Jdi na obsah Jdi na menu
 


Max

MAX NAŠEL NOVÝ DOMOV 26. 11. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 4 roky
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, k jiné kočce či kocourkovi, může být i jedináček, k hodnému pejskovi
Charakteristika: Max a jeho tři kočičí kamarádi žili spokojeně se svou majitelkou v malém domku. Majitelka však byla nucena domek prodat a přestěhovat se do podnájmu, kam s ní kočky nemohly. A tak putovaly k nám. Stěhovaní do dočasného umístění i do našeho depozita zvládli všichni v podstatě bez stresu, změna je nijak výrazně nepoznamenala. Všichni jsou velmi kontaktní a mazliví, včetně Maxe. Max je naprosto bezproblémový, čistotný kocourek, který se snese s každým – s kočkami i s hodnými psy. A má rád lidi. U nás je v podstatě spokojený, jen toho mazlení by prostě mohlo být více… Princ klidně může být i kočičí jedináček, pokud se mu bude člověk dostatečně věnovat. Dosud byl zvyklý žít v domku s bezpečným výběhem, což by v novém domově uvítal.
Max na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 9. 2017
Max se jednoho dne cca před třemi lety objevil u domku stávající paničky a zůstal u ní bydlet. Postupně k němu přibyli další kočičí kamarádi a všichni v domku s velkou zahradou spokojeně žili, dokud panička nebyla nucena domek prodat a odstěhovat se do podnájmu, kde kočky nejsou vítány. A tak Max, stejně jako jeho tři kamarádi, zůstali bez domova. Zatím mohou zůstat v původní lokalitě – nové majitelce domku nevadí. Ale cca do dvou týdnů chce domek bourat a na jaře stavět nový, takže kočičky přijdou o útočiště. Dokud je teplo, není to problém, kočičky znají členitou zahradu, včetně rybníčku. Ale s přicházející zimou ztratí střechu nad hlavou, což bude pro kočičky, dosud zvyklé spát s paničkou v posteli, velký šok. Proto pro ně hledáme nový domov, ideální by bylo, pokud by se podařilo je přesunou rovnou z původního domova do nového, bez „mezipřistání“ u nás. Max je z celé skupiny nejstarší a vůči lidem nejopatrnější, podle paničky má tendenci se fixovat na jednu osobu. Jakmile si ale na svého člověka zvykne, je to mazel. Je zvyklý pobývat v domě, ale podle libosti i chodit ven, předpokládáme, že domek s bezpečným výběhem by byl ideální. Max je zvyklý žít ve skupině koček, takže lze předpokládat, že v novém domově může mít kočičího kamaráda či kamarádku, ale může být i jedináčkem, protože je zvyklý se fixovat na člověka. Psi mu také nevadí.

17. 10. 2017
6. 10. 2017 se skupinka přestěhovala z původní lokality, resp. z původního domova, do provizorního ubytování – v depozitu stále nemáme místo, ale kočičky bylo nutno z původní lokality odvézt, jednak se ochladilo, jednak tam pro ně už nebylo bezpečno. Naštěstí nám dočasný útulek poskytli ve stáji, kde se nám podařilo umístit Babetku, Janka, Brčko, Párátko a Slámečku. Zde mohou v provizorním ubytování zůstat, dokud je nebudeme moci převzít do depozita, nebo dokud nenajdou nový domov. Celá skupinka se ve stáji velmi rychle aklimatizovala, kromě Prince se u nikoho neprojevil ani náznak stresu. Všichni čtyři se skutečně ukázali jako nesmírně mazliví a kontaktní, je zřejmé, že jim chybí hlavně kontakt s člověkem. Max, který je podle majitelky nejvíc na ni fixovaný a z celé skupiny nejrezervovanější, se ukázal jako naprostý mazák, který si zvykne na kohokoliv, kdo se mu bude dostatečně věnovat:-) Všichni žijí ve stáji celkem spokojeně, jsou zdraví, jídlo nechybí, ale kontakt s člověkem chybí hodně a občasné návštěvy nestačí…

3. 11. 2017
Max, Princ a Snížek se 28. 10. 2017 přestěhovali z dočasného azylu do našeho depozita (Zmrzlinka dorazila o den dříve, protože se zastavila ještě na klinice v Českém Brodě…).  Stěhování do dalšího dočasného ubytování zvládli všichni dobře, tedy tentokrát kromě Maxe, který pár dní trochu trucoval, ale už si také zvykl. Všichni jsou zdraví, odčervení a očkovaní, takže mohou hledat nový domov.

