Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krteček

KRTEČEK NAŠLA NOVÝ DOMOV 17. 11. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: 3. 5. 2018
Kastrovaný/a?: ano, 28. 10. 2018
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně se svojí maminkou Sabinkou nebo s některým ze svých bratrů
Charakteristika: Krteček a její bratři Bumbác, Špion a Žolík jsou potomci kočičky Sabinky, která s k nám dostala ve vysokém stupni březosti. Tři dny po příjezdu porodila Sabinka čtyři koťátka, a i když začátky byly složité a měli jsme obavy, že ne všechna koťátka jsou natolik silná, aby přežila, nakonec vše dobře dopadlo a všichni mohou hledat nový domov. Krteček je jediná holčička ve vrhu, nejmenší, ale rozhodně nejaktivnější a nejodvážnější. Zdravá, mazlivá, zvědavá, společenská. A stále hodně fixovaná na maminku Sabinku, takže společné umístění by bylo ideální. Stejně tak může odejít do nového domova i s některým ze svých bratrů. Zapadne ale i do jakékoliv kočičí party, sama ale být nemůže, strádala by. Je také jasné, že časem bude vyžadovat výběh ven, na bezpečnou zahrádku, to je zřejmě dědictví po mamince.
Krteček na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

9. 6. 2018
Tak pomalu nastává čas, abychom čtyřem koťátkům naší Sabinky vytvořili vlastní profily. Máme už i pořádné fotky, portréty, takže proč ne:-) Koťátka naštěstí prospívají, Krteček, jako jediná holčička z celého vrhu, je maminčin mazánek, ale také pěkný raubíř a provokatér.

12. 8. 2018
Krteček hledá nový domov.

11. 11. 2018
Krteček stále nenalezla nový domov, ale nevadí, u nás jí nic nechybí a jednou se dočká:-) Už má za sebou i kastraci, letošní teplé počasí způsobilo, že sexuální pudy se prostě objevily dříve:-) Ale kastrace proběhla bez problémů, na rozdíl od přezubování, které Krtečka (i nás) dost potrápilo. Ale to už je pryč, Krteček je zcela zdravá, hravá, mazlivá kočička, která je stále hodně fixovaná na svou maminku Sabinku, nicméně zvykne si i v jiné kočičí společnosti.

17. 11. 2018
Dnes našla nový domov i Krteček. Bude navíc slavit narozeniny se svou paničkou, neboť se narodily ve stejný den:-) V domácnosti už – kromě jiného – žijí naši bývalí svěřenci Cipísek (Pantoflíček), Hedvika a Sasanka. Velký kolektiv bude Krtečkovi vyhovovat. Za její adopci děkujeme. 

4. 5. 2023
K Hedvice, Cipískovi (Pantoflíčkovi)Sasance a Krtečkovi odjel bydlet i Drápalík
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

19. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další pozdrav z nového domova, viz Drápalíkův profil.

13. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další pozdrav foto z nového domova, viz Drápalíkův profil.

7. 4. 2023 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

19. 2. 2023 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

24. 12. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

19. 11. 2022 jsme na Messengeru našli další pozdrav a fotografie z nového domova. Text pozdravu je k dispozici na Sasančině profilu, fotografie jsou součástí Krteččina fotoalba.

22. 6. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Hedvičině profilu, fotografie jsou součástí Krteččina fotoalba.

30. 5. 2021 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

3. 5. 2021 jsme na Messengeru našli další zprávu z nového domova.
Dobrý den Laďko, zdravíme do Kocourkova. Mám plný foťák fotek a nejsem schopna Vám je poslat:-( Slibuju, že se polepším. U nás je totiž jedna velká novinka, a to, že Krtečka (když má lepší dny, a jejich čím dál víc než těch špatných), tak spinká přitulená k Cipískovi nebo on k ní. Nádhera:-) Konečně se Cipísek dočkal…

