Jdi na obsah Jdi na menu
 


Snížek

SNÍŽEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 2. 1. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 4 roky
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, k jiné kočce či kocourkovi, se Snížkem, může být i jedináček, k hodnému pejskovi
Charakteristika: Snížek a jeho tři kočičí kamarádi žili spokojeně se svou majitelkou v malém domku. Majitelka však byla nucena domek prodat a přestěhovat se do podnájmu, kam s ní kočky nemohly. A tak putovaly k nám. Stěhovaní do dočasného umístění i do našeho depozita zvládli všichni v podstatě bez stresu, změna je nijak výrazně nepoznamenala. Všichni jsou velmi kontaktní a mazliví, včetně Snížka. Snížek je z celé skupiny největší pohodář, stěhování do dočasných depozit ho vůbec nepoznamenalo, prostě se vždycky jen rozhlédl, zhodnotil situaci a bydlel:-) Ani změna lidské obsluhy ho nezaskočila, prostě hlavně že ho někdo mazlí a někdo se zajímá… Snese se s každým – s kočkami i s hodnými psy. A má rád lidi. U nás je v podstatě spokojený, jen toho mazlení by prostě mohlo být více… Snížek klidně může být i kočičí jedináček, pokud se mu bude člověk dostatečně věnovat. Ideální by byla adopce s Princem, ale není podmínkou. Dosud byl zvyklý žít v domku s bezpečným výběhem, což by v novém domově uvítal.
Snížek na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 9. 2017
Snížek se jednoho dne objevil u domku stávající paničky a zůstal u ní bydlet. Žil zde spokojeně se svými kočičími kamarády, dokud panička nebyla nucena domek prodat a odstěhovat se do podnájmu, kde kočky nejsou vítány. A tak Snížek, stejně jako jeho tři kamarádi, zůstali bez domova. Zatím mohou zůstat v původní lokalitě – nové majitelce domku nevadí. Ale cca do dvou týdnů chce domek bourat a na jaře stavět nový, takže kočičky přijdou o útočiště. Dokud je teplo, není to problém, kočičky znají členitou zahradu, včetně rybníčku. Ale s přicházející zimou ztratí střechu nad hlavou, což bude pro kočičky, dosud zvyklé spát s paničkou v posteli, velký šok. Proto pro ně hledáme nový domov, ideální by bylo, pokud by se podařilo je přesunou rovnou z původního domova do nového, bez „mezipřistání“ u nás. Snížek je mazlivý a kontaktní kocourek, je zvyklý pobývat v domě, ale podle libosti i chodit ven, předpokládáme, že domek s bezpečným výběhem by byl ideální. Snížek je zvyklý žít ve skupině koček, takže lze předpokládat, že v novém domově může mít kočičího kamaráda či kamarádku, ale může být i jedináčkem. Psi mu nevadí.

17. 10. 2017
6. 10. 2017 se skupinka přestěhovala z původní lokality, resp. z původního domova, do provizorního ubytování – v depozitu stále nemáme místo, ale kočičky bylo nutno z původní lokality odvézt, jednak se ochladilo, jednak tam pro ně už nebylo bezpečno. Naštěstí nám dočasný útulek poskytli ve stáji, kde se nám podařilo umístit Babetku, Janka, Brčko, Párátko a Slámečku. Zde mohou v provizorním ubytování zůstat, dokud je nebudeme moci převzít do depozita, nebo dokud nenajdou nový domov. Celá skupinka se ve stáji velmi rychle aklimatizovala, kromě Prince se u nikoho neprojevil ani náznak stresu. Všichni čtyři se skutečně ukázali jako nesmírně mazliví a kontaktní, je zřejmé, že jim chybí hlavně kontakt s člověkem. U Snížka jako u jediného z celé skupinky to vypadá, že bude opravdu potřebovat volný výběh. V uzavřeném prostoru je nerad, pokaždé, když přijdeme, se zvědavě dívá ven. Nejraději také z celé skupiny sedává na okně a pozoruje dění kolem. Je také hodně temperamentní a miluje, když se kolem něco (cokoliv) děje…

3. 11. 2017
Max, Princ a Snížek se 28. 10. 2017 přestěhovali z dočasného azylu do našeho depozita (Zmrzlinka dorazila o den dříve, protože se zastavila ještě na klinice v Českém Brodě…).  Stěhování do dalšího dočasného ubytování zvládli všichni dobře, tedy tentokrát kromě Maxe, který pár dní trochu trucoval, ale už si také zvykl. Snížek trochu bojoval s čistotností – tedy on čistotný je, ale po kočičím způsobu. Dosud byl zvyklý vykonávat velkou potřebu pouze venku, a pokud mu to není umožněno, vykoná potřebu vedle toalety. Na to nás upozornila i původní majitelka. I u nás to pár dní vázlo, ale trochu jsme přeorganizovali toalety a pár dní to zatím funguje „bez nehod“.

25. 12. 2017
Snížek děkuje za dárky, které dostal v rámci vánočního Kočičího přání (15. 12. 2017–6. 1. 2018).

2. 1. 2018
Snížek odjel do nového domova. Rodina z Kolína vypsala konkurs na jedno volné kocouří místo v domě a Snížek vyhrál. Jsme trochu napjatí, jak si Snížek poradí s domácími kocourky, nicméně domácí kocouři jsou prý zcela nedominantní, a to je Snížek taky. Takže doufáme, že se situace usadí a všichni si na sebe zvyknou, protože jinak by měl Snížek vše, po čem jeho duše touží – zázemí, bezpečí, jídlo, ruce na mazlení a zároveň (až si v novém domově dostatečně navykne) i volný výběh na zahradu. Držíme palce a za adopci Snížka děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

21. 11. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, to to ale ubíhá! Nedávno jsme na to taky mysleli, že už je to rok. Má se dobře, akorát je to teda pěkný zlobidlo. Leze neustále na linku, shazuje věci, vysypává koš, leze do hrnců, které shazuje na zem, zachodek občas teda taky vůbec nerespektuje, i když musím zaklepat, teď naštěstí je asi dv týdny klid, ale že neustále leze na linku i po policich jen aby našel kus zvance, i když mají plnou misku neustále a vaříme maso… Jinak náš zrzek občas po něm zasyci, ale jinak vydrží celý den ležet na klíně nebo na svoji decce a být tam… Celé léto lítal venku, na zahradě lovil myši a vrabce a holuby, to se mu hodně líbí:), ale teď jak je zima, moc je ven nepouštíme, takže kouká jen přes okno nebo se vyhřívá:) Jediné místo, kde jsou schopni se servat do krve, je u jídla, takže jsem zvolila oddělovací metodu a každý je někde jinde a hned je po problémech:) Z.

7. 2. 2018 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Snížek poslední obou pěkně zlobí. Šmejdí pořád po lince, dostane se i pod zavřený hrnec, vysypává pravidelně několikrát denně koš, ven se mu vůbec nechce. Když už si párkrát vyžádá jít ven, tak se okamžitě vrací, pustíme ho a okamžitě hodí bobka mimo kočičí wc, jak kdyby natruc nebo nevíme:/ Jinak má svůj oblíbený pelíšek, který má jenom pro sebe, kluci o něj nestojí, blbne, mazlí se, jen občas prostě z ničeho nic začne mňoukat, mňouká a mňouká, zkoušíme vše, ale nic ho neuspokojí. Jakmile se vymňouká a vyzlobí, je schopný si vlízt na klín, do pelíšku a člověk o něm pak už neví. S pozdravem Z. K. a L.