotografie jsou součástí Pantoflíčkova fotoalba.

31. 12. 2017 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, moc zdravím do Kocourkova. Nechci to zakřiknout, ale zdá se, že je vše na hezké cestě… Ačkoliv jsme měli doma připravené pelíšky na různých místech bytu, Sasanka a Pantoflíček strávili většinu dne a asi i první noc na parapetu okna na Mikešové dece. Je pravda, že je tam teploučko od topení, mají výhled ven na ulici a taky jsou jakoby kryti venkovním truhlíkem s kytičkami. Další místo, kde se hlavně Sasance líbí, je na oblečení v mojí šatně a jako poslední je Matyáškův polštář na sedačce v obýváku. Matyášek je oba pozoruje a moc ho zajímají, včera večer leželi proti sobě s Pantoflíčkem na koberci v obýváku a pozorovali jeden druhého. Mikeše taky moc zajímají, jen Heduška na ně, hlavně na Sasanku občas zasyčí, ta zatím radost nemá:-) Taky zvýšila intenzitu mazlení a dnes manžela pronásleduje a mazlí téměř celý den. Sasanka i Pantoflíček hezky papali a vzorně používají záchůdek se stelivem. Posílám první dvě fotky, i když rozmazané, za to se omlouvám.Přeji krásný večer posledního dne letošního roku a do toho nového pak jen samé kočičí příběhy se šťastnými konci. L. Š.