5. 12. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den Laďko, posíláme Vám po delší době spoustu pozdravů a pár fotek naší smečky, se kterou se teda rozhodně nenudíme. Máme se docela dobře, jen ta zima a brzy tma nám nedělá dobře. Mikeš měl v říjnu zánět močových cest, asi venku nastydl. Tak má domácí vězení. Jezdili jsme s ním na injekce a nakoupili speciální granulky na doléčení, samozřejmě ty ale nejvíc chutnaly Cipískovi. Sasanka kaskadérka si poranila ucho, zřejmě si zlomila tu chrupavku v oušku, boule se jí vstřebala, ale ouško nenarovná. Nechtěli jsme ji trápit operací, tak jsme zvolili variantu bez. Ona je ale děsná kaskadérka, na pár fotkách je to vidět, pořád někam leze a balancuje a je urputná, když něco chce, tak si to prostě prosadí. Heduška je v pohodě, až na to její občasné zvracení, když rychle zhltá jídlo, za chvíli ho vyzvrací, holčička naše terapeutická. Cipíska stále baví kytky a na mámě prostě visí, to se nezměnilo. Starosti nám dělá Krtečka, tam bohužel zůstává střídání dobré nálady a deprese. Někdy se tulí, mazlí s ostatními, někdy leží jako hromádka neštěstí, netušíme, čím to je, fakt si myslíme, že je psychicky nemocná. Minulý týden spala se mnou v posteli, v noci se vždycky přišla přitulit. Naštěstí má ráda jídlo, takže hlady nestrádá. Už jsme i uvažovali, že ji dáme jedněm dobrým kamarádům, byla by u nich jako kočičí jedináček, ale pak jsme si řekli, že by jí ta změna nakonec mohla ještě ublížit, tak jsme od toho nápadu upustili. Je mi jí líto a neumím jí pomoct, jen se snažím ji mazlit a mazlit, to jí dělá dobře, někdy ale taky nechce a běží na svoje místečko, někdy naopak pořád chce, abych ji chovala. Byli jsme teď poslední týdny doma víc než obvykle a pozorovali ji, vážně jí nikdo z ostatních koček neubližuje, vypadá to na problém v její hlavičce. Tak ji rozmazlujeme, kupujeme dobrůtky, mazlíme a natíráme kozlíkem. Radujeme se, když má lepší dny. A co Vy? Často na Vás myslím… Tak se opatrujte. Zdravím všechny v Kocourkově. L. Š.

25. 7. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie jsou součástí Krteččina fotoalba.

4. 5. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Sasančině profilu, fotografie je součástí Krteččina fotoalba.

13. 1. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Hedvičině profilu, fotografie je Krteččina fotoalba.

18. 12. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text je k dispozici na Cipískově (Pantoflíčkově) profilu, fotografie jsou součástí Krteččina fotoalba.

21. 10. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den Laďko, zdravím všechny do Kocourkova a posílám pár fotek. Ta poslední je ze včerejšího večera, Cipísek se rozhodl, že bude s Krtečkou na jejím místečku a odmítal jít pryč, stejně jako ona. Tak tam takhle spolu trávili večer:-) Jinak Mikeš se zdá být v pohodě, neútočí, ale extrémně se mazlí. Snad mu to vydrží. V pátek zase dáme kozlík:-) Dnes ráno pro změnu proháněl Krtečku Cipísek, asi taky dostane kozlíka:-) On si ale chce spíš hrát, měl to takhle s Krtečkou od začátku. Mějte se moc hezky a děkuju… L. Š.

13. 7. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie znového domova.
Dobrý den Laďko, moc zdravíme všechny do Kocourkova. Posílám fotky naší smečky;-) Sasanka si poslední dobou oblíbila orchideje:-) Zahradničí s Cipískem pořád a jsou u toho šťastní:-) Posílám také první fotky slibované voliérky, Aleš ji včera dokončil, a tak probíhá seznamování, je to legrace je u toho všechny pozorovat:-D Ještě jim tam pořídíme něco na škrábání a šplhání a lepší pelíšky… Snad se jim tam bude líbit. Docela jsme voliérkou pobavili sousedy… Nejvíc je ve voliérce zatím Heduška s Krtečkou. Sasanka spinká na topení (trošku jsme zavlažili) a Cipísek prohání Matyáška. Cipísek Matyáška totiž opravdu miluje, mám pocit, že nás vůbec nepotřebuje. Občas se teda splete:-) a nechá se pohladit, ale zpravidla u toho musí být někdo další zvířátkový, je to takový plašánek, někdy se nás lekne a shodí všechno, co je kolem něj:-D Myslím, že bez Sasanky by vážně nemohl existovat. Jsem moc ráda, že jste to poznala a vzali jsme si je oba. Nevím, jestli jsem Vám už psala o tom, jak jsme si naučili Krtečku, že přiběhne vždycky, když začneme něco krájet na kuchyňské lince. Miluje masíčko, sýr, salámky atd. Sasanka stále trpělivě čeká, až se ostatní nají, často jí dáváme dobrůtky úplně stranou a stejně kouká, jestli by neměl někdo další chuť. Je taaaak sladká, hodná a mazlivá, ve svém živlu byla v těch ohromných vedrech, horko jí prostě dělá moc dobře. Heduška asi s přejídáním nikdy nepřestane, zřejmě má nouzi z minula zafixovanou v podvědomí. Pořád trvá to, že se občas přejí tak, že zvrací. Hned je pak ale v pohodě a za chvilku je schopna jíst znovu. Jinak jsou všichni v pohodě a zdraví, ťukám ... S Mikešem jsme museli absolvovat trhání zubů, měl v tlamičce zánět, ale naštěstí to zvládl moc dobře. Tak se zase tulí k ostatním, nejvíc k Hedušce. Když mu nebylo dobře, byl stranou. Měli jsme o něj strach. Jsme šťastní, že to hezky zvládl. Pravidelně sledujeme dění u Vás, Sofinčina koťátka jsou nádherná… A co ti noví Lyra s Bublifukem? Pořád Vás nepřestávám obdivovat za to, co všechno pro kočičky děláte… Mějte se moc hezky, krásný víkend. L. Š.

13. 5. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den Laďko, zdravíme všechny obyvatele Kocourkova a posíláme nové fotky našich mazlíčků. Včera jsme s Heduškou slavili už tři roky, kdy jsme ji k nám přivezli. Máme se moc fajn a až bude voliérka (zatím jsou jen základy), budeme se mít ještě líp:-) Povedlo se nám vyfotit Krtečku, když spinkala, hned se probudila a nesouhlasně kníkala, mazlínka jedna:-) Jinak ta rozsypaná kytka, to je práce určitě Cipíska a naše chyba, protože jsme ty šlahouny květiny zpevnili gumičkou, nedošlo nám, že gumička je Cipískova nejoblíbenější hračka, už ví, kam je dáváme a pravidelně je odtamtud vyhrabává a hraje si s nimi. Sasance se kromě malých plyšových hraček, se kterými spinká, moc líbí veliký tygřík, tak se občas tulí i k němu. Mám velikou radost, jak Sasanka zesílila, je docela těžká a to mám pocit, že skoro nepapá, vždycky trpělivě čeká, až se nají ostatní, ale je pravda, že granulky upapává v průběhu celého dne a občas ochutnává i ty psí:-) Jsou to prostě broučci naši a Cipísek, i když to nevypadá, je na té Sasance fakt závislý, to jste měla pravdu, a nijak to nepolevuje. Nás totiž asi Cipísek vůbec nemusí, mazlit se chodí hlavně k Matyáškovi, toho miluje, stejně jako Krtečku. Od nás se jen občas nechá pohladit a chodí spinkat k nám do postele, ale jinak nic velkého na rozdíl od ostatních. Je to s nimi občas legrace. Jsou úžasní!!!
P. S.: Briošce držím palce, ať se jí brzy vyvede nový domov. Gošovi, ať se netrápí, jste zlatí, jak se o něj staráte. A koťátka jsou úžasná:-) Krásný pondělní den ještě jednou, L. Š.