26. 11. 2017
Max dnes odjel do nového domova. Manželé, kteří žijí v rodinném domku v obci na severním okraji Prahy, si jej vyhlédli na jednom z inzertních portálů jako kočičího společníka do domácnosti, kam za nimi často dochází i vnoučata. Max tak bude mít k dispozici na mazlení více párů rukou:-) Po zabydlení bude mít přístup i na velkou zahradu. Za prima domov pro Maxe velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

19. 2. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, chci Vám jen napsat, že Maxík má už packu v pořádku a myslím, že je spokojený. Je teď už dost často venku a domů se vrací sám. Venku se mu určitě líbí. S žádným cizím kocourem se už snad nesetkal. Mějte se moc hezky. Zdraví V. a J. B.

3. 2. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, slíbila jsem, že napíši o Maxíkovi, ale nějak to všechno rychle utíká a dostala jsem se k tomu až dnes. Maxík je u nás zabydlený a myslím, že i spokojený. Už chodí ven a moc se mu tam líbí a vrací se domů buď sám, ale přijde i na zavolání. Bohužel se na zahradě setkal s cizím kocourem a trochu se poprali. Kocour kousl Maxíka do nohy. Druhý den to vypadalo, že je všechno v pořádku, ale další den začal kulhat, a tak jsme nakonec jeli k veterináři a ten mu musel nohu rozříznout a vyčistit a taky dostal antibiotika. U doktora byl moc hodný, ale určitě se mu to nelíbilo. Zatím bere stále antibiotika a z ranky mu ještě po zmáčknutí teče sekret. Snad se to všechno brzy spraví. Jinak je Maxík v pořádku, dobře jí a hodně spí. Jsme moc rádi, že ho máme. Už tak neleze po skříních a je raději na křesle nebo v pelíšku. Teď hlavně aby se mu nožička brzy uzdravila. S pozdravem V. a J. B.

24. 12. 2017 jsme dostali vánoční pozdrav z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, přejeme krásné a klidné Vánoce. Maxík je v pohodě a už se určitě trochu zabydlel. Byl se už na chvíli podívat i ven, ale myslím, že se rád vrátil domů. Je to milý a přítulný kocourek a jsme rádi, že ho máme. Po svátcích pošleme zase nějaké fotky. Mějte se moc hezky. Zdraví B.

3. 12. 2017 jsme dostali ještě první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, omlouvám se, že jsem nedala o Maxíkovi vědět dříve, ale čekala jsem až mi někdo natáhne fotky do PC. Maxík sice první den prožil pod gaučem, ale rychle si zvykl a večer už byl mezi námi. Myslím, že je docela spokojený, jen každé ráno chodí z místnosti do místnosti a mňouká, asi hledá své kočičí kamarády. Baští dobře a záchůdek používá od první potřeby. Má samozřejmě raději klid, ale s dětma se už také skamarádil a nechá se hladit. Je to také dobrý skokan, rád sedí na vysoké skříni a pozoruje. Doufám, že to bude všechno i nadále v pořádku a Maxík se u nás zabydlí. Je to moc hodný a krásný kocourek. Posíláme moc pozdravů a v příloze nějaké fotky. V. a J. B.

3. 12. 2017 jsme dostali první sms z nového domova.
Dobrý den, Maxík je v pořádku, mazlí se s námi i s dětmi, dobře baští a od první noci spí s námi. Více vám napíši v emailu a taky pošlu fotky. Zdraví V. B.