Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slámečka (S3)

SLÁMEČKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 13. 7. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca červenec 2016
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/á?: ano
Čipovaný/á?: ne
Handicapovaný/á?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, společnost koček
Charakteristika: Tři sestřičky Brčko, Párátko a Slámečka pocházejí ze skupiny koček, které žily u restaurace Na Slamníku v Praze 6. Zaměstnanci restaurace si přáli kočičky odchytit a nechat vykastrovat, z toho čtyři se směly vrátit zpět. Brčko, Párátko a Slámečka jsou ty, které se vrátit nemohou. U nás se „daly do kupy“, zbavily se vnitřních i vnějších parazitů a mohou hledat nový domov. Velkou komplikací je ale jejich vztah k člověku – jsou, mírně řečeno, nedůvěřivé. Slámečka sice na rozdíl od Brčka nekouše a neškrábe, když se na ni jde hodně opatrně, nechá se pohladit, ale rozhodně si to neužívá, bojí se. V tomto směru už těžko udělají sestřičky nějaký pokrok, je nutno počítat s tím, že mazlové to nebudou. Zato se snesou s jakoukoliv jinou kočičkou či kocourkem. Budou potřebovat volný výběh, do uzavřených prostor se nehodí.
Slámečka na Facebooku
 

​CHRONOLOGICKY

​27. 5. 2017
Tři kočičky jsme převzali od paní Pospíšilové, která je na žádost zaměstnanců Restaurace Na Slamníku v Praze 6 pochytala a nechala vykastrovat. Z osmi odchycených se ale zpátky smějí vrátit maximálně 4, zbytek je „na ocet“. Tři cca desetiměsíční kočičky (už po kastraci) jsme tedy převzali my. Zatím jsou vyplašené a nekontaktní, ale to se může změnit. Zatím v karanténě.

25. 6. 2017
Všechny tři kočičky absolvovaly klasickou karanténu – jsou opakovaně odčerveny, zbaveny všech parazitů, včetně ušního svrabu. Zatím jsou poprvé očkované, začátkem července je čeká revakcinace a pak budou moci vyrazit do nového domova, budou-li mít kam. Což je problém. Všechny tři sestřičky jsou totiž velmi nedůvěřivé, pokud se vztahu k lidem týče. Slámečka se lidí bojí ze všeho nejvíc – na rozdíl od Brčka ale nebojuje, neseká, nekouše, když se na ní jde hodně opatrně, nechá se pohladit, ale radost jí to nedělá a moc se bojí.  V tomto směru lze těžko očekávat pokrok, bohužel, socializace měla začít, když sestry byly malá koťátka, teď už je pozdě. Možná malý pokrok vůči lidem ještě udělá, ale mazel z ní nebude nikdy. Potřebuje prostor, volný výběh. Hodí se k lidem, kteří nechtějí mazlíka, ale kočku, která si ohlídá svůj revír.

13. 7. 2017
Brčko, Párátko a Slámečka našly nový společný domov. Budou bydlet v místě, kde už (snad) našli nový domov náš Janek a Babetka. Pro plaché kočičky bez vztahu k člověku je to ráj. Nedaleko od Prahy, ale zároveň na samotě, bezpečný výběh a zároveň spoustu míst, kde se lze ukrýt. Všechny tři sestry nyní stráví cca 3 týdny v uzavřeném prostoru, pak se budou moci volně pohybovat po pastvinách, v přilehlém lese atd. A k dispozici budou stálé příkrmy, kdyby snad nestačila kořist:-) 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

26. 2. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Babetčině profilu.

31. 8. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova, jeho text je k dispozici na Párátčině profilu.

3. 8. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova, jeho text je k dispozici na profilu Brčka.

2. 8. 2017 nám dorazil první e-mail a – asi poslední – fotografie z nového domova. Fotografie jsou součástí Slámeččina fotoalba, text e-mailu je k dispozici na profilu Brčka.