22. 3. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den Laďko, posílám pozdravy (konečně jarní:-) všem do Kocourkova. A taky pár fotek naší smečky. Máme se fajn a těšíme se na voliérku… Jak se máte Vy? Fcb sleduji a mám radost, že se daří kočičkám nacházet nové domovy. Krásný nejen páteční den L. Š.

18. 2. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den Laďko, zdravím do Kocourkova. Moc mě mrzí, že se nepodařilo Milánka zachránit, snad už je mu teď líp… Je mi jasný, že jste smutná, tak Vám posílám pár fotek naší smečky, snad Vám udělají radost. Mají se fajn:-) Už s námi v noci v posteli spí i Krtečka, je to neuvěřitelný mazel:-) A v posteli je teda těsno, když se tam všichni naskládají:-))) Jinak, co se týká ošklivých chřipek, je fakt, že letos tím prošel snad každý, koho znám. U nás ve škole pomalu nemá, kdo učit, jen děti jsou odolné:-) Tak přeju, ať je líp… L. Š.

28. 1. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den všem do Kocourkova, zdravím v novém roce a přejeme ještě jednou vše nej, nej, nej… Posílám také pár fotek, výjimečně i Krtečku, která se stále fotit nechce, jakmile vidí foťák, utíká nebo aspoň mrzutě pomňoukává. Jinak je to ale mazel veliký. Pokud se někam posadím, už ji mám na klíně, a jak umí vrnět… Cipískova láska k ní stále přetrvává, dovádí spolu jako dvě koťata. Pomalu nám také dorůstá Sasanku a občas ji prohání. Není se co divit, moc ráda papá (když si vzpomenu na ten strach, jak ze začátku nechtěla jíst…). Nechce se příliš tulit ke kočičkám, raději se choulí k Matyáškovi. Jinak ale zapadla v pohodě. Možná měla být mývalem, miluje vodu, kdekoliv jí objeví, v kbelíku, v mističce, ve váze, už tam strká tlapičky a honí hladinu, je to legrace, stejně tak, když se sebou bojuje v zrcadle. Manžel říká, že je to takový malý čert. Jinak se máme moc fajn, Cipísek se mazlí moc hezky, chovat se ale stále nechce a Sasanka s námi spinká každou noc v pelíšku, nejprve chodila manžela jen pomazlit před usnutím a pak odešla dolů, kde je tepleji, poslední dobou zůstává celou noc. Někdy jsme tam všichni:-) Občas se Sasanka rozkašle, ale nezhoršuje se to, už se tak nelekáme jako dřív. Heduška zase občas bojuje s tím jídlem, přecpe se tak, že se pak pozvrací, ale i na to jsme si zvykli. Ještěže se ty intervaly prodlužují, občas si říkáme, že už jí došlo, že u nás má jídla dost, ale pak to zas přijde. Prostě se přejí, vyzvrací a za chvíli je schopna zase jíst… Zahradničení ty naše miláčky taky občas přepadne, ale to nám vůbec nevadí. Jsme šťastní, že je máme. Není nic hezčího, než když přijdu ze školy domů a oni mě „obloží“ a vrní nebo když se posadím a pozoruju, jak si spolu hrají. Vůbec nevím, co bych si bez nich počala. A co Vy? Jak se Vám daří? Mějte se, jak to jen jde nejlépe LŠ

21. 12. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den Laďko, posílám Vám fotku Krtečky. Včera u nás byla kamarádka, které se podařilo Krtečku vyfotit mobilem. Krtečka nestihla ani zamňoukat, jako to vždy dělá nám… Jinak se myslím, má moc fajn (stejně jako ostatní zvířátka). Láska mezi ní a Cipískem stále trvá a Cipískovo mazlení také, jupíííííí! Přeji Vám i všem obyvatelům Kocourkova krásné, pohodové Vánoce a do nového roku hlavně zdraví a co nejvíc šťastných konců kočičích příběhů. L. Š.

