Jdi na obsah Jdi na menu
 


Princ

PRINC NAŠEL NOVÝ DOMOV 15. 1. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 2,5 roku
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: byt i domek s bezpečným výběhem, k jiné kočce či kocourkovi, ideálně s Maxem, Snížkem nebo Zmrzlinkou, může být i jedináček, k hodnému pejskovi
Charakteristika: Princ a jeho tři kočičí kamarádi žili spokojeně se svou majitelkou v malém domku. Majitelka však byla nucena domek prodat a přestěhovat se do podnájmu, kam s ní kočky nemohly. A tak putovaly k nám. Stěhovaní do dočasného umístění i do našeho depozita zvládli všichni v podstatě bez stresu, změna je nijak výrazně nepoznamenala. Všichni jsou velmi kontaktní a mazliví, včetně Prince. Princ je naprosto bezproblémový, čistotný kocourek, která se snese s každým – s kočkami i s hodnými psy. A má rád lidi. U nás je v podstatě spokojený, jen toho mazlení by prostě mohlo být více… Ideální by byla adopce se Snížkem, Maxem nebo Zmrzlinkou, protože se skutečně jedná o sehrané parťáky – aklimatizace v novém domově by v tomto případě byla rychlejší. Ale není to podmínkou – Princ klidně může být i kočičí jedináček, pokud se mu bude člověk dostatečně věnovat. Dosud byl zvyklý žít v domku s bezpečným výběhem, při dostatku podnětů ale zvládne i byt. 
Princ na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 9. 2017
Princ se jednoho dne objevil u domku stávající paničky a zůstal u ní bydlet. Žil zde spokojeně se svými kočičími kamarády, dokud panička nebyla nucena domek prodat a odstěhovat se do podnájmu, kde kočky nejsou vítány. A tak Princ, stejně jako jeho tři kamarádi, zůstali bez domova. Zatím mohou zůstat v původní lokalitě – nové majitelce domku nevadí. Ale cca do dvou týdnů chce domek bourat a na jaře stavět nový, takže kočičky přijdou o útočiště. Dokud je teplo, není to problém, kočičky znají členitou zahradu, včetně rybníčku. Ale s přicházející zimou ztratí střechu nad hlavou, což bude pro kočičky, dosud zvyklé spát s paničkou v posteli, velký šok. Proto pro ně hledáme nový domov, ideální by bylo, pokud by se podařilo je přesunou rovnou z původního domova do nového, bez „mezipřistání“ u nás. Princ je mazlivý a kontaktní kocourek, je zvyklý pobývat v domě, ale podle libosti i chodit ven, předpokládáme, že domek s bezpečným výběhem by byl ideální. Princ je zvyklý žít ve skupině koček, takže lze předpokládat, že v novém domově může mít kočičího kamaráda či kamarádku, ale může být i jedináčkem. Psi mu nevadí.

17. 10. 2017
6. 10. 2017 se skupinka přestěhovala z původní lokality, resp. z původního domova, do provizorního ubytování – v depozitu stále nemáme místo, ale kočičky bylo nutno z původní lokality odvézt, jednak se ochladilo, jednak tam pro ně už nebylo bezpečno. Naštěstí nám dočasný útulek poskytli ve stáji, kde se nám podařilo umístit Babetku, Janka, Brčko, Párátko a Slámečku. Zde mohou v provizorním ubytování zůstat, dokud je nebudeme moci převzít do depozita, nebo dokud nenajdou nový domov. Celá skupinka se ve stáji velmi rychle aklimatizovala, kromě Prince, kterého změna působiště nenadchla. Prvních pár dnů byl zalezlý, nevítal nás, preferoval samotu… Když jsme si ho vytáhli z úkrytu, mazlil se, ale jakmile jsme ho pustili na zem, běžel si lehnout zpět do pelíšku. To se ale naštěstí spravilo a dnes nás i Princ vítá, mazlí se a moc stojí o pochování a mazlení… Lze očekávat, že v novém domově bude mít zřejmě podobné začátky, ale po pár dnech se dá člověkem snadno přemluvit k mazlení:-)

3. 11. 2017
Max, Princ a Snížek se 28. 10. 2017 přestěhovali z dočasného azylu do našeho depozita (Zmrzlinka dorazila o den dříve, protože se zastavila ještě na klinice v Českém Brodě…).  Stěhování do dalšího dočasného ubytování zvládli všichni dobře, tedy tentokrát kromě Maxe, který pár dní trochu trucoval, ale už si také zvykl. Všichni jsou zdraví, odčervení a očkovaní, takže mohou hledat nový domov.

25. 12. 2017
Princ děkuje za dárky, které dostal v rámci vánočního Kočičího přání (15. 12. 2017–6. 1. 2018).

15. 1. 2018
Princ odjel do nového domova. Na inzertním serveru si ho vybrala rodina z rodinného domku z obce kousek od Jesenice u Prahy. Princ odjel jako kočičí posila do rodiny se dvěma dětmi, kde už žijí tři pejsci. Jeho hlavní životní náplní bude mazlení:-) První zprávy jsou dobré – Princ se v novém domově chová tak, jakoby tam žil odjakživa… Za adopci Prince moc děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

1. 11. 2018 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Dobry večer, posílám pozdrav od Prince. Je to nase zlato a děkujeme, ze je prave u nás:-) Ma se dobre, občas tu má kamarádku Barborku (rozmazlena persanka), ale uz spolu kamarádi, a dokonce spí na jedné hromadě. Psům jsem koupila velikansky pelech, tak v něm spí Princ a nikoho tam nepustí:-) Mějte se hezky.

4. 4. 2018 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

24. 2. 2018 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Princ posílá pozdrav z chalupy.

8. 2. 2018 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, tak Princule už začíná chodit ven a je šťastnej. Jinak je vtipnej, protože v noci spí na psím pelíšku v ložnici a Arleta spí před pelíškem na koberci. Mňoukání už trochu lepší, ale občas ještě trochu brečí. Poprvé jsem ho ven pustila v sobotu, a to Arleta byla ještě víc nervózní než já, pořád na mě štěkala, ať ho jdu zkontrolovat, a když se vrátil, tak se pusinkovali, jako by se neviděli rok. Kluci jsou z něj pořád neskutečně nadšení, když se vrátí ze školky, tak první, coje zajímá, kde je kocour, a musí mu dát pusinku.

17. 1. 2018 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Večerní relax.

16. 1. 2018 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Tak uz ma svuj pelisek.

15. 1. 2018, ještě v den odjezdu do nového domova, jsme dostali první mms z nového domova.
Cesta úplně v poho a doma se chová, jako by tu bydlel odjakživa. Napapal se a už se olíbal se psama a pořád se chce mazlit.