10. 12. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Laďko, následující fotky jsou ze včerejšího odpoledne a večera. Sasanka si vlezla do koše s prádlem, Krtečka přišla k ní a lehla si na ni, pak se tam holky srovnaly (Sasanka je vážně zlatá), když totiž odešla Krtečka, vlezl si tam Cipísek, prádlo jsem odstranila, dala jim tam deku a mají další pelíšek… Když odpočívají, vypadají jako svatoušci a jsou pořád někde poblíž sebe, když ne přímo vedle. Přeju krásný zbytek dne, L.

27. 11. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den Laďko, moc Vás i Vaše svěřence zdravím a posílám výběr fotek (možná, že některé už máte). Máme se fajn, Krtečka se krásně adaptuje, už se pohybuje po celém domě. Chodí ale pomalu jako leguán, protože zjistila, že když poběží, vždycky ji někdo začne honit. No, někdo, hlavně Matyášek nebo Cipísek. Cipísek se od té doby, co je u nás Krtečka, úplně změnil, já si vážně myslím, že se zamiloval. Chová se jako koťátko, chce si s Krtečkou hrát. Nosí jí hračky, běhá před ní s plyšovými myškami… Někdy na Krtečku jen zbožně kouká, ale často nevydrží a i útočí a taky u toho mňouká. Lehá si do její blízkosti na místa, na kterých nikdy nelehával, jen aby mohl být blízko ní. Naříká, pokud si ho Krtečka nevšímá. Je to fakt legrace je pozorovat. Sasanka se při hře občas přidá, stejně jako Heduška s Mikešem. Jsem ráda, že na Krtečku nikdo nesyčí, spíš je to naopak, když se Krtečce něco nelíbí, zasyčí. Papá krásně, mističku přibližuju k ostatním, ale zatím chce mít spíš klid, ještě nejí úplně hned vedle ostatních. A co Vy? Co Jaroušek, jak to zvládáte? Mějte se zatím jak jen to jde nejlíp L. Š.

23. 11. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den Laďko, zdravím Vás a nepřestávám obdivovat, jste zlatá a Jaroušek taky. Jsem moc ráda, že to celé zvládá, i když je to na dlouho… U nás začíná být fakt veselo:-) Krtečka si všimla svého obrazu v zrcadle za škrábadlem (tam totiž tráví nejvíc času) a začala se sebou bojovat, bouchá do zrcadla tlapičkami nebo škrábe. Cipísek jí zbožně pozoruje, Mikeš i Sasanka si s ní chtějí hrát (Krtečka je zatím opatrná…)a Heduše jen tak okukuje, ale nijak neubližuje, neútočí. Dnes ráno už papala Krtečka z mističky, kterou jsem dala ne na škrábadlo ale na zem, nebylo to ještě vedle ostatních, ale u škrábadla, ale i to je pokrok. Prostě mi dělají radost:-) Tak se zatím mějte co nejlíp to jen půjde a držte se. L. Š.

21. 11. 2018 jsme dostali první e-mail a fotografii z nového domova.
Laďko, u nás je to snad opravdu na hezké cestě (když pominu, že nám Matyášek označkoval peřiny a prostěradlo, asi je pátá kočka na teriéra moc:-(), snad mi to odpustí… Jinak je ale na Krtečku moc hodný, pokud teda zrovna Krtečka někam neběží, to bere jako signál k zábavě, všichni ostatní už to znají, jen Krtečka je z toho zatím vykulená. Vstávám zhruba o hodinu dřív, abychom zvládli pomazlení a krmení, dnes to bylo poprvé tak, že na mě Krtečka mňoukala připravená na škrábadle, že chce jíst, pak zase, že napít… Hurá!!! Cipísek je z Krtečky totálně nadšený, už neví, jak se jí vetřít do přízně… Mikeš zas včera začal pusinkovat i Sasanku a s hračkami vyvádějí všichni jako koťátka, Heduška bude asi naštvaná, ale neubližuje a Krtečka je ještě malinko vyplašená, ale rozhodně se neschovává a mazlí se a vrní… Chce to čas, věřím, že z nich budou kamarádi… Laďko, držte se, myslím na Vás a všechny v Kocourkově